araç lpg tüketirken benzin göstergesinin düşümü sorunu

Aracınız
Civic FB7 2013
Arkadaşlar merhaba,
Aracı yeni aldım, lpg'de kullanıyorum fakat yol katettikçe benzin tüketiyormuş gibi benzin göstergesinde düşüş oluyor. Bu kronik sorunla ilgili en basit çözümü arıyorum. Emülatör düşünmüyorum, lpg firması %100 çözüm olmadığı halde 400 TL gibi bir fiyat çekiyor. Göstergeye değer aktaran kablolara bir resetleme anahtarı koyma fikri var aklımda ama yanlış birşey yapmak istemiyorum. Sorunu çözen arkadaşlar çözüme nasıl ulaştıkları konusunda yardım edebilirlerse sevinirim.
Şimdiden gelecek destekler için teşekkür ederim.

Aracınız
Lpgye geçtiği andan itibaten benzin sarfiyatı olmuyor
Çözüm için ara ara en az 6-7 litre benzin alıp kontağı açtığınızda gerçek seviyeyi görebilirsin

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Arkadaşlar merhaba,
Aracı yeni aldım, lpg'de kullanıyorum fakat yol katettikçe benzin tüketiyormuş gibi benzin göstergesinde düşüş oluyor. Bu kronik sorunla ilgili en basit çözümü arıyorum. Emülatör düşünmüyorum, lpg firması %100 çözüm olmadığı halde 400 TL gibi bir fiyat çekiyor. Göstergeye değer aktaran kablolara bir resetleme anahtarı koyma fikri var aklımda ama yanlış birşey yapmak istemiyorum. Sorunu çözen arkadaşlar çözüme nasıl ulaştıkları konusunda yardım edebilirlerse sevinirim.
Şimdiden gelecek destekler için teşekkür ederim.
Depoyu yarım deponun üstünde tutarsanız düşme olmuyor. Düşse bile bir süre sonra tekrar gerçek seviyeye geri dönüyor.

Lenovo A7020a40 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2013
Bilgilendirmeler için teşekkür ederim, yarım deponun üstünde kullanacağım.

Aracınız
Yarım depo üstü benzin olsun. Çeyreğe inince geri toparlıyor. Emülatör için gerek yok bence.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri