Arabamın Üzeri Boya Tozu Oldu

Arkadaşlar ümraniye belediyesi spor tesisini hava tabancası ile boyama gafletini göstermiş ve geçen cuma benle birlikte 20den fazla araba boya tozuna bulanmış durumda. Sıvı pasta aldım çok az bi yere denedim, çıkaracak gibi ama elle bu iş sanırım olmayacak? Nette kil ile çıkar diyenler de gördüm fakat bana pastanın çıkarmadığını kil çıkarmaz gibi geliyor. Bu konuda önerisi olan varmıdır? tiner diyenler bile gördüm fakat tiner boyayı bozar diye düşünüyorum. Gaz yağı, mazot diyenler var. Başına gelmiş ve kendisi çözebilmiş arkadaşlardan bilgi bekliyorum. aksi halde 350tlye malolacak :( Belediyemizin akil kafalarına artık ne demek lazım bilemiyorum.

Ynt: Arabamın Üzeri Boya Tozu Oldu

Önce kil ile deneyin çıkmazsa mazot ya da Atas decabit diye bir ürün var onu deneyin. Boya tozunu çıkaracak kadar sert pasta, orjinal boyayı çok inceltir bence.
Kil en sağlıklı olanı

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016

[member=122]temizyurek[/member] hocamın dediği gibi kil ile bu sorunu kolaylıkla çözebilirsiniz ;)

Wordls

0

Kil olmaz ise makina ile ince pasta. Ve ardindan hare olacagi icin hare giderici.

Sent from my iPhone using Tapatalk

evet arkadaşlar boyanın temizlenmesi ve nasiol zr53 koruma toplam 400tl gibi bir bedele maloldu :( Allahtan 300tlsini karşılatmayı sanırım başardım? Faturayı kestirdim bu akşama kadar da parayı alabilmeyi ümid ediyorum. Bu arada ödemeyi belediye yapmadı. Ümraniye belediyesini bu pervasızlığından dolayı kutlarım.

Nasiol 53 uygulaması yaptıran oldu mu daha önce? Nasıldır? videolarda maşallah çizilmio falan ama ben pek ihtimal vermiyorum :) Bilgisi olan var ve paylaşırsa sevinirim.

geçmiş olsun hocam.

parayı kimden alacaksınız peki?

Teşekkür ederim. Üzüldüğüm nokta pasta yapılması oldu. Neticede pasta boyayı her seferde bir miktar ineltiyor :(

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016

[quote author=mehmetzengin link=topic=592.msg9686#msg9686 date=1406195290]
evet arkadaşlar boyanın temizlenmesi ve nasiol zr53 koruma toplam 400tl gibi bir bedele maloldu :( Allahtan 300tlsini karşılatmayı sanırım başardım? Faturayı kestirdim bu akşama kadar da parayı alabilmeyi ümid ediyorum. Bu arada ödemeyi belediye yapmadı. Ümraniye belediyesini bu pervasızlığından dolayı kutlarım.

Nasiol 53 uygulaması yaptıran oldu mu daha önce? Nasıldır? videolarda maşallah çizilmio falan ama ben pek ihtimal vermiyorum :) Bilgisi olan var ve paylaşırsa sevinirim.
[/quote]

Hocam geçmiş olsun, parayı ödeme kısmını bende merak ettim?

ZR53 daha önce kendim uygulayarak kullandım, videolardaki görüntüler show amaçlıdır, konunun detayı şudur uygulama yapılan yüzey kaygan olduğu için, yüzeyi çizmesi için kullanılan plastik parçalar uygulamasız yüzeylerde tutunarak yüzeyi çiziyor, uygulama yüzey kaygan olduğu için kayarak çizmiyor.
Videolardaki çiziciler genelde plastik olduğu için daha iyi kayıyor yüzeyi çizmiyor.
Görüldüğü gibi çizilmeyecek düşüncesiyle kullanmayın ;)

Hocam peki zr53 yaptirmak klasik boya korumaya gore sizce nasil? Deger mi yani? Para kismina gelince. Belediyenin boya yaptigi kulübün baskani şahsi olarak zararimi odedi. Bende diger 2arkadas 300e normal boya koruma yaptirdigi icin hak gecmesin die 300aldim 100kendim verdim. Toplam 400tl tuttu. 100tl boya tozlarini temizleme ve 200tl normal boya koruma idi. Durum bu yani.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016

Klasik boya korumalara göre uzun ömürlü ve dayanıklı ;)

Geri