Akü zayıflaması ve gösterge sorunu

Aracınız
İyi akşamlar. Bugün koltuk kılıflarını takarken aracın iç lambalarını açmıştım,radyoda açıktı 1 1 buçuk saat sonra marşa basınca marş almadı araç. Bütün göstergeler ve ışık radyo falan çalışıyordu. Neyse 1 saat önce indim bir daha denediğmde ve araç marş bastı . Ama Abs,vsa ve lastik basınç uyarı sistemi ikazları kalkmadı. Şuan araç çalışır durumda .Daha önce böyle birşey başına gelen oldu mu?
DSC_1009.jpg

Hocam merhaba,

aynısı benimde başıma geldi akü bitince ben direk aracayı vurdurdum (aslında yapılmaması gerekn bişey) sonra tüm ışıklar yanık kaldı direk yol yardımı aradım aracı 40 yada 50 km hızın üstüne çıkarın otomatik olarak tüm ışıklar sönecektir dedi yaptım gerçekten tüm ışıklar söndü ve herhangi bir problemim de yok .

msevim

0
Aracınız
merhaba ben babamın 2002 civic i için aranıza katıldım ve bikaç şey danışmak istiyorum.

konu uygundur inşallah :)

aracımızın gösterge panelindeki bazı uyarı ikaz ışıkları hariç çalışmama durumu oluyor.
çalışmayanlar : hız,devir,yag ve hararet ibreleri; km gösterme paneli; el freni ikaz ışığı, açık kapı ikaz ışığı, emniyet kemeri ikaza işığı.
çalışanlar: motor arıza ikaz ışığı, abs esr eps(yanlıs hatırlıyor olabilirim:) )

bu çalışmama durumu bazen 5-10 km sonra kendiliğinden düzelirken bazen 50 km kadar kullanılmasına rağmen düzelmiyor. bir sonraki kullanımda düzelmiş şekilde çalışıyor. çok nadiren seyir halinde yine bozulmus olabiliyor( seyir halinde gitmeler yokuş yukarı çıkarken oluyor sanki? )

bunu kayseride bikaç yere göstermiş babam ama gösterge hassas oldugu için açtırmak istememiş.
aküyü ve elektronik aksamın genel kontrolünde de bi anormallik çıkmamış.

başına böyle bişey gelmiş olan var mıdır, yada fikirleriniz nedir almak isterim. teşekkür ederim :)

msevim

0
Aracınız
ha bir de benim gözlemim olan alakası olabilir belki.
1) aracın sol arka kapı cam otomatiği ara sıra çalışmıyor kapıyı sert çarpmakla gelebiliyor :))
2) otomatik vites aracımızın vites kutusu yanındaki işaretlerin aydınlatma ışığı genelde yanmıyor, o da yan tarafına vurunca yanabiliyor ama uzun süre yanık vaziyette kalmıyor :)

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=3935]msevim[/MENTION] Araç bilgisayara bağlanıp arıza durumuna bakıldı mı?
Anlattıklarınıza göre arızaların çoğu elektrik tesisatında ki temassızlıklara dayanıyor.

msevim

0
Aracınız
babam herşey yapıldı demişti ama sanırım bilgisayara bağlanmadı. ama ankarada şaşmazda ustaya göstermiş babam, o an çalısır durumda oldugu ıcın bilgisayara bağlanınca birşey çıkmaz demişler, açmamız lazım göstergeyi denilmiş ama babam garanti veremedikleri için ve sorunun sadece orada sınırlı oldugunu söylemeleri uzerine açtırmamış.

Son düzenleme:

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
babam herşey yapıldı demişti ama sanırım bilgisayara bağlanmadı. ama ankarada şaşmazda ustaya göstermiş babam, o an çalısır durumda oldugu ıcın bilgisayara bağlanınca birşey çıkmaz demişler, açmamız lazım göstergeyi denilmiş ama babam garanti veremedikleri için ve sorunun sadece orada sınırlı oldugunu söylemeleri uzerine açtırmamış.
[MENTION=3]NoFeaR[/MENTION]'ın da dediği gibi dashboardda yaşadığınınız elektriksel temassızlıktan kaynaklanıyor gibi problem. Dashboarda ait soket ve konnektörler titreşim ile temas edince de gösterge paneliniz çalışmaya başlıyor. Binnical içindeki soketi kontrol etmekte fayda var. Bu video belki fikir verebilir.

Bu arada video eklemek için videonu youtube a yükledikten sonra hızlı cevap kısmındaki video linkine tıklarsan url kısmına videonun youtube linkini yapıştırıp paylaşabilirsin.

msevim

0
Aracınız
[MENTION=3]NoFeaR[/MENTION]'ın da dediği gibi dashboardda yaşadığınınız elektriksel temassızlıktan kaynaklanıyor gibi problem. Dashboarda ait soket ve konnektörler titreşim ile temas edince de gösterge paneliniz çalışmaya başlıyor. Binnical içindeki soketi kontrol etmekte fayda var. Bu video belki fikir verebilir.

Bu arada video eklemek için videonu youtube a yükledikten sonra hızlı cevap kısmındaki video linkine tıklarsan url kısmına videonun youtube linkini yapıştırıp paylaşabilirsin.
[MENTION=964]maksu[/MENTION] hocam yabancıyım bu konulara pek anlamıyorum da oto elektronikçiye götürüp bu videoları izletsek anlar herhalde dimi :)
bir de [MENTION=3]NoFeaR[/MENTION] ın da dediği gibi bilgisayara bağlatmak da gerekir sanırım değil mi :)

Geri