Aracım tekliyor çözümünü bulamadık

Hicabi

0
Selamın aleyküm aracım 97 1.4 civic aracım gazda çok tekleme yapıyo azda olsa benzindede bu problem var sıfır lpg takıldı bujiler kablolar değişti sibob sıfır takıldı sibob ayarı yapıldı distribütör çalışan araçtan söküldü takıldı hala düzelmedi bir çok ustaya gösterdim çözümünü bulamadılar bu konuda bilgisi olan varsa yardımcı olursa çok sevinirim

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Kardeşim onla ben çok ugrastim sonunda çözdüm dediğin mevzu gaza basınca sanki arkadan biri tutuyor bırakmıyor sonra bırakıyor gibi bi his veriyorsa ateşleme sistemi önce bujileri değiştir sorun çözülmezse bobinleri ama bak bobini hepsini birden değiştir sorunun çözülecektir ben gazcı ustası hepsiyle çok ugrastim al sanayiden 4 tane buji bobin kendin bile değiştirirsin kolay gelsin

SM-G610F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Hocam bobin dediğiniz dalga distiribitörün içindeki deyilmi orda bitane bobin var başka nerelerinde bobin var anlıyamadım tam olarak

Kardeşim bobin 4 tane 1 tane değil bujilerin üstünde takılıdır enjektörlere bağlıdır motor yağ koyma yerine yakın noktada

SM-G610F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Hicabi

0
Resimde attıklarının hepsi değişti hocam orjinal parça kullanıldı o sistem kompile elden geçti yenileri takıldı hatta çalışan araçtan söküp taktığım bile oldu yani öyle bişeyki sanki otomatik araçların vites geçişlerinde az bi sirkelemesi gibi benim olayım halbuki manual aracım

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Bir kaç arkadaş bahsetmiş.
Silkemeleme neden olur?
Yakıt ve ateşleme sistemi beraber veya birisi çalışmıyor demektir.
Lpg sistemi iyi döşendi mi?
Lpg ateşleme için fazla elektrik ister.
Çoğu şeyide yapmışsınız.
+ Distribütör konumuda çok önemli ateşlemeyi doğrudan etkiler. Bunada bakılabilir.
Allah sabır versin gıcık arızalar insanı arabadan soğutuyor.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Aracınız
Lpg taktirma tarihiniz acaba cok uzunmudur.Yani kullandiginiz lpg sistemi kac yillik.Bende de ayni sorunlar vardi.10 yili doldurmaya az kalmisti.Fakir zengin hava karisimi hatasi veriyordu devamli.Kime gittiysem olmadi.Lpg sistemini komple yenilettim.Sifirdan taktirdim atiker grand obd marka.Hicbirsey kalmadi sukur.Gecen yine silkelemeye basladi.Bu sefer rolanti motorunu temizledim.O da duzeldi yine.Arada bi rolanti yi temizletmek.lazim demekki diye dusundum.Cok cins bi arizadir.Insallah bi yolunu bulursunuz.

SM-J500F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Arkadaşlar bujiler distiribitör buji kablosu bunlar hepsi sıfır takıldı lpg sistemide a dan z ye sıfır değişti yinede tekliyo

Yakıtı hep aynı yerden almayın. Ben ilk zamanlar opetten alıyordum tekleme oluyordu, sonra usta başka yerden al dene dedi bir daha tekleme olmadı. Bir de biraz daha devirli kullanıyorum.

Geri