Alt oksijen sensörü

Aracınız
Civic FD6 2007
2007 otomatik civic aracımla kaza yaptım. Kazadan sonra oksijen sensörü hatası verdi ve motor arıza lambası yandı.
Daha önce böyle Bi sıkıntı yaşayan var mı?
Orjinal parça 4000 TL civarı
Muadil ürün çok lakın sorunu çözmeme riski var.
Çıkma ürün bulamıyorum

Bu konuda yatırımcı olacak arkadaşların yardımını bekliyorum

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Geçmiş olsun, kazada ön panelden darbe alıp öndeki katalitik hasar gördü mü?
Bazen katalitiğin hasarı da oksijen sensörü hasarı olarak görünebiliyor.

Oksijen sensörü arıyorsanız n11'de birkaç gözüme çarpmıştı, bir göz atın isterseniz.

Aracınız
Civic FD6 2007
Geçmiş olsun, kazada ön panelden darbe alıp öndeki katalitik hasar gördü mü?
Bazen katalitiğin hasarı da oksijen sensörü hasarı olarak görünebiliyor.

Oksijen sensörü arıyorsanız n11'de birkaç gözüme çarpmıştı, bir göz atın isterseniz.
Evet hocam önden kaza yaptım. Tampon kırıldı değişti.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bence sorunun oksijen sensörü olduğunu teyit etme amaçlı sorunsuz bir araçtan söküp sizinkine takıp, arızayı bilgisayarla sildikten sonra bir süre sürüş yapmak gerekiyor.
Eğer oksijen sensör arızası şeklinde hata oluşmaz ise sorun sensördedir, bunu teyit etmiş olursunuz.
Ama size bu konuda yardımcı olabilecek bir motorcu bulmanız lazım :unsure:

Aracınız
Civic FD6 2007
Çok doğru söylediniz ama erzurumda yaşıyorum. Bildiğim tek usta var. Tespitine toz kondurmuyor. Bende benzer şeyler söyledim. Dedim arızanın sensörde olmama durumu olabilir mi? %100 sensör dedi

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Anladım, normalde bir katalitiğin üstünde bir tane altında 2.si mevcut, genelde 2.si zamanla hata verebiliyor.
Fikir edinmesi açısından şu videoya da bir göz atın isterseniz, videoya göre sensör sökülüp multimetre ile voltajı kontrol edilebiliyor ve arızalı olup olmadığı bu şekilde kesinleştirilebiliyor demekki, bende yeni birşey öğrenmiş oldum sizin vesile ile :)

Aracınız
Çok doğru söylediniz ama erzurumda yaşıyorum. Bildiğim tek usta var. Tespitine toz kondurmuyor. Bende benzer şeyler söyledim. Dedim arızanın sensörde olmama durumu olabilir mi? %100 sensör dedi
%100 dediyse parçayı takın para vermeyin. Bir süre aracı kullanın sorun yoksa parayı verirsiniz yoksa usta üstlenmiş olur. Bu şekikde konuşun onunla.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Civic FD6 2007
Bugün bende baktım aynı videoya. Bende yapsam kendim anlayabilir miyim bilemedim sağlam olup olmadığını
Anladım, normalde bir katalitiğin üstünde bir tane altında 2.si mevcut, genelde 2.si zamanla hata verebiliyor.
Fikir edinmesi açısından şu videoya da bir göz atın isterseniz, videoya göre sensör sökülüp multimetre ile voltajı kontrol edilebiliyor ve arızalı olup olmadığı bu şekilde kesinleştirilebiliyor demekki, bende yeni birşey öğrenmiş oldum sizin vesile ile :)

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bugün bende baktım aynı videoya. Bende yapsam kendim anlayabilir miyim bilemedim sağlam olup olmadığını
Videodaki egzoscuda söktürmüş, zaten multimetreyi de bir elektrikçide bulabilirsiniz.
Sizde bir egzosçuda 10-20 liraya söktürüp elektrikçi de kontrol ettirebilirsiniz gibime geliyor :unsure:

Geri