93C76 kodlu gösterge eeprom çipi

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Arkadaşlar merhaba. Aracının gösterge panelinde bulunan 93C76 kodlu km.bilgilerinin saklı kaldığı eeprom çipini herhangi bir cihaz ile okuyan yada yeniden programlayan var mı. Aşağıdaki ch341a cihaz ve assprogrammer adlı program ile yapmaya çalıştım fakat işlemi gerçekleştiremedim.

Ekli dosyalar

• images (11) (8).jpeg
    images (11) (8).jpeg
    28.6 KB · Görüntüleme: 62
  • images (11) (9).jpeg
    images (11) (9).jpeg
    68.4 KB · Görüntüleme: 62
  • IMG_20210224_163824.jpg
    IMG_20210224_163824.jpg
    216.4 KB · Görüntüleme: 64

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Merhaba hocam, bencede senin dediğin gibi ECU yazılımı gerekiyor. Düğmeye bastığın zaman gaz pedalının o an ki konumunu ECU sabitlemeli. Hatta premium modelin gaz pedalı ve dolayısıyla soketi de farklı olabilir. CC olan modellerde sokette bir adet kablo fazla olabilir. Premium aracın gaz pedalı soketini inceleme şansın oldu mu?
Söylediklerinizden gaz pedalına ek bir kablo çekilmesi gerektiğini anlıyorum hocam. Araç zaten devir dölanti okuyor ama CC ye ait bölüme iletmedigi için mi CC sabitlemiyor. Yanlış ta anlamış veya değerlendirmiş olabilirim. Birkaç chip tuningciye sorduğumda cihaza bağlanıp CC aktif edilecek dedi. Ne derece doğru bilemiyorum hocam. Yetkilide bir tanıdık bulsak çok kolay olacak aslında.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Söylediklerinizden gaz pedalına ek bir kablo çekilmesi gerektiğini anlıyorum hocam. Araç zaten devir dölanti okuyor ama CC ye ait bölüme iletmedigi için mi CC sabitlemiyor. Yanlış ta anlamış veya değerlendirmiş olabilirim. Birkaç chip tuningciye sorduğumda cihaza bağlanıp CC aktif edilecek dedi. Ne derece doğru bilemiyorum hocam. Yetkilide bir tanıdık bulsak çok kolay olacak aslında.
Kesinlikle kablo eksikliğinden kaynaklanıyor diyemem, sadece bir ihtimal olabilir. Bunu da premium bir aracın gaz pedalı soketi incelenerek bulunabilir. Eğer kablo-soket farkı yok ise yazılım ile düzelme ihtimali çok yüksek. Tuningciler açabiliyor mu CC'yi?

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Kesinlikle kablo eksikliğinden kaynaklanıyor diyemem, sadece bir ihtimal olabilir. Bunu da premium bir aracın gaz pedalı soketi incelenerek bulunabilir. Eğer kablo-soket farkı yok ise yazılım ile düzelme ihtimali çok yüksek. Tuningciler açabiliyor mu CC'yi?
Sokete bir bakarım hocam. Yaptigim görüşmelerde CC nin acilabilecegini söylediler. Getirin bakalım dediler. Şuanda yer araştırıyorum.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
@seckins33 4.55. sn.de cruise control set ve ayarlar var. Belki böyle bir işlem olabilir diye dusunuyorum.
4.55 sn'de CC'yi aktive ettiği bir ekran değil de, sensörlerin o anda aktif/pasif olup olmadığını izleyebiliyor. 25.40 sn'de sistemin hangi parçalar ile bağlantılı olduğunu anlatıyor. Yani senin araçta tüm bağlantılar hazır mı bunu bilmek lazım.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
4.55 sn'de CC'yi aktive ettiği bir ekran değil de, sensörlerin o anda aktif/pasif olup olmadığını izleyebiliyor. 25.40 sn'de sistemin hangi parçalar ile bağlantılı olduğunu anlatıyor. Yani senin araçta tüm bağlantılar hazır mı bunu bilmek lazım.
Buna benzer bir işlemle CC aktif konuma getirilebilir mi demek istedim hocam :)
Bu konuda çok fazla bir bilgim yok. Beyinde böyle bir özellik var mı yok mu onu da bilmiyorum. Bazı manuel dream modellerde Cruise hazırlığı var. Bu iki lamba kadran testinde yaniyor. Fatih hocam da Cruise hazırlığı olan dreamlarda bu işlemi yaptığını söylüyor. Dream paketlerde beyin değişikliğine gidilseydi onlarda da gidilmesi gerekmez miydi. Demekki beyin buna müsait. Ama cihaza bağlanarak Cruise bölümünün on konumuna getirilmesi olayı çözer diye düşünüyorum.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Buna benzer bir işlemle CC aktif konuma getirilebilir mi demek istedim hocam :)
Bu konuda çok fazla bir bilgim yok. Beyinde böyle bir özellik var mı yok mu onu da bilmiyorum. Bazı manuel dream modellerde Cruise hazırlığı var. Bu iki lamba kadran testinde yaniyor. Fatih hocam da Cruise hazırlığı olan dreamlarda bu işlemi yaptığını söylüyor. Dream paketlerde beyin değişikliğine gidilseydi onlarda da gidilmesi gerekmez miydi. Demekki beyin buna müsait. Ama cihaza bağlanarak Cruise bölümünün on konumuna getirilmesi olayı çözer diye düşünüyorum.
Hocam hatırladığım kadarıyla senin araçta cruise lambası yanmıyordu. Sen sadece premium gösterge alıp takmıştın. Bazı dream modellerde lamba yanıyorsa demekki onlarda diğer tüm altyapı mevcut. Hatta dünki videoda cruise diagramını çizerek anlatmış. Dolayısıyla senin araçta tüm altyapı yok diye tahmin ediyorum. Senin şimdiye kadar yaptığın işlemler sadece gösterge tarafı ile ilgili. Ancak yinede program kısmını kontrol edip denemedim dememek lazım.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Hocam hatırladığım kadarıyla senin araçta cruise lambası yanmıyordu. Sen sadece premium gösterge alıp takmıştın. Bazı dream modellerde lamba yanıyorsa demekki onlarda diğer tüm altyapı mevcut. Hatta dünki videoda cruise diagramını çizerek anlatmış. Dolayısıyla senin araçta tüm altyapı yok diye tahmin ediyorum. Senin şimdiye kadar yaptığın işlemler sadece gösterge tarafı ile ilgili. Ancak yinede program kısmını kontrol edip denemedim dememek lazım.
2009 manuel dream kullanmıştım. Direksiyonda CC tuslari yoktu. Kontağı ilk cevirdigimde Cruise main kısa bir süre yanıp sonuyordu. Bende şuanda o olmuyor. Dediğiniz doğru olabilir.

Geri