aracım için belirlediğim fiyat yüksek mi?

Aracınız
selam aracım linkte ; 3 gün oldu ilanda ama ne arayan ne soran yok gibi..favori sayısı bile sadece 8...
fiyat çok mu yüksek?
yoksa piyasa mı durmuş?

kafamda ki son rakam 115...eğer 115 e verebilirsem 2010-2012 CR v yada 1. 5 T mondeo niyetim var...

Aracınız
Hayırlı satışlarınız olsun, inşallah eb kısa sürede satılır. Fiyat yüksek değil bence normal.
Yalnız honda alacak kişilerin ilk tercihi otomatik, beyaz, elegance oluyor maalesef. Sunroof belki araç ömrü boyunca 10 kere kullanılmayacak ama olsun deniyor, metalik renk bana göre daha kalın ve sağlam olmasına karşın beyaz renk ince boya olsa bile özellikle aranıyor. Avrupa da tam tersi siyahtan geçilmiyor.
Bordonunda var alıcısı, dream paketinde var alıcısı. Sadece öncelik olmuş bazı şeyler.
Bu arada kendi aracımı alırken sizin bu renge kaç defa gittim geldim, hatta siyah film ve tam tur krom cam çıtaları ile çok hoş görünür.
Hayırlısı olsun satılır en kısa sürede, yanlız hem konutta hem araçta kaç aydır var bir durgunluk. Misal son kasa focus, 5008, insignia görünmüyor pek.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
@spider35 şu anki piyasada satıcıların geneli galerici ve istediğiniz kondisyonda araç bulmak bayağı araştırma gerektiriyor, şehirlerarası yasağı da hesaba katarsanız bence bu kadar bakımlı durumdaki aracınızı değiştirmeyin, yakıtı rahatsız ediyorsa ve antipatiniz yoksa LPG takın (y)
1.5T Mondeo sahibi bir esnaf tanıdığım benzinine yetişemiyorum diyerek aracı satıp dizel Passat almıştı. Konforu gidişi güzel ama şehiriçi 12 lt.den aşağı görmedim, ortalamam 14 lt diyordu.

Aracınızla ilgili piyasa bakış açısıyla yorum yapacak olursam (biraz acımasız olabilirim kusura bakmayın, maalesef genel toplum algısına göre yorum yapmaya çalıştım, dediğim gibi bana göre bu kadar kondisyonunu bildiğiniz bir aracı satmak mantıklı değil)

Sol ön çamurluk değişimi ve 4 parca temizlik boyası ifadeleri farklı algılanıyor olabilir.
Ayrıca LPGnin olmaması aslında avantaj ancak piyasada Civiclerin fabrika LPGlileri talep görüyor. Muhtemelen LPG taksam üstüne 5 daha maliyet yapacam hesabı yapılıyor :unsure:
Bu açıdan alıcı gözüyle 115e alınacağı hesaplanırsa, LPG masrafı ile 120 bin maliyet kabul edilirse, sahibindene bakıpta bari 120 harcayacam üstüne 5-7 koyup boyasızını alayım düşüncesi oluşuyor olabilir.
Piyasada da genel olarak Honda özelinde km pek sorun olmaz mantığı hakim, örneğin 50bin kmdeki araç ile 85bindeki aracın fiyatı pek oynamıyor.
Son olarak Covid dolayısı ile Martta görülen ve sıfır araç olmamasına bağlı araç talebi frenlenmiş durumda, özellikle bayramda da şehirlerarası yasakların devam edeceği düşünüldüğünde ve genel işsizlik dalgası da devam ettikçe bu durum biraz daha devam edecek muhtemelen.

Aracınız
Civic FC5 2018
Oncelikle Hayirli musteriler dilerim.Allah herkesin gonlune gore versin.
Size yadimci olmasi acisindan disaridan gorusumu belirtecegim;
Aracin piyasasini bilmiyorum fakat bu model bir arac ariyor olsam (siz ne kadar temiz oldugunu bilseniz de) 4 parca boya 1 parca degiseni olan,sanrufsuz,beyaz olmayan☺ bir fb7 yi satin almam icin ciddi manada fiyat avantaji olmasi lazim.boyanan ve degisen parcalarin fotolari olsa isiniz nisbeten daha kolay olurdu.fotolari olmadigi icin alicilar genelde boyle cizik boyasi ilanlarinda en kotu kazalari dusunerek riske girmemeyi tercih ederler.
Bu arada ilan detayini cok uzun yazmissiniz.musteri arasa muhabbet edecek sizi ve araci taniyacak soracak soru birakmamissiniz?
Hayirli satislar...

Aracınız
Herkese değerli görüşleri için teşekkür ederim..
Gerçekten bu forumu ve üyeleri seviyorum, bu kadar samimi -hizli cevap alabilecegim başka bir araç forumu olduğunu da düşünmüyorum..

Alemin kralı civictr :)
Araba işi nasip kısmet...

Aslında Civic ten çok memnunum ama yeni araba deneme hevesim var , birde 2 çocuk var biraz daha içi bagajı geniş ferah bir model de fena olmayabilir.

Geri