Ankara'da Kilometre Dolandırıcılarına 'Sayaç' Operasyonu

Aracınız
Civic FD6 2010
Herkese günaydın!

Haberi dün okuyunca, burada yorumlarız diye düşündüm. Gerçekten 2. el sektörünün ne hale geldiğinin küçük bir kanıtı niteliğinde.

KM düşürüyorlar, galeri yakınındaki Computestler ile anlaşıp pert araçlara düzgün rapor veriyorlar vs vs. Hatta adamlar, koltuklarına poşet geçirdikleri aracı galeriye sıfır km diye satıyorlar. Gerçekten pes.

Araba alacaksın, ustaya gitsen anlayan usta yok. Bilgisayara güvenip computeste götürüyorsun ona da artık çözüm bulmuşlar. Ben özellikle 2. el sektörünün gidişatını iyi görmüyorum, sizce nasıl?

Gerçi olaya şu açıdan bakmak lazım, aracın kaportası yerine kilometresine, motoru yerine boyası değişenine baktığımız için durumlar buraya kadar geldi. Düşük km ve orijinal araç diye diye neler görür duyar olduk.

Haberi Okumak İçin Tıklayın

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Herkese günaydın!

Haberi dün okuyunca, burada yorumlarız diye düşündüm. Gerçekten 2. el sektörünün ne hale geldiğinin küçük bir kanıtı niteliğinde.

KM düşürüyorlar, galeri yakınındaki Computestler ile anlaşıp pert araçlara düzgün rapor veriyorlar vs vs. Hatta adamlar, koltuklarına poşet geçirdikleri aracı galeriye sıfır km diye satıyorlar. Gerçekten pes.

Araba alacaksın, ustaya gitsen anlayan usta yok. Bilgisayara güvenip computeste götürüyorsun ona da artık çözüm bulmuşlar. Ben özellikle 2. el sektörünün gidişatını iyi görmüyorum, sizce nasıl?

Gerçi olaya şu açıdan bakmak lazım, aracın kaportası yerine kilometresine, motoru yerine boyası değişenine baktığımız için durumlar buraya kadar geldi. Düşük km ve orijinal araç diye diye neler görür duyar olduk.

Haberi Okumak İçin Tıklayın
Yasal olarak ciddi caydırıcılık ve denetim olmadığı sürece bu işlerin sonu gelmez.
Öncelikle yedek parça sektöründe devletin ciddi denetleme yapması gerekiyor ama yok, şikayet olmadıkça harekete geçmiyorlar.
Mesela Ankara Yıldız sanayide binlerce kazalı araç parçası görüyordum ancak hiçbir satıcının vergisel kazancını beyan ettiğini sanmıyorum, çünkü herşey nakit üzerine çalışıyor, kayıt yok.
Ayrıca orada çalıntı parça satılsa bile tespit edilme ihtimali yok gibi birşey.
Bana göre bu sıfır yedek parça fahişliği, imitasyon sahte parça bolluğu ve denetimsiz ikinci el yedek parça sistemi değişmediği sürece ikinci el hatta sıfır araçta bile her türlü düzenbazlık ile karşılaşmak mümkün.

Geri