Afyon-Antalya arası yol güzergahı tavsiyesi

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bu sefer araç için değil yol güzergahı konusunda forumdaşlardan tavsiye istiyorum :)
Afyon-Antalya yol güzergahında Burdur ve Isparta üzeri olmak üzere iki şehirden geçiş yeri var ve hangisi işlektir, hangi yol daha düzgün-kalitelidir, bir bilgim yok :)
Bu rota hakkında bilgisi olan arkadaşlardan tavsiye istiyorum :)

1567001677037.png

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Bu sefer araç için değil yol güzergahı konusunda forumdaşlardan tavsiye istiyorum :)
Afyon-Antalya yol güzergahında Burdur ve Isparta üzeri olmak üzere iki şehirden geçiş yeri var ve hangisi işlektir, hangi yol daha düzgün-kalitelidir, bir bilgim yok :)

Ekli dosyayı görüntüle 254010
Hocam burdur-bucak üzeri daha düzgün olduğuna inanıyorum

Aracınız
Civic FC5 2018
Gecen hafta egirdir isparta guzergahindan gittim.burdur guzergahindan döndüm.isparta genelde tek serit,manzarasi bol,aksiyonu bol,rampali bir yoldu.dizel hondayla baya tatli bir yolculuk oldu.
Burdur guzergahi bildigimiz duble yol. EDS ile denetimler sıkı,yolculuk rahat.
Tercih senin hayırlı yolculuklar...

S

Silinen üye 20336

Guest

Ekli dosyayı görüntüle 254010
Hocam;
Daha eski olan Sandıklı-Dinar-Burdur-Bucak-Antalya güzergahıdır. Arterdir. Enine ve boyuna yol eğimleri nispeten daha iyi ıslah edilmiştir. Diğerlerine göre genel olarak en yüksek standarttaki ulaşım yolu bu güzergahta olmalı. En az sarsıntılı seyahat için bu güzergah tercih edilebilir. Trafik kontrolleri de daha fazla olur muhtemelen.

Afyon-Eğirdir-Isparta güzergahının tamamını bilmiyorum ancak gösterdiğiniz alternatifler arasındaki en sakin kısım olmalı...? Bu yolun manzara puanı yüksek olmalı... Zaman çok önemli değilse sıra dışı bir alternatif olabilir.

Isparta-Antalya güzergahı bol enine-boyuna eğimli ve tırmanma şeritlidir. Karacaören Baraj gölü manzaralıdır. Göl kenarında güzel mola yeri vardır.
İlaveten bu güzergah meraklıları için jeolojik olarak incelemeye değerdir... ??

Afyon-Eğirdir-Isparta-Antalya hattı daha manzaralıdır. Diğer hat daha hareketlidir.

Isparta’da bildiğiniz yemek yiyecek yerler yoksa bildiğim bir kaç yer var. ☺️

Aracınız
Antalya-Isparta arasında çok gerilirsin, strese gerek yok konfor için Burdur yolu daha mantıklı.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Afyondan direk Antalya merkeze gidecekler burduru kullanmali , afyondan kaş tarafına gidecekler daha az trafik ve ışık için burdurdan Bucak -Korkuteli -elmalı -kaş yapalım ☺️

Geri