Aracim sağ üst köşe ve güneşlik plastiğinden su damlasi.

ARABAYI YENİ ALDIM, 2009 model BİR ÇOK KERE YAĞMURDA KULLANDIM VE YIKATTIM, BUGÜN ARABAYA BİNDİĞİMDE SAĞ ÜST KÖŞE SU ALMIŞ VE AVUÇ İÇİ BÜYÜKLÜĞÜNDE ISLATMIŞ, BİRDE SAĞ GÜNEŞLİĞİN SOL TARAFTARAFDAKİ PLASTİĞİNDEN SU DAMLATIYORDU. CAMCIYA GİTTİM VE USTA CAMI SÖKMESİ GEREKTİĞİNİ VE SÖKERKEN CAM KIRILABİLİR BİR GARANTİ VERMİYORUM DEDİ. ARABA ORJİNAL, CAM HİÇ SÖKÜLMEMİŞ, CAMDA ORJİNAL, CAMCIDA BİR KAPORTACIYA GÖSTERMEMİ VE ÜST ÇİTALARDAN SU ALABİLECEĞİNİ SÖYLEDİ. KAPORTACIYADA BAKTIRDIM AMA O DA TAM OLARAK BİR ŞEY SÖYLEYEMEDİ. KONU İLE BİLGİSİ VE TECRÜBESİ OLAN ARKADAŞLARIN YARDIMINI BEKLİYORUM.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=569]mustafa77yilmaz[/MENTION]
Geçmiş olsun, döşemeye biraz aralayıp baktınız mı? En kötü ihtimal döşemenin altını güzelce kurulayın, sonrasında dışarıdan tazyikli su basarak içeriden suyun nereden geldiğini gözlemleyin.
Aracın garantisi devam ediyor ise yetkili servise götürün ;)

Garantisi yok.Dışarıdan sağ üst tarafta çıtayı söktüm ve şeffaf silikon ile su girebilecek yerlere silikon sıktım. Kuruması için bıraktım. Yarın deneyeceğim. Sonucu yazarım. Yine su alırsa ne yaparım? o kafamda büyük soru, inşallah yarın su tuttuğumda sorun bitmiştir.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=569]mustafa77yilmaz[/MENTION] İnşallah çözülür uğraşmazsınız, problem devam ederse dediğim gibi tavan döşemesini biraz aralayıp su testini yapıp, problemin kaynağını gözlemleyin.
Silikon olarak siyah cam silikonu kullanabilirsiniz, fakat kurumadan çıtayı üzerine takmayın, bir daha sökmeniz çok zor olabilir.

Gece yağmur yağmiş, sabah kalktim baktim ve su yoktu. Gerçi daha önceden de yoktu. Aniden oldu ama, silikonun faydasi oldu herhalde. Hava yağmurlu gidiyor bulunduğum yerde ve takip ediyorum, sonucu tekrar paylaşirim.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Gece yağmur yağmiş, sabah kalktim baktim ve su yoktu. Gerçi daha önceden de yoktu. Aniden oldu ama, silikonun faydasi oldu herhalde. Hava yağmurlu gidiyor bulunduğum yerde ve takip ediyorum, sonucu tekrar paylaşirim.

Geçmiş olsun hocam, umarım bir daha yaşamazsın, hangi ildesiniz?
İzmir çok yağışlı, buradaysanız artık korkmayın , bu yağmurda almadıysa bir daha almaz diyecektim :)

emral

0
Aracınız
Garantisi yok.Dışarıdan sağ üst tarafta çıtayı söktüm ve şeffaf silikon ile su girebilecek yerlere silikon sıktım. Kuruması için bıraktım. Yarın deneyeceğim. Sonucu yazarım. Yine su alırsa ne yaparım? o kafamda büyük soru, inşallah yarın su tuttuğumda sorun bitmiştir.
Geçmiş olsun
Eski aracım'da da yanı sıkıntı vardı camcıların kullandığı silikonundan aldım ve camın üst ve sağ tarafını komple doldurdum ve problem çözüldü

Çorlu'dan selamlar

Geri