Civic FB7 Amerikan park modülüne yan ayna sinyali bağlama(detayli anlatim)

anemon

0
Davlumbaz yerine direksiyon altından bakıldığında teyibin hemen arkasında motor kabine giden bir yol var. Plastik tıpa ile kaplı. Oradan ucu kör bir mil ile kabloyu aktarım yapabilirsiniz. Fd6 aracıma bende bu şekilde montaj yaptım.

Dışarıda ki elektrikçilere sorduğum da montaj yapılmıyor diyorlardı kendim uğraştım montajını kendim yaptım. Ekli dosyayı görüntüle 7124

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Açıkçası teybin arkasında böyle bir bir bölüm hiç farketmedim. Merakta ettim şimdi. Fd6 ile fb7 farkından olabilirmi acaba. Birde orası direk motor bloğunun kalbi olduğu için aşırı sıcaklık veya bakım esnasında zarar görebilir diye bir düşüncede yok değil aslında.

F3111 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Açıkçası teybin arkasında böyle bir bir bölüm hiç farketmedim. Merakta ettim şimdi. Fd6 ile fb7 farkından olabilirmi acaba. Birde orası direk motor bloğunun kalbi olduğu için aşırı sıcaklık veya bakım esnasında zarar görebilir diye bir düşüncede yok değil aslında.

Isıya dayanıklı elektrik bantları var. Genelde oto elektrikçiler de kullanıyor ve satıyorlar. Kabloyu delikten geçirmeden önce dışını izole edip geçirin hiç bir sorun olmaz. Ben kullanıyorum bu şekilde

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

@anemon çok teşekkür ederim tekrardan. Sonunda Uyguladım on numara oldu. Yalnız eklemem gereken bir kaç şey var. Uygulamayı kablo renklerinden ya da soket şekillerinden yapmaya çalışmayın. Mutlaka kontrol lambası tarzı bir şey ile kontrol edin. Benim aracım 2013 anemon un 2015. Soket şekilleri bire bir ayni değil. Amerikan park modülü kablo renkleri de farklı olabiliyor. Benimki maviden alınca olmadı. Yeşilden oldu mesela. Tekrardan teşekkür ediyorum. Fotoğraflı anlatım olmasa cesaret edemezdim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

5d0ea037d378652d94124379ef0f5a67.jpg

anemon

0
1 adet DC 6 V-24 V Oto Araba Kamyon Motosiklet Şeffaf Devre Gerilim Test Cihazı Testi Kalem Araba Teşhis araçları Sigortalar Testi
http://s.aliexpress.com/YnMBbaIz?fromSns=Copy to Clipboard

Bu testerların linkleri ürün bitince geçersiz kalıyor. Fotoğraflarını paylaşıyorum. İkisi ayrı ürünler işinizi görürler. Büyüklük farkı var. Küçük olan dar yerler için iyi, ama kablosu kısadır.
Böyle daha bi yardımcı olur galiba
a39a438d67784d4f4dce7c67994915fd.jpg
f64566155738e8827e1ee2097e49264d.jpg

Mi A2 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Civic FB7 2016
Ekli dosyayı görüntüle 217271Ekli dosyayı görüntüle 217272Ekli dosyayı görüntüle 217273
AMERİKAN PARK MODÜLÜNÜ YAN AYNA SİNYALİ BAĞLAMAYI ANLATMAYA ÇALIŞACAĞIM.
Gerekenler:*2-3 m elektrik kablosu
**(mümkünse araç kontrol kalemi)yoksa da ben hangi kablonun kesileceğini fotoğrafladım.
***deli cesareti
Öncelikle Park modülü bağlı ve çalışıyor olmalı.Yani burada yapılan sadece mevcut ana modül hattından aracın yan aynalarına kablo çekmektir.
Ekli dosyayı görüntüle 217274

stte görülen sağ ve sol sinyallere giden mavi kablolara T(kesilmeyecek) bağlantı yapılarak 2 ayrı kablo akünün yanından aracın sol çamurluğundan içeri alınacak.
Ekli dosyayı görüntüle 217275
Ekli dosyayı görüntüle 217276Ekli dosyayı görüntüle 217277
kapılara giden kablo demetini içinde barındıran körüğün arkasından içeri alınacak.
solda sigorta panelinin arkasında kapıdan gelen kablo demetinin bağlandığı 2 jak var.
sağda kahverengi beyaz,solda ise mavi beyaz.
bu jaklar yerinden içeriye uzanıp sökülecek.Direk çekmeyin.yanda klipsi var bastrıp çekince geliyor.
(en zor yer burası.jaklara zarar vermeden çıkarmak için belimi baya zorladım)öğrenince kolay aslında
Ekli dosyayı görüntüle 217278Ekli dosyayı görüntüle 217279Ekli dosyayı görüntüle 217280Ekli dosyayı görüntüle 217281
mavi jakın mavi-gri kablosu kesilecek.araca giden taraf kullanılmayacak.
ayna sinyaline yani kapıya giden kablo ile modülden çektiğimiz tek kablo bağlanacak.
Ekli dosyayı görüntüle 217282Ekli dosyayı görüntüle 217283Ekli dosyayı görüntüle 217284
kahverengi jakın kahve kablosu içinde sol tarafta yapılan kablolama işlemi yapılacak.
ÖNEMLİ:::Araçtan gelen kabloyu neden iptal ettik söyleyim.modülü yapan firmamızla görüştüğümde diğer türlü yapılırsa arıza lambası yakma durumu oluyormuş.
Ekli dosyayı görüntüle 217285

bu da gaz pedalının üstünden hattın sağa giden tarafa doğru halidir.
hayırlı olsun.inşaallah sorun yaşamazsınız.
Beyler şuan sol aynanın kablosunu bulamadım acil yardım sol aynanın kablosu tam olarak hangisi

anemon

0
Beyler şuan sol aynanın kablosunu bulamadım acil yardım sol aynanın kablosu tam olarak hangisi
Hangi aşamadasınız bilemiyorum ama aynayı gövdeye bağlayan jack ın içerisinde ki kablo yumağına bakıyor olduğunuzu varsayarak söylüyorum. Kablonun rengine dair ayrıntı verildi ama bu yıldan yıla üretim sürecindeki küçük ayrıntılardan farklı renkte olabilir.
Bu türlü ikilemlerde kalmamak için resimlerini paylaşmış olduğum kontrol tornavidası yada basit bir ampul kablo hattı ile dörtlüleri yakarak yanıp sönme hareketine göre kabloyu keşfediyoruz.İstisnasız en sağlam yöntem bu.

Teşekkür ederim. Sıra ön park sensöründe

Hocam tekrardan çok teşekkür ederim ellerine sağlık. Takarken de yardımcı oldu dün geri sökerken de yardımcı oldu paylaşımın. Takarken nereden bağlayacağım diye. Sökerken de nereye bağlamıştım diye :)

Geri