Araç içi Lpg Kokusu

Aracınız
Civic FC5 2018
Merhana mobilden yaziyor yazim hatalari be detaylı gecmis arastirma yapamadim.
7 gun once lpg alip 50km yol yaptiktan sonra aracimi parkettim ve dun (6 gun sonra) araca bindigimde aninda inmek zorunda kaldim. Boyle bir lpg kokusu yok. Hemen camlari actim 5 dkka havalandikdan sonra hareket ettirip iyice havalanmasini sagladim. 10 saat sonra tekrar araca bindigimde durum ayniydi inanılmaz bir lpg kokusu dolmus iceriye . Hem yasaklar var hem kirsalda yasiyorum ne yapacagimi sasirdim.
2018 Fc5 37bin km de orjinal lpg.

Aracınız
Geçmiş olsun.
Daha 1 ay önce benzer şey benimde başıma geldi ama hafifti. Bendeki koku arka koltuk tarafında belli oluyordu. Kontrol sonrası dolum ağzının kaçırdığını gördük ve değiştik.
Cihazla kaçak yeri tespit etmek lazım. En azından lpg ciyi arayıp bilgi alarak arka depodaki vanadan kapatabilirsiniz ve bu aşamada biraz benzinde kullanırsınız.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
7 gun once lpg alip 50km yol yaptiktan sonra aracimi parkettim ve dun (6 gun sonra) araca bindigimde aninda inmek zorunda kaldim. Boyle bir lpg kokusu yok. Hemen camlari actim 5 dkka havalandikdan sonra hareket ettirip iyice havalanmasini sagladim. 10 saat sonra tekrar araca bindigimde durum ayniydi inanılmaz bir lpg kokusu dolmus iceriye . Hem yasaklar var hem kirsalda yasiyorum ne yapacagimi sasirdim.
Aracı LPG ile kullanmayın.
Mümkünse bagajdaki LPG tankından vanaya kapatıp aracı garantili ise servise götürerek serviste kaçak makinesi ile sızıntıyı tespit edin.

Ad Soyad
Suat Tanar
Aracınız
Civic HB 9. Jen.
LPG li aracım yok,ama arkadaşlarımızın dediği gibi gaz vanasini kapatip,benzine geçmek en doğru işlem olur.

Aracınız
Civic FC5 2018
Brc ile gorustum tankta kilcal çatlak yada hortumlarda sorun olabilir dedi
Bi lpg montaji yapan yer buldum dedektor ve kopukle tank ve kaput altindaki yerlere baktilar birsey bulamadilar. Bende ne yapacagimi sasirdim.
Hic birsey yapmadan bir gun bekleyeceğim koku yaparsa havalandirip vana kapatacagim yine koku yaparda tanktandir diyecegim

Aracınız
Civic FC5 2018
Uzun yol yapma fırsatım oldu. depoyu doldurduktan sonra 160Km yol yaptım ve araç içinde (araç kapalı iken) 10dakika beklemeye gelmeden boğulacak sekilde gaz kokusu doluyordu.
Tekrar dönüş yolu yapacağım için tekrar lpg aldım(doldurdum) tekrar 60-70 km yol yaptım ve koku gelmiyordu park ettiğimde.(10-10-10dk kontrol ettim)
Düzeldiğini düşünerek tekrar yakıt aldım 50Km yol yaptım ve suanda az bir şekilde olsa koku geliyor.(yinede azımsanacak şekilde değil)

Arka vanayı kapadım borulardakiler bitene kadar da yol yaptım lpg ötmeye başlayınca park ettim ve hala koku var. Sanırım tank da kılcal çatlak olması ihtimali yükseldi.

Anlamadığım noktaysa tankta çatlak olsa bagaj yoğun kokar. Hadi altında delik var oyuzden kokmaz diyelim o zaman kabin için nasıl doluyor? Kafamda deli sorular :)

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FC5 2018

Kardeşim oncelikle geçmiş olsun, ayni sorun benim basıma geldi, peryodik bakim yaptiktan snra surekli lpg kokusu geliyordu ve aşırı rahatsız ediyordu gitmedigim yer kalmadi, Hondapark’ta bir usta ön kaputta cama yakın bi yerde kapak açık kalmıştı o da aracin havalandirmasindan gaz kokusu iceriye gonderiyordu, usta Allah razi olsun eliyle kapağı sıktı filan sorun kalmadı, o kadar kolay çözümü olan sorun için gitmedigim
Servis sanayi kalmadı, ustayi iyi bulmak cok önemli

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
Brc ve honda ile tekrar tekrar gorustugumde ortak gorusleri benim anlattigim seyin olamayacagi yönünde oldu. Kendimden suphe edecektim neredeyse. Forumlarda kis aylarinda Aygaz lpg alanlarin katki nedeniyle kabin ici koku sorunlarini okudum diger insanlar gibi bende olur mu oyle sey diye dalga gecerken hak vermeye basladim. Farkli istasyonlardan lpg aldigim icin koku gitti sanirim(bogucu/asiri). Yine de ysaklardan sonra yol yapip yakit alarak lpg ustasina gosterecegim

Aracınız
Civic FC5 2018
Aracı LPG ile kullanmayın.
Mümkünse bagajdaki LPG tankından vanaya kapatıp aracı garantili ise servise götürerek serviste kaçak makinesi ile sızıntıyı tespit edin.
Geçmiş olsun.
Daha 1 ay önce benzer şey benimde başıma geldi ama hafifti. Bendeki koku arka koltuk tarafında belli oluyordu. Kontrol sonrası dolum ağzının kaçırdığını gördük ve değiştik.
Cihazla kaçak yeri tespit etmek lazım. En azından lpg ciyi arayıp bilgi alarak arka depodaki vanadan kapatabilirsiniz ve bu aşamada biraz benzinde kullanırsınız.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Lpg tankım delikmiş sökülüp fabrikaya gönderildi. Yenisinin gelmesini bekliyorum.

Geri