Civic FD6 A sütunları su alması (araç su tahliyeleri nereler ?)

Aracınız
Civic FD6 2010
Arkadaşlar merhaba,

Forumda aramalar yaptım ancak pek birşey bulamadım, belkide arama motoru kaynaklı bilemiyorum. ( ya "çok uzun" ya da "çok kısa kelimeler" mesajı ile sonuca ulaşamıyorum, sanırım birebir tek kelimelik aramalarda sonuç verebiliyor)

Geçtiğimiz günlerdeki çok şiddetli yağmur sonrası araç içerisine A sütunlarından su almıştı. Su lekeleri hala var, bugün bir yerleri söküp ilgileneceğim. Daha önce tecrübe eden, bilen arkadaşlar varsa görüşlerini almak isiyorum.

Daha sonra aracın tüm tahliye noktalarını da elden geçirmek istiyorum.

Teşekkürler.

IMG_20210610_180453.jpg

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Arkadaşlar merhaba,

Forumda aramalar yaptım ancak pek birşey bulamadım, belkide arama motoru kaynaklı bilemiyorum. ( ya "çok uzun" ya da "çok kısa kelimeler" mesajı ile sonuca ulaşamıyorum, sanırım birebir tek kelimelik aramalarda sonuç verebiliyor)

Geçtiğimiz günlerdeki çok şiddetli yağmur sonrası araç içerisine A sütunlarından su almıştı. Su lekeleri hala var, bugün bir yerleri söküp ilgileneceğim. Daha önce tecrübe eden, bilen arkadaşlar varsa görüşlerini almak isiyorum.

Daha sonra aracın tüm tahliye noktalarını da elden geçirmek istiyorum.

Teşekkürler.

Ekli dosyayı görüntüle 265465
Aynı sorun bende de var hocam. Aracı yıkadıktan sonra ileri hareket ettiğimde su akmaya başlıyor.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Eski FD6mda sert doluya yakın sayılabilecek çok şiddetli yağmurlara defalarca maruz kaldım, hiç böyle birşeyle karşılaşmadım :unsure:
Yanlız ön cam ben aracı almadan önce ve ben aldıktan sonra olmak üzere 2 defa değişmişti, bunun bir faydası olmuşmudur bilemedim.
Sol ön cam iç çıtası sökülerek BIM, A101 gibi marketlerde satılan renkli cam suları dış ön cam üst köşesinden dökülerek sızıntının olduğu bölge bulunabilir düşüncesindeyim.

Aracınız
Civic FD6 2010
Arkadaşlar tekrar merhaba ,

Sanırım suyun kaynağını buldum. İç döşemeyi mümkün olduğunca söktüm. A sütununda plastik zahmetli görünüyordu. Bunu biraz esneterek bunun altına gelen tavan kısmını araladım. Bunu yapmadan önce güneşliği sökmek gerekti. Menteşenin üzerindeki kapağı biraz kasınca vidaları göreceksiniz.

Tavan çıtalarının cama kadar olan kısmını söktüm (sıra ile arka camdan öne doğru), resimde görülen camın üst köşesinden basınçlı fısfıs ile su verdim. Biraz bekledim, tavanda araladığım yerde parmaklarımı gezdirdim birşey yoktu. Biraz daha su verince parmaklarıma ıslaklık geldi. Daha sonrada damlamaya başladı. (resimlerde görebilirsiniz). Su bir yerleden dolanıp geldiği için gecikmeli geliyor. Ki bu yizden yoğun yağmurda bu durum gün yüzüne çıkmış.

Bu arada, giderleri kontrol etmek için çıtaların kanallarında su döktüm (başka yere taşırmadan yavaş yavas) ve ön çamurluk arkasından suyun aktığı gördüm, içim rahatladı.

Elimde siyah silikon yoktu, şefaf ile dolguları yaptım, ya nasip bakalım :)

5.jpg4.jpg1.jpg2.jpg3.jpg

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010

Sanırım suyun kaynağını buldum. İç döşemeyi mümkün olduğunca söktüm. A sütununda plastik zahmetli görünüyordu. Bunu biraz esneterek bunun altına gelen tavan kısmını araladım. Bunu yapmadan önce güneşliği sökmek gerekti. Menteşenin üzerindeki kapağı biraz kasınca vidaları göreceksiniz.

Tavan çıtalarının cama kadar olan kısmını söktüm (sıra ile arka camdan öne doğru), resimde görülen camın üst köşesinden basınçlı fısfıs ile su verdim. Biraz bekledim, tavanda araladığım yerde parmaklarımı gezdirdim birşey yoktu. Biraz daha su verince parmaklarıma ıslaklık geldi. Daha sonrada damlamaya başladı. (resimlerde görebilirsiniz). Su bir yerleden dolanıp geldiği için gecikmeli geliyor. Ki bu yizden yoğun yağmurda bu durum gün yüzüne çıkmış.

Bu arada, giderleri kontrol etmek için çıtaların kanallarında su döktüm (başka yere taşırmadan yavaş yavas) ve ön çamurluk arkasından suyun aktığı gördüm, içim rahatladı.

Ekli dosyayı görüntüle 265480Ekli dosyayı görüntüle 265479Ekli dosyayı görüntüle 265476Ekli dosyayı görüntüle 265477Ekli dosyayı görüntüle 265478
Elinize sağlık hocam noktayı yakalamışsınız (y)

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001

Ekli dosyayı görüntüle 265480Ekli dosyayı görüntüle 265479Ekli dosyayı görüntüle 265476Ekli dosyayı görüntüle 265477Ekli dosyayı görüntüle 265478
Geçmiş olsun. Fotoğraflar çok güzel hazırlanmış. Yani profesyonel çalışıyoruz. :)

Bende de aynı sorun var.ön camın yanlarındaki fitiller deforme olmuş.ordan aldığı kanaatindeyim.fitil siparısı verdim.yarın takacağım.ilk yağmur yağdığında (veya yıkarım aracı ) sonucu sizinle de paylaşırım.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Doğrusu çok şaşırdım, zira açık ara Türkiye'nin en yağışlı bölgesi olan Rize'de çalışıyorum ve yine ülkenin başka bölgeleri ile mukayese edilemeyecek derecede şiddetli ve uzun süren yağmurlara sene boyunca maruz kalıyoruz. Buna rağmen 2011 model aracımda hiç benzer bir sorunla karşılaşmadım. Sebebini çok merak ettim.

Geri