afra lpg benzin modülü hakkında

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=10462]fatihisci[/MENTION] Güle güle kullanın, modül ile ilgili görsel resim video vs. olsa düşünenler için faydalı olacaktır.

okan17

0
[MENTION=10462]fatihisci[/MENTION] bu modulu alsak montajini herhangi bir lpg ustasi yapabilir mi anlattigin gibi tarif ederek?

HTC Desire 820G PLUS dual sim cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız

Merhaba herkese, videonun montajını tamamladım, almayı düşünen arkadaşlara yardımı olur diye ekliyorum.

Bu arada herhangi bir ustaya montajını yaptırabilirsiniz, usta olan insan genelde başkasından tavsiye almayı sevmez, yada benim önceki arabamda tecrübe ettiğim bu şekilde (sağolsun bu montajı yapan Yalçın usta açık görüşlü bir insan) ama kesinlikle montaj konusunda tereddüt ettiği noktada Ömer Ustaoğlu'na telefonla (Afra Modül sitesinde telefonu yer alıyor) ulaşırsa, çok ilgili bir şekilde yardımcı oluyor.

Bu arada videonun sonunda yakıt göstergesinin resetlendiği sırada benzinden lpgye geçiş görüntüsü var, lpg ye geçtiğinde benim depom boş olduğu için dipte görünüyor, bu sizi yanıltmasın.

Ayrıca modül depo dibini yani lpgnin bittiğini söylediği andan itibaren şamandıranın en dibe inmemesi sebebiyle kesin bitiş noktasını ölçebilmek için bir süre daha depo boşmuş gibi görüp lpg kullandırıyor.

Bunun için en son lpg net olarak biterek sistem benzine kendisi geçsin demişti Ömer bey, şu an ilk depoyu bitirdim, en dibe kadar kullanıyorum. Sonrasında ikinci depo dolumundaki izlenimimi de bir video ile paylaşırım.

Şimdilik bu kadar, umarım yardımcı olabilmişimdir.

Herkese iyi forumlar.

Son düzenleme:
Aracınız
İlk depo bu akşam bitti, yine lpg aldım bu kez emeğe ve ödediğim paraya değdiğine bir kez daha kanaat getirdim. Yarın gündüz gözüyle bir video çekip yine paylaşırım.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
[video=youtube;-yuybLDdQv0]https://www.youtube.com/watch?v=-yuybLDdQv0[/video]

Merhaba, bu sabah çektiğim videoyu yakıt değişimindeki gösterge hareketini inceleyebilirsiniz.

Kontak açılınca ilk olarak benzinde çalıştığından gösterge depodaki benzini gösteriyor. Menzil değeri ise aracı son olarak lpg'de kapattığım için yavaş yavaş artıyor.

30-60 sn sonra lpg'ye geçince de gösterge depodaki lpg durumunu gösteriyor. Diğer modüllerde de olduğu gibi ledli lpg göstergesinin yalnızca butonu aktif olarak çalışıyor.

Durum budur arkadaşlar.

Tekrar teşekkürler.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=10462]fatihisci[/MENTION] Elinize sağlık, paylaşım için teşekkürler.

Geri