Aracı LPG de kullanırken benzin göstergesi düşmesi

Aracınız
Civic FB7 2013
Haftasonu uzun yola gittim LPG yi fulledim ve yola çıktım araç LPG de çalıştığı halde benzin göstergesi yavaş yavaş düşmeye başladı ama LPG de düştü 300 km yol gittim yarım depo olan benzin en dibe düştü neredeyse bu durum başına gelen varmı nasıl bir çözüm yolu vardır araç Honda Civic 2013 Eco premium LPG de BRC var yardımcı olursanız sevinirim.

pasha

0
Aracınız
Haftasonu uzun yola gittim LPG yi fulledim ve yola çıktım araç LPG de çalıştığı halde benzin göstergesi yavaş yavaş düşmeye başladı ama LPG de düştü 300 km yol gittim yarım depo olan benzin en dibe düştü neredeyse bu durum başına gelen varmı nasıl bir çözüm yolu vardır araç Honda Civic 2013 Eco premium LPG de BRC var yardımcı olursanız sevinirim.
Brc ye uğrayın konuyu anlatın ona bir aparat takılıyor çözüm o şekilde

Aracınız

Merhaba bende accord var prins kit mevcut bahsettiğiniz olay bendede var lpgciye sordum benzini tüketiyor gibi gösteriyor ama tüketmiyor cevabı aldım..

Ara sıra düşüyor eski yerine geliyor veya dibe kadar düşüyor tekrar sıfırlıyor. Araca herhangi bir aparat taktırmanızı tavsiye etmem kaş yaparken göz çıkarmayın derim ne olduğu belirsiz aparat takanlar varmış içinde ne kadar ne var bilirseniz ara ara benzin alırsanız sıkıntı yok.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Aracınız yeni galiba, FB7lerin benzin gösterge seviyesini ilk okuma harici ECU aracın yaptığı km.ye göre hesaplıyor, araç LPGde yürürkende ECU benzin tükettiğini zannettiği için benzin göstergesi düşüyor. Kısacası araç yol yaptıkça benzin göstergesi de düşecektir ama bunu dikkate almayın.
Daha sonraları Honda BRC ile araç her çalıştığında benzin seviyesini şamandıradan tekrar ölçmeyi sağlayan bir modül kullanarak bir çözüm üretmeye çalıştı.
Bireysel çözümler olarakta araç LPGye geçtiği zaman benzin göstergesi bölmesinde LPG seviyesini gösteren modüllerde mevcut.

Aracınız
Civic FC5 2019
Aracınız yeni galiba, FB7lerin benzin gösterge seviyesini ilk okuma harici ECU aracın yaptığı km.ye göre hesaplıyor, araç LPGde yürürkende ECU benzin tükettiğini zannettiği için benzin göstergesi düşüyor. Kısacası araç yol yaptıkça benzin göstergesi de düşecektir ama bunu dikkate almayın.
Daha sonraları Honda BRC ile araç her çalıştığında benzin seviyesini şamandıradan tekrar ölçmeyi sağlayan bir modül kullanarak bir çözüm üretmeye çalıştı.
Bireysel çözümler olarakta araç LPGye geçtiği zaman benzin göstergesi bölmesinde LPG seviyesini gösteren modüllerde mevcut.
kitin maliyeti ne kadar, bir de fc5 lere de takılıyor mu? bilgisi olan

MI 6X cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bu kiti kendim kullanmadım ve fiyat konusunda bilgim yok ama FC5lerde LPG göstergesi araca entegre edildiği için satışı bitmiş olma ihtimali de mevcut. Eskiden kalma şöyle bir ilan buldum, telefon aktif mi bilmiyorum.
77370999-9BC2-453E-9743-0013B35EDF2F.jpeg
193D7800-1EE7-425B-B343-181353A3DDD8.jpeg

mturker

Özel Üye
Ustad merhaba bende senin gibi fb7ye ilk gectıgımde cok arastır dım bu durumu ve 250tl gıbı Bı fıyat cıktı karsıma modul almak lazımmış, sonra ısın ehlını bilenler den bilgi alıs verisi yaptık taktırnaya gerek duymadım. Cunku yarım gun kontak kapalı kalınca cogu zaman benzin gostergesi eski yerine geliyor. Baktın dibe vurdu uyarı veriyor ekrandan merak etme yolda kalmazsın deponda benzin oldugunu bıiliyorsan. Canını sıkıyırsa eger 50tllık 15 20 gunde bir benzin koy hemen eski (gun kullanmanada baglı tabi.) haline geliyor gostergen. Sımdı diyeceksin ki depom full yer yok. Şayet oyle olmaya basladıysa gostergen yarının Bı tık altına dustugu zaman yoldaysan yada yarım gun park halındeysen hemen gostergen fullenıyor gene.
Yani kısacası sen depoda benzin oldugunu biliyorsun neden yolda kalasın ki.
Biraz uzun yazdım galıba.

FIG-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2012
Arkadaşlar ankaradaydım, 2012 fb7 için atiker kit alıp samsunda taktıramamıştım. Geçen sene atiker in yönlendirdiği ankara bölge müdürlüğündeki usta ile görüştüm konum ile ivedik osb de bulunan my mühendislik e götürdüm aracı.
brc lpg sistemi takılı olan aracıma atiker honda kit i direksiyon altından yarım saatte montajladılar.

Kabloların ek yerlerini lehim ile birleştirerek güzelce sardılar, çalışma düzenleri çok hoşuma gitti,

Her kontak açmada seviye düzeliyor.

Montaja 100tl aldılar. Hazır gitmişken lpg bakımı da yaptırdım 2 adet filtre değişti ve ayar yapıldı, 100tl de onun için verdim.

Kit montajı için Gerekli Şemayı da kendilerinden edindim ve montajdan sonra resimledim. Şema ve aracı yaptırdığım işyerinin bilgileri aşağıda.

Şema da yazan şu,
Siyah :şase
Kırmızı : daimi 12v
Kahverengi: kontak aç
Beyaz: mor soket
Siyah-turuncu: mor tesisat
Siyah-beyaz: turuncu(araya gir)

-Kahverengi kontak aç dediği kablo sigorta kusunda en altta 7 numaralı sigortanın sol aralığından geliyor.

İşlemlerden kişinin kendisi sorumludur..

8b5b943a4745e7fa096e8710c6948dcc.jpg

e91003e433223f9028cba9449d667a48.jpg

77bb3bd561100579b030506c470f58f9.jpg

a0ad184d22c74fb827c4f2986c84717c.jpg

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Aracınız
Civic FC5 2021
benım 2006 fn2'de kitMtM isminde bir kit vardı, m2hamid beyin de dediği gibi benzin gösterge seviyesini ilk okuma harici ECU aracın yaptığı km.ye göre hesaplıyor, araç LPGde yürürkende ECU benzin tükettiğini zannettiği için benzin göstergesi düşüyordu, sanki şsamadıra bozulsa da ne olur ne olmaz ben düşüreyim, bilgilendireyim der gibi.
bu durumu sordugumda depoda yarım depodan fazla benzin tutarsanız duşsede kendisi arada sıfırlıyor dendi ve oyle olmustu.
minimum yarım depo benzin tutuyordum, arada kendisi sıfırlayıp içinde ne kadar varsa gosteriyordu ama yarım depodan asagı inerse yeni benzin almadan bende tekrardan sıfırlamıyordu.
2021 fc5de boyle bir durumla karsılasmadım.

Geri