Civic FD6 Civic FD6 Anahtar Algılamama Sorunu

Aracınız
Civic FD6 2008
Merhaba Arkadaşlar,

Fd6 aracımda orjinal anahtarı kontağa taktığımda yeşil anahtar logosu yanmakta ve kontak yememektedir. Yedek anahtarı denediğimde oluyor. pilimi bitmiştir yoksa algılaması gereken cihazda bir sorun mu olmuştur. karşılaşan var mı. şimdiden teşekkürler cevabınızı bekliyorum.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Aracınızın kasa kodu Fd6 düzenleme yaptım. Yeşil anahtar immobilizer işaretidir. O sönmeden araç ateşleme yapmaz. Yedek anahtar ile çalışıyorsa okuyucuda sıkıntı yoktur. Çalışmayan anahtarlığın içi açılıp pil ve çip kontrolü, bağlantı lehim yerleri elden geçirilmelidir.

Aracınız
Civic FD6 2008
Aracınızın kasa kodu Fd6 düzenleme yaptım. Yeşil anahtar immobilizer işaretidir. O sönmeden araç ateşleme yapmaz. Yedek anahtar ile çalışıyorsa okuyucuda sıkıntı yoktur. Çalışmayan anahtarlığın içi açılıp pil ve çip kontrolü, bağlantı lehim yerleri elden geçirilmelidir.
Teşekkürler. Çip kontrolünü her anahtarcı yapıyor mu yoksa servisemi gitmem gerekiyor.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Teşekkürler. Çip kontrolünü her anahtarcı yapıyor mu yoksa servisemi gitmem gerekiyor.
Önce anahtarcıya gidin genel kontrolleri yapsın. Eğer çip bozulduysa veya kurtaramaz ise yenisi için servise başvurmak gerekiyor. Anahtarcılarda bu konuda sizi aydınlatır.

Faaliyet ayn-ı lezzettir.

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
teşekkürler ustam halledicem bu şekilde

Servisler anahtar kaybetme yada anahtardaki sorunlar için 2 bin tl nin üzerinde fiyat çekerler.Oto anahtarcısı o anahtarı araç beyninden silip yeni bir çip araca tanıtır kullanmaya devam edersiniz.Servisin yapacağı da budur farklı bişey değil.Fiyat olarak ta 200-300 tl bişey tutar en fazla

06 HONDA 2234

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Servisler anahtar kaybetme yada anahtardaki sorunlar için 2 bin tl nin üzerinde fiyat çekerler.Oto anahtarcısı o anahtarı araç beyninden silip yeni bir çip araca tanıtır kullanmaya devam edersiniz.Servisin yapacağı da budur farklı bişey değil.Fiyat olarak ta 200-300 tl bişey tutar en fazla

06 HONDA 2234
Anahtarcılarda yedek çip bulunuyor mu? Çip için beni servise gitmeniz lazım demişlerdi.
Eğer varsa bu iş dediğiniz gibi çok daha kolay olur.

Son düzenleme:

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
Anahtarcılarda yedek çip bulunuyor mu? Çip için beni serise gitmeniz lazım demişlerdi.
Eğer varsa bu iş dediğiniz gibi çok daha kolay olur.

Yedek anahtarı tanıyor araç , araçta sorun olsa 2 anahtarı da tanımaz,sorun anahtarda yada içersindeki çipte.Belkide basit bişeydir açar bakarlar ücretsiz bile düzelebilir.En kötüsü aracı bilgisayara bağlar o arızalı anahtarı araç beyninden silerler,yeni bir anahtar tanıtırlar araca. Yada sadece anahtarın içi değişir dışı orjinal olarak kalır.Dediğim gibi max 300-350 tl ama servisler 2-2500 istiyor bu iş için

06 HONDA 2234

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Yedek anahtarı tanıyor araç , araçta sorun olsa 2 anahtarı da tanımaz,sorun anahtarda yada içersindeki çipte.Belkide basit bişeydir açar bakarlar ücretsiz bile düzelebilir.En kötüsü aracı bilgisayara bağlar o arızalı anahtarı araç beyninden silerler,yeni bir anahtar tanıtırlar araca. Yada sadece anahtarın içi değişir dışı orjinal olarak kalır.Dediğim gibi max 300-350 tl ama servisler 2-2500 istiyor bu iş için

06 HONDA 2234
Evet servis herzamanki gibi pahalı. Hiç şaşırmadım.

Geri