Akü

sesta

0
Üç yıllık aracın 30 bin bakımında akünün %50 de olduğu söylendi.5 saat şarj yapıldıktan sonra akünün değişmesi gerektiği söylendi ve değiştirdik. Orijinal araç üzerinde gelen Akünün 3 yılda bitmesi normal mi?

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Üç yıllık aracın 30 bin bakımında akünün %50 de olduğu söylendi.5 saat şarj yapıldıktan sonra akünün değişmesi gerektiği söylendi ve değiştirdik. Orijinal araç üzerinde gelen Akünün 3 yılda bitmesi normal mi?
Fb7 kasaların fabrikasyon aküler çok iyi idi. 7-8 sene kullananları biliyorum. Fc5'te bu değişti. Aküler eskisi gibi değil. Başka markada olsa genel olarak ömürleri kısa çıkıyor. Sizin akü şarj olmadığı için değişmiş olmalı. Birde kullanım genelde şehir içi ve soğuk memlekette ise akü ömrü daha hızlı bitiyor. Uzun yol yapanlar bu konuda avantajlıdır. 2 sene garanti, sonrasında herşey olabilir.

Aracınız
Civic FC5 2021
Benzer durum Hyundai yetkili servisinde başıma geldi. Servisin uyarısına rağmen aküyü değiştirmeyip sanayide test ettirmiştim ve %85 oranında sağlıklı olduğunu söylemişlerdi. i20 aracımı son 2 senede toplamda 4 bin km kullanmama rağmen (araç genelde yatıyor, 1 ay dokunmadığım bile oldu) akü hala çalışıyor. Araç 5 yaşına girmek üzere.

Yetkili servislerin önerdikleri ek kalemlerin hiçbirine güvenemiyorum maalesef. Muhakkak sanayiye gidip fikir alıyorum.

Aracınız
Civic FC5 2020
Benim aküde garantiden değiştirdim çok çabuk bitiyordu şuan takılı olanda bir problem yaşamadım hala akü boşaldığında daha hızlı ömrünü tüketir bilginiz olsun

SM-A715F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

sesta

0
Araç üzerinde gelen akünün garanti süresi 3 yıl imiş. 1 ay ile kaçırdım. Test fişi üzerinde 5 saat şarj sonunda oran % 75 dolu ve değiştir yazıyordu ama sanki bu değiştirmeyi ve kendilerini hakli göstermek için bir kanıt galiba. SUGGESSO' ya katılıyorum. Içimde kötü bir his var. Acele ettiğimi düşünüyorum.

Geri