Aracım tekliyor çözümünü bulamadık

Hicabi

0
Selamın aleyküm aracım 97 1.4 civic aracım gazda çok tekleme yapıyo azda olsa benzindede bu problem var sıfır lpg takıldı bujiler kablolar değişti sibob sıfır takıldı sibob ayarı yapıldı distribütör çalışan araçtan söküldü takıldı hala düzelmedi bir çok ustaya gösterdim çözümünü bulamadılar bu konuda bilgisi olan varsa yardımcı olursa çok sevinirim

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Hicabi

0
Beyler kırank sensörü ve ect ısı müşürü bunları önerdiler lakin değiştirmeye fırsatım olmadı teklemeye neden olan sebebmiş bilgisi olan varmı yoksa boştan yere para harçamıyalım 7 aydır uğraşıyorum bu teklemeyle

Aracınız
Civic FB7 2015
Beyler kırank sensörü ve ect ısı müşürü bunları önerdiler lakin değiştirmeye fırsatım olmadı teklemeye neden olan sebebmiş bilgisi olan varmı yoksa boştan yere para harçamıyalım 7 aydır uğraşıyorum bu teklemeyle

Bu bahsettiğiniz sensör arızalarını işinin ehli bir oto elektrikçiye göstererek tespit edebilirsiniz. Bilgisayara bağlayıp arıza koduna bakacak o kadar. Bu iki arızadan biri söz konusu ise ilk çalışmada da problem yaşayabilirsiniz.

Hicabi

0
Hocam pc ye bağladık aracı herhangi gibi bi arıza wermiyo çok gazcıyada gittim olmadı sanki otomatik araçmış gibi vites geçişlerini hissettiren bi duygu var araçta gaza dokunup çekince oluyo bu sirkeleme yokuşta gaz yemiyo sonradan yiyo garip bişey

Aracınız
Civic FB7 2015
Hocam pc ye bağladık aracı herhangi gibi bi arıza wermiyo çok gazcıyada gittim olmadı sanki otomatik araçmış gibi vites geçişlerini hissettiren bi duygu var araçta gaza dokunup çekince oluyo bu sirkeleme yokuşta gaz yemiyo sonradan yiyo garip bişey

Hava filtresi ve borularına baktırdınız mı, ya da hava akışını ölçen sensöre? Araç yeterince ya da olması gerektiği şekilde hava alamıyorsa o da benzer bir sorun yaşatabilir. Yalnız krank sensörünü para harcamadan bi şekilde varsa çalıştığından emin olduğunuz başka bir sensörle değiştirip deneme şansınız varsa denemekte fayda var. Oto elektrikçilerin kullandıkları okuma cihazları da bazen ucuz ürün ya da lisanssız yazılımlı olduğundan hatalı okuma yapabiliyor. Mecbur kalırsanız hiç değilse arızanın tesbiti için yetkili servise gidebilirsiniz.

Hicabi

0
Serwiste makinaya baylandı hocam yani pc ye lakin arıza yok diyo ben şimdi bu krank sensörünü ve ect ısı müşürünü okudum ne işe yaradıklarına baktım ikiside tekleme yapma sebebleri var hava filitresi onlar hepsi sağlam yeni değişti denile bilir yanlız bizim 96 2001 aralarında hava akış metre yok die biliyorum serwis çok ücret çıkarıyo en kötü orjinal bire bir buji kanlosuna 900 tl dio ne yapacağımızı şaşırdık

Aracınız
Civic FB7 2015
Servis sadece arızayı tesbit etse makul bir ücrete o da yeter.

Hava filtresini yenilemişsiniz ancak hava sistemi borularını tekrar iyice incelemekte fayda var. Bu kadar parça kontrol edilip problem bulunamamış, egzoz sistemini de bi kontrol etmekte fayda var.

Aracınız
Civic FB7 2015
Benimde buna benzer bir sorunum var. İzmir de bu konuda bana yardımcı olabilecek bi arkadaş varmi?
İzmir'de 3. sanayide Kuzucular oto servis var, Ahmet Kuzucular. Zavolinin karşı çaprazında servisi. Özellikle Opel ustasıdır ama işinin ehli ustadır, ben reno aracım varken bakımlarını ona yaptırırdım. Gereken neyse onu yapar dalavere çevirmez. Honda özelinde tavsiyesi olan başka arkadaşlar olabilir, ben artık İzmir'de oturmuyorum.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Arıza ışığı yakmadığına aldanmayın. Eğer sensörler daha önceden orjinali ile değişmediyse yakmaz. En sağlamı problemsiz bir araçtan çıkarıp takmak. Öyle bir kaç gün sürmek gerek. Parça için Hondacı lazım senin araçtan çalışır elinde olması lazım. Her ustada böyle uğraşmak istemeyebilir. Tamirci ve elektirkcinin beraber çalışmasıda lazım. İnşâallah çözersiniz.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Geri