Akü Durumu

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Son düzenleme:

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bence araçtaki akü kendi orjinal aküsü, benim çıkardığım eski aküde aynısıydı, ayrıca piyasada 47Ah olarak satılan akü yok :)
Genelde akünün soğukta verimi düşer, siz eğer durumunuz müsaitse bence riske girmeyin, Mutlu'nun 55Ah'lık aküsüyle değiştirin, kışın başınız ağrımasın :)

Bence araçtaki akü kendi orjinal aküsü, benim çıkardığım eski aküde aynısıydı, ayrıca piyasada 47Ah olarak satılan akü yok :)
Genelde akünün soğukta verimi düşer, siz eğer durumunuz müsaitse bence riske girmeyin, Mutlu'nun 55Ah'lık aküsüyle değiştirin, kışın başınız ağrımasın :)

Hocam cidden yok 12 V 47 Ah 410 a bu modelde akü bulamadım i sanal sitelerde orjinal akü bencede bu böyle küçük akü varmıdır acaba başka marka kibar duruyor birde şu an için değilde daha ilerleyen vakitte değiştirebilirm

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Hocam cidden yok 12 V 47 Ah 410 a bu modelde akü bulamadım i sanal sitelerde orjinal akü bencede bu böyle küçük akü varmıdır acaba başka marka kibar duruyor birde şu an için değilde daha ilerleyen vakitte değiştirebilirm

55Ah'lık Mutlu'nun aküsü boyut olarak birebir aynı (y)
2 yıl önce aküyü değiştirmeden önce soğukta marş alma süresi bayağı uzuyordu, 55Ah'lık akünün soğukta marş gücü daha iyi diyebilirim (y)

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Sıcak memlekette yaşamıyorsunuz. Aküye yükleme testi yaparak performansı nasıl belli olur. Havalar serinledi fakat daha aküye yük binecek derecede değil. Günlük kullanıyorsanız da taze şarj oluyordur.
Deneyip görelim hocam hep tek seferde aldı bu zamans kadar riske atıyorum kendimi

Faaliyet ayn-ı lezzettir.

55Ah'lık Mutlu'nun aküsü boyut olarak birebir aynı (y)
2 yıl önce aküyü değiştirmeden önce soğukta marş alma süresi bayağı uzuyordu, 55Ah'lık akünün soğukta marş gücü daha iyi diyebilirim (y)

Akü ihtiyacında o zaman mutlu akü tercih edicem boyutunun aynı olmasına sevindim

Sıcak memlekette yaşamıyorsunuz. Aküye yükleme testi yaparak performansı nasıl belli olur. Havalar serinledi fakat daha aküye yük binecek derecede değil. Günlük kullanıyorsanız da taze şarj oluyordur.

Günlük kullanmıyorum hocam ona rağmen geçen kış beni hiç mahcup etmedi soğuk bi memleketgörev yaptığım yer ama bu kışda değiştirmeyim taki takviyelik duruma kadar sonra 12 V 55 ah akü alırım arkadaş memnunmuş zaten

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Bende de mutlu 55 var. 2 sene oldu. Sıkıntı yok bakalım. Ben her kış başı aküyü bir baktırırım.
Günlük kullanmıyorum hocam ona rağmen geçen kış beni hiç mahcup etmedi soğuk bi memleketgörev yaptığım yer ama bu kışda değiştirmeyim taki takviyelik duruma kadar sonra 12 V 55 ah akü alırım arkadaş memnunmuş zaten

LooSii

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2015
Araç kapalı otoparkta yatıyor. 1 gün bekleyince ilk marşta zorlanıyordu. Tek seferde çalıştıramazsak, anahtar elimizde kalacak gibiydi. Aküyü kendim ölçtüm, şarj dinamosunda sorun çıkmadı. Zaten ilk çalıştırmadan sonraki kontak çevirmelerde problem yoktu.

Aküyü ölçtürmeye gittim. Usta baktı, "5dk dörtlü sinyaller açık kalsa aracı çalıştıramazsın" dedi. Aküyü yeniledik.

İnci aküyü tavsiye etmedi. Hepsi sıkıntılıymış. Varta için bişey demedi ama servis Bostancı'da olduğu için hep oraya gitmem gerekirmiş. Mutlu Aküyü tavsiye etti. 55Ah akülerin önceden üretim hatası varmış ama düzeltmişler. Son 1 yılda 5 müşterinin aküsünü garantiden yenisiyle değiştirmek zorunda kalmış. Yeni akünün bugün geldiğini söyledi. (Üretim tarihi 2019 32.hafta)Foto%C4%9Fraf%20Kolajlay%C4%B1c%C4%B1_LrNLPU.jpeg

MI 8 Explorer Edition cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri