Araç yıkama ürünleri öneriniz

Ad Soyad
Timur.S
Aracınız
Civic FE1 2021
arkadaşlar bu araçlar olmuş +1milyon tl, kısmi 4 parça folyo + seramik FP anlamında yapılır ise 11bin tlye yapılır yani aracın %1 kadarına
hatta ikinci satarken folyo + seramik var diye 5-6bin tl de üstüne satabildiğinizi varsayarsanız (belki daha bile fazla) neredeyse bedavaya geliyor.

muhakak yaptırın derim, kamyonlardan taşmış,kuş pisliği,endüstriyel pislikmiş vs hepsinden öte hafif sürtmelerdenmiş koruyacak bugün sadece bir ön çamurluk boyatayım deseniz boyatmasıydı,değer kaybıydı korumadan fazlasına geliyor zaten.

Ad Soyad
İlyas Aksoy
Aracınız
Civic FC5 2021
çok tecrübeliyseniz anlamak kolay ama değilseniz bir uzmana göstermekte fayda var.

1) suyu aynı cilalı araç gibi tutuyormu,biriktiriyormu (internetde wax water beading diyin anlarsınız)
2) boya temizken çok yumuşak,pürüzsüz ipekimsimi yoksa sert ve zımparamsımı?
3) araç çamur ve ağır pisliktendeyken değilde kendisi temizken hafif yağmurlarda üzerine bakın tozlar aracın boyasındamı yoksa boyanın üzerindeki su taneciklerin içine hapis olmuş şekilde boyadan uzaktamı.
Teşekkürler Üstad yazdıklarınıza göre kontrol edeceğim.

Ad Soyad
Erkan Can KÖSE
Aracınız
Civic FE1 2022
Marka olarak genellikle Maguiars kullanıyorum. Araçta seramik kaplama varsa, yine maguiarsın seramik besleme bakım ürünü var onu kullanabilirsiniz. Lastik parlatma ürünü olarak carpex çok başarılıdır başka markaya para vermenize gerek yok. Bir ara turtle wax da kullandım sonaxla kalite olarak kafa kafaya diyebilirim. Maguiars tercih edilmeyecekse alternatif olarak sonax ya da turtle wax. Bu arada yıkama süngeri candır.

Ad Soyad
Erhan Turhan
Aracınız
Civic FC5 2021
İstanbulda yaşadığım için malum arabamı kendi yıkama ortamı olmuyor yıkamacılara veya petroldeki jetonlu yıkama ile yıkıyorum. O yüzden şampuan alıp lullanma şansım olmuyor.
Lastik parlatıcı olarak newmix sprey kullanıyorum oldukça iyi 3-4 gün parlaklık veriyor. Bir de krem parlatıcılar var onlar nasıl acaba kullanan varmı?

Geri