Aldığım Araç Km'si Düşürülmüş....60.000 Km Düşürülmüş.

Aracınız
hocam öncelikle geçmiş olsun noterden satış yaparken kmsi orda yazar göstergedeki sen o km dşürülmüş kagıtla aldıgın kişiye söyle böyle böyle de yapmazsa mahkemeye vermende fayda var...
ama yine sana kalmış

Benim aracinda gecmisinde 2 ay once yaptirdigim muayene kaydi birde 2 yil onceki kayit görünüyor. Sıkıntı olan ilk kaydin yani 2015 deki kaydin tofas kartal olmasi. Sase no motor no.su yılı falan farklı. Plaka ayni. Bu karisikligi kim düzeltir.

Ericsson A1018s cihazıkullanılarak gönderildi

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Benim aracinda gecmisinde 2 ay once yaptirdigim muayene kaydi birde 2 yil onceki kayit görünüyor. Sıkıntı olan ilk kaydin yani 2015 deki kaydin tofas kartal olmasi. Sase no motor no.su yılı falan farklı. Plaka ayni. Bu karisikligi kim düzeltir.

Ericsson A1018s cihazıkullanılarak gönderildi

Tüvtürk düzeltebilir, muayene istasyonuna gidip durumu anlatın.

Ozzi

0
Aracınız
Civic FD6 2009
Pttavm.com adresinde km sorgulama vardı 5 TL karşılığında kredi kartından çekiyor. Merak ettim sorgulattim 2013 yılına kadar çıktı ondan önceki kayıtlar yokmuş._20180829_165925.jpg_20180829_165900.jpg

İmkansızı dene, belki değildir!

Aracınız
Hocam bu tarz işlemleri almadan önce kontrol etmek gerekiyor ama dava açarsanız kazanırsınız gibi geliyor banada...

Aracınız
Civic FC5 2018
09.04.2018 Tarihinde istanbul'dan aldığım aracımın kayıtları resimdeki gibi olup, şuanki km'si 187.500'ü göstermektedir.Dolayısı ile nasıl bir yol izlemeliyim ?
Ekli dosyayı görüntüle 217725
Sonuç ne oldu acaba?ben de satış yaparken notere km yazmasini soylemistim.boyle birseyi yapmiyoruz dediler.halbuki tv de haberlerde noterlere mutlaka yazdirin satis yaparken km bilgisini diyodu.boylelikle satici km yi kendisi dusurmediyse alirken ve saterken km bilgisini yazdirdiginda sorumluluktan kurtulabilir.lakin memlekette kimin ne dedigi belli degil !

Aracınız
Civic FD6 2010
Noter satış evrakında aldığınızdaki km kaydı var ise kazanırsınız. Yazılı değilse hayli uğraşırsınız. Satıcı benim sattığımda km bu değildi, alıcı oynamış diyerek savunma yaparsa, davanız uzar gider (hatta kazanamaya bilirsiniz) umarım böyle birşey olmaz. Zira noter satış evrakında (alıcı aracı görüp beğendiğini halihazır şekilde diye beyan eder) sizde imzalayarak kabul etmiş olursunuz. Tekrar geçmiş olsun .

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Sonuç ne oldu acaba?ben de satış yaparken notere km yazmasini soylemistim.boyle birseyi yapmiyoruz dediler.halbuki tv de haberlerde noterlere mutlaka yazdirin satis yaparken km bilgisini diyodu.boylelikle satici km yi kendisi dusurmediyse alirken ve saterken km bilgisini yazdirdiginda sorumluluktan kurtulabilir.lakin memlekette kimin ne dedigi belli degil !
Noterdeki katipler hazır şablon üzerine işlem yaptıkları için ve km. kaydının kendileri tarafından yapılması gerektiği için özellikle bu hususu yapmıyorlar.
Halbuki ücretine binaen notere rica edip zorlamak lazım aslında.

Geri