Ara Ara Gazdan Benzine Atma

Aracınız
Civic FB7 2013
Merhaba arkadaşlar,

2013 model fb7 aracımla ortalama 60 km hızla giderken yolda anlık vites düşürür gibi gaz kesme problemi yaşıyorum bunu yaşayan çözüm bulan varmıdır
Ayrıca sabahları çalıştırırken ilk marşta basmıyor 2 cide çalıştırabiliyorum artık araçtan sıkılmaya başladım yıllardır hondaya binerim böyle bişey yaşamadım en az 10 sefer tüpçüye gittim subap ayarına kadar yaptırdım çözüm bulamıyorum. motor ışığımda hiç sönmüyor ayda 2 gün sönük 28 gün yanık geiziyorum.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Benim fd6 da böyle bir sorun vardı. Map sensörüne kadar değişmeyen bişey kalmadı. Sonra bir usta lpg susteminde uzunca bir kabloyu yenisiyle değistirdi hiç bir sorun kalmadı. Kabloda çok ek varmış ondan oluyormuş.

FD6 - FB7

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Biyolog Arkadaşın durumunun çok benzeri de başıma geldi, bu arada arabayı sattıcam diyorsunuz ama sattığınız kişi de de aynı sorunlar çıkarsa bu safer alıcı başınızı ağrıtacaktır.

Genelde bu şekilde LPGde çözülemeyen problemler ya beyinde yada elektrik tesisatındaki problemlere bağlı oluyor. Ailedeki FB7de bir ara opette LPG alma sonrası kendi kendine LPGden atma sorunu ortaya çıktı, farklı LPGcilere gösterdim anlamadılar ayar yaptılar nafile. En sonunda garanti devam ediyo diyerekten Ankara Honda Bora’ya götürdüm, hiç ummadığım hızda hayretler içinde hızlıca sorunu farkedip çözdüler :)

Bendeki sorunun benzeri aslında kendilerine çok fazla geldiklerinden farkındalarmış, hatta komple LPG tesisatı döşemek zorunda kaldığımız araçlar bile oldu diyorlardı.

Honda 2012-2015 arası modellerin LPG montajını servislere yaptırıyordu, ancak çoğunlukla elektrik tesisatında kablo uzunluk, kısalık yada ekler sebebiyle direnç değiştirici faktörler oluşup zamanla sorun çıkmaya başlıyormuş. Hatta bu şikayetlerin çokluğu nedeniyle esasen LPG montajı 2015 sonrası fabrikada yapılmaya başlanmış diye anlatmışlardı.

Beni vakada Hava filtresini falan söküp tesisatın bütün kablolarını incelediler ve tam enjektörlere giden kısımda hafif bükülü bir kablonun zamanla direnç oluşturduğunu farkettiler, araç LPGde iken o bükülü kısma dokunulduğunda LPGden atıyordu direk. Kabloyu değiştirince sorun çözülmüştü.

Sizinde sorun umduğumuzdan çok basit olabilir. Garantiniz mevcutsa servislere göstermenizde fayda var.

Son düzenleme:
Merhaba, Regülatörüde değiştirdim 2 gündür bir sıkıntı yoktu busabah gaz kesme tkrar başladı ve ertesine motor ışığı yandı araba beni sat sat diye diretmeye başladı hondadan nefret edeceğim aklıma gelmezdi gelmekte istemiyor
Regülatör degisiminden sonra bende böyle bir şey olmadi iyi bir lpg ustası sorunu çözecektir benzin de sorun yok ise aracinizdan soğumayin bence lpg sisteminde çözülmeyecek bir arıza olmasa gerek

MI 6 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2014
Merhabalar. Aracimda son 1 haftadir ara ara gazdan benzine atma var. Aracimin rolantisinde gidisinde durusunda herhangi bir problem yok.Herhangi bir ariza lambasi da yanmiyor sukur. Sadece bir kac kez durdugumda stop etti ve 3-5 kez gaz oldugu halde benzine atti bu sure icinde...

Bugun servise goturdum,servis lpg ustasi map sensorunu degisecegiz, 1 hafta binersin sorun hallolursa parayi o zaman aliriz dedi.. Genel olarak ayarlarda bir sikinti yok, rolanti dalgalanmasi veya fazla yakit sarfiyati veya tekleme falan yok.. Map sensorunu degismeli miyim? Map sensoru arizali olsa aracta baska sorunlar da gozlemem gerekmez mi? Sikayetim ara sira gazdan benzine atmasi. Sonra tekrar gaza aliyorum sikintisiz devam ediyorum.

Degerli yorumlariniz icin simdiden tesekkur ederim..

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Geçmiş olsun. Map sensörü anlattığınız durumu yapar. Bilgisayara bağlayıp basınç değeri kontrol edilmeli.

Aracınız
Civic FB7 2014
Geçmiş olsun. Map sensörü anlattığınız durumu yapar. Bilgisayara bağlayıp basınç değeri kontrol edilmeli.

Tesekkurler..
Normalde bilgisayara bagladigimizda degerler normal cikiyor.. Ama sikayetim surekli olmadigi icin sensor arizasi dedi servis..cunku her zaman yapmiyor..Ara ara basincla ilgili dusuk deger okuyor sanirim sensor. Ne oneririsiniz? Degisim yapip 1hafta denemeli miyim?

Aracınız
Diğer Markalar
lpg regülatörüne baktırdınız mı? geç çalışma oluyor mu? Bu yaz başıma geldi gazdan benzine geçiyordu sonra geç çalışmaya başladı regülatörü değiştirdim sorun kalmadı

Aracınız
Civic FB7 2014
lpg regülatörüne baktırdınız mı? geç çalışma oluyor mu? Bu yaz başıma geldi gazdan benzine geçiyordu sonra geç çalışmaya başladı regülatörü değiştirdim sorun kalmadı
Hayir gec calisma gec mars alma veya gaza geciste bogulma v.s problemler yok sukur. Regulatorde sorun oldugunu dusunmuyorum. Tesekkurler ilginiz icin.

Geri