Amortisör değişimi

Aracınız
Civic FC5 2020
Arkadaşlar merhaba,
FC5 2020 aracımın kışlık lastiklerini yazlık lastikler ile değiştirmeye gittiğimde değiştiren arkadaş sol arka amortisör yağ bırakmış, değişmesi gerek bilgin olsun dedi, değiştirirkende arka 2sini de değiştir dedi,
Öncelikle 15bin km olan temmuz 2020 de trafiğe çıkan araçım için;
1. garantiden bu değişir mi?
2. Garantiden değişmez ise fiyat ne olur?
3. Bu neden olmuş olabilir?
4. 2sini de değiştirmek gerekir mi?
5. Bayram öncesi tam da yola çıkacaktım tahmini 2bin km yapacağım, değiştirtmesen bir sıkıntı olur mu?

Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
15 bin km.de 2 yaşındaki bir aracın amortisörünün patlaması yada bozulması akıl alır gibi değil.
1. İhtimal kontrolü yapan ustaniz kır, toz vs. gibi etkenlerden yanılmış olabilir mi?
2. İhtimal fabrikasyon bir hatayı akıllara getiriyor.
Eğer durum böyleyse Honda elbette kullanıcı hatası diyerek topu size atmaya çalışacaktır. Bence kararlı olun ve bunun garanti kapsamında yapılması konusunda ısrarcı olun. Tek taraflı değişimde aracın bir tarafı alçak yada yüksek durabilir.
Maliyet konusuna gelirsek 4-5 bin TL yi gözden çıkarmak gerekebilir gibi duruyor.

Aracınız
Civic FC5 2020
Bir çukura,tümseğe sert girmekten kaynaklanabilir. Bende de 2020 fc5 var buna çok dikkat ediyorum. Daha önceki aracımda başıma gelmişti. 2 sini de değiştirmek gerekir. Yola çıktığınızda bir sorun oluşturmaz. Sadece kasisleri çukurları yoldaki katları daha çok hissedersiniz.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Amortisörler tek değişmemeli. Takım halinde değişmeli. Aracta denge bozukluğu olur. Aynı şey lastikler ve fren ekipmanları içinde gecerlidir.
Benim FB7 70.000 km de halen daha tümsekten gecerken o pıss sesi gelir…

Ben bir sorun olduğunu düşünmüyorum Amortisörünüzde kontrol ettirin genede. Kolay bozulacak bir parça değil çünkü.
Bir kaç sene yatması ya da çok kötü kullanmanız lazım o bile zor yani.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri