Antifiriz

Himmm

0
Herkese iyi forumlar. Antifiriz ile ilgili bir sorum olacaktı. 2007 model civic aldım mekanik açıdan acemiyim. Aldığımda kışlık bakımını yaptırdım ve ustam kırmızı renk antifiriz koyup filtrelerini değiştirdi. Subap ayarı için yetkili servise gittiğimde ise Honda fabrika çıkışı ve kendi servisinde hiçbir zaman kırmızı antifiriz kullanılmadığını asit değerinin yüksek olduğunu ford ve wolswagen grubu arabaların kullandığını Hondanın ise Mavi ve Yeşil antifiriz kullandığını ve o renk antifirizin konulması gerektiği söylendi sizce doğru mudur? yetkili serviste yanlış uygulama olabilir mi?

Aracınız
Arkadaşım bende kırmızı koydum.şu anlık bir sıkıntı yok.kırmızı antifiriz zaten alüminyum motarlar için üretilmiştir.

SM-G800H cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
bununla ilgili forumda arama yapabilirsiniz. Konu açmadan önce lütfen forumda arama yapınız.

Himmm

0
Gördüğüm kadarı ile forumda antifiriz renkleri ile paylaşım yok. Konu hakkında bilgi sahibi olanlar bilgilerini paylaşırsa sevinirim. İyi forumlar

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016

Himmm

0
Kırmızı, yeşil, mavi antifirizin özellikleri veya hangi marka modele konmasının gerektiği ile ilgili post göremedim

Ankarada yasiyorum ve aracimin bakimlarini honda ozel bir serviste yaptiriyorum gecen gun arabanin rutin bakimlarini yaptirirken bi arac geldi antifiriz sikayeti ile araca sahibi kirmizi antifitiz koymus, yetkili arkadaslar bu araclara kirmizi antifirizin zarar verdigini ve ilerleyen zamanlarda silindir kapak contasini yakacagini belirttiler adamda bi anlik korkuyla hemen antirifirizi degistirelim dedi ustalar antifirizi bosalttilar belki 10 kere yikadilar radyator ve butun sistemi Aractan hala katran gibi sivi gelmeye devam etti dayanamadim ustaya sordum neden bu sekil pis su atiyor arac dedim( aracin sahibi yokken) kirmizi antifiriz koymus ve contaya zarar vermis en gec yaza silindir kapak contasi degisir bu aracin dedi
Yani arkadaslar isterseniz telefon numarasini veririm sizde sorabilirsiniz

GT-S7580 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri