Civic FC5 Araç stop ediyor ve silkeliyor yardım lütfen(VİDEOLU)

Arkadaşlar fc5 2017 aracımda atiker gold LPG takılı ve düşük hızlarda ayağımı gazdan çekip tekrar basınca silkeme oluyor ayrıca geri geri gelip park edecekken tam frene basınca stop ediyor hemen ayağımı frenden çekince toparlıyor stop etmiyor ama edecek gibi oluyor ve ışıklara gelince de fren yapınca stop edecekmiş gibi oluyor bazen ediyor bazende etmiyor derdi nedir bu aracın sizce yardımcı olursanız sevinirim

Son düzenleme:
Ad Soyad
Mesut kızıldağ
Aracınız
Civic FC5 2017
Şanzımanla nasıl bir bağlantısı olabilir ki ? Vites geçişlerinde bir sıkıntı yok yağ ve şanzıman filtresini yeni serviste değiştirdim. Araç vitestede olsa normal yavaşlarsam rölanti düşmüyor sadece sert fren yaparsam durma noktasında anlık 500 lere inip toparlıyor.
Baskan sorununu cozebıldın mı

Ad Soyad
Ahmet ayan
Aracınız
Civic FB7 2012
Benimde söyle bir sıkıntım var benzin ve lpg de denedim değişen olmadı. Eğer ani fren sert fren yaparsam rölanti 500 seviyelerine inip anında toparlıyor durma norma noktasında tabi rahatsız ediyor bu. Diyelim ışıklara geliyorum boşa atıp anı firen yaptığımda yine rölanti düşmüyor. Tatlı durursan yine sıkıntı yok sadece ani frende yapıyor bu hareketi sebebi ne olabilir ?

Bu durumun aynısını yaşadım iyi bir subap ayarı sonrası düzeldi. Özellikle ışıklara geldiğimde devir 500-600 bandına anlık düşüp tekrar 900 bandına geliyordu belirttiğim gibi yetkili serviste subap ayarı sonrası düzeldi

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Burada yer alan sorunların hemen hemen hepsi bende de oldu arada bir stop ettiği bile oldu.Subap ayarı sonrası düzeldi.Subap ayarı sonrası aracı 200-300 km kadar benzinde kullandım sonra LPGde kullanmaya devam ettim.Şimdilik sorun kalmadı.Işıklarda beklerken titreme bazen oluyor bazen olmuyor.Aracın gaz tepkisi felan toparlandı.Subap ayarı anladığım kadarıyla Civic araçlarda kritik bir mevzu.Birde eskiden Shell'den devamlı LPG doldururdum son 8-10bin km civarı PO daha ucuzdu oradan almaya başladım ama zamanla bu konudaki sorunlar oldu.Acaba yakıtında burada etkisi ne kadar var bilemiyorum.Ben subap ayası sonrası artık yine Shellden LPG almaya başladım.

Geri