Akü sizlere ömür

Merhabalar arkadaşlar.2012 model aracımın aküsü maalesef tamamen bitti ve bende oldukça şaşkınım.Gerçi son zamanlarda bir kaç kez takviye yaparak çalıştırmıştım ama genede insan şaşırıyor 2.5 senede akü nasıl biter diye...Bende mutlu akü ankara bayisine gittim 45Ah takacaklardı.Mutlu akünün bu model hondalar için ürettiği 55Ah dar tip aküsünün olduğunu belirttim.Önce çok şaşırdılar gercektende stokları inceleyince bilmiyorduk sayenizde öğrendik dediler :D. Birde nette 60Ah ters kutup dar akülerinde bizim araclara olduğunu okumuştum.Kutup ters olsa bile akü boşluğa diğer türlüde oturabiliyormuş.Açıkçası pek emin değilim ama akşama taktıracağım bakalım hangisi olursa.60Ah saat sıkıntı yaratırmı?Teamhonda formunda okumuştum sanırsam servis 45Ah üstü akü takılmasını tavsiye etmiyormuş şarj dinamosunu bozuyor diyer.Bu arada şarj dinamosu 2500 tl cik...Açıkcası bana pek mantıklı gelmedi.

meken

0
Aracınız
Civic FC5 2018
Simdi en son baglamadiklari kablonun akudeki sarji olcep beyne bilgi gonderen kabloyu takmadiklarini ogrendim. Bu ne demekse. Bir ara elektrikciye birakacagim . kacak kontrolu icin??

TURKCELL T50 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

knntr

0
arkadaşlar benim de bugün itibariyle 2012 fb7 aracımın aküsü bitti inci akü 45 amperlik olandan taktırmayı uygun gördüm. Fakat şöyle bir durumla karşılaştım akü takıldıktan sonra şarj dinamosu ölçümü yapıldığında çalışır durumda iken değerin 13.6 -14.5 aralığında olması gerekiyormuş benim değerim 12 çıktı ve aküyü değiştirdiğim yer, şarj dinamosunu göstermem gerektiğini soyledi sizce sorun nedir maliyetli birşeymidir pazartesi servise götürcem fakat biliyosunuz insanın içi içini yiyor aracında bir sorun olduğu zaman

Aracınız
Az once benim 2012 fb7 aracima 2017 martinda taktirdigim 55 lik mutlu akü gümledi.
Takviyeyle geldim akücünün dükkanına. Garanti dolmadigindan hemen degisim yaptilar (Firma iyi olunca)
Ama anlamadigim 1 buçuk yilda 55 lik akü nasil biter..

SM-N950F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Az once benim 2012 fb7 aracima 2017 martinda taktirdigim 55 lik mutlu akü gümledi.
Takviyeyle geldim akücünün dükkanına. Garanti dolmadigindan hemen degisim yaptilar (Firma iyi olunca)

Benim toyota yaris sıfır aracın 3 ay içinde aküsü bitmişti
45 lik varta idi. Sonra 60 lık mutlu taktım. Arada bir ölçüm yapardım
Hemen hemen hep 14 çıkmıştı

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001

Normalde bitmez. Fabrikasyon seri üretimden geçer. Büyük ihtimalle üretim hatasıdır. Garanti bu yüzden veriyorlar. Geçmiş olsun.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Geri