Aracım tekliyor çözümünü bulamadık

Hicabi

0
Selamın aleyküm aracım 97 1.4 civic aracım gazda çok tekleme yapıyo azda olsa benzindede bu problem var sıfır lpg takıldı bujiler kablolar değişti sibob sıfır takıldı sibob ayarı yapıldı distribütör çalışan araçtan söküldü takıldı hala düzelmedi bir çok ustaya gösterdim çözümünü bulamadılar bu konuda bilgisi olan varsa yardımcı olursa çok sevinirim

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Hicabi

0
Değiştirdim hocam farklı yerdende gaz aldım dewirli kullanamıyorum yollar bozuk çünki en yüksek dewrim 3000 oluyo uzun yolda biraz hız yapıyorum fakat uzun yola sürekli çıkmıyorum anlıcanız geri başa dönüyorum teklemeyi bi türlü halledemedim

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Değiştirdim hocam farklı yerdende gaz aldım dewirli kullanamıyorum yollar bozuk çünki en yüksek dewrim 3000 oluyo uzun yolda biraz hız yapıyorum fakat uzun yola sürekli çıkmıyorum anlıcanız geri başa dönüyorum teklemeyi bi türlü halledemedim

Silkeleme problemi + uzun yolda stop etme
Honda city 2007 112.600 km.
Lpg 50.000 km. Yapmış.
Yüke bindiğinde 2. Vites bariz 1.500 devir tam gazda silkeleme vardı. Ardı ardına. Diğer viteslerde hafifti. Benzindede hafif yapıyordu.
Neler yaptık?
Bujiler yeni. 1 ve 4. Bujiler yanık mevcut. Boğaz kelebeği baya kirli. Egr fena kirli. Subap ayarı yaptık 1 ve 4 numaralı subaplar sıkı çıktı. Bujiler tastik etti.
Buji aralıklarına daraltma yaptık. Bu araçlarda yapmak gerekiyormuş. Bobinleri temizledik.
Ardından lpg ayarı marka landirenzo. Filtre değişimi gaz ayarı. Önceki ayar düşük çıktı. Ayarı yükselttik.
Sonrada test sürüşü. Tekrar tekrar denedim. Düşük ve yüksek devir tam gaz silkelemeden eser kalmadı.
Honda civic 2001 vtec 2
Lpg ilk 10.000 de. Bakım yaklaşımı. Aynı 2. Vites 1.500 devirde tek silkeleme yapıyordu. Fakat bazen herzaman değil. Yakıt daima shell den alırım. Benzine nazaran performans düşüklüğü mevcuttu.
Bujiler iridyum. Bakım zamanı gittik durum anlattık. Filtre ve ayarına baktık. Lpg Enjektör süresi benzine göre düşük çıktı. Ayar 100 iken 105 yaptık. Çıkan filtreyi aldım. Kendim açtım temiz çıktı! Ayardan sonra aracın devirler canlandı. Lpgde olduğunu göstergeye bakarak inandım. İlerleyen sürüşlerimde silkeleme eseri kalmadı.
Aynı araçlar değil fakat faydası olabilir, diye paylaşayım dedim. İyi forumlar...

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Dragon

0
Aracınız
Acaba lpg enjektoru temizlense skni gider mi. Uzun sure lpg filtresi degismemesi durumunda filtrede temizlenemeyen gazdaki pislikler enjektöru tikayabiliyor. Youtube da temizleme videolari var.
yani hakikaten yapilacak herseyi yapmissiniz esasinda. Aklima farkli olarak bu geldi.

2008 FD6 Otomatik Lpg

Bu ülkede böyle müşteriyi yolmaya çalışan, her önüne gelen ustayım diye özel servis ve tamirhane açan,parça çalan,takmadığı malzemeyi taktım diyen veya değiştiren ustalarla dolu olduğu sürece bir çok problemi ne yazık ki çözemeyeceğiz...!

Aracınız
Bu ülkede böyle müşteriyi yolmaya çalışan, her önüne gelen ustayım diye özel servis ve tamirhane açan,parça çalan,takmadığı malzemeyi taktım diyen veya değiştiren ustalarla dolu olduğu sürece bir çok problemi ne yazık ki çözemeyeceğiz...!

Çok doğru

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Haklılık payın çok var. Lakin iyi ustalarda var. Yiğidi öldür ama hakkını ver. İnşâallah dürüst, güvenilir ve işin ehilleri artarda bizde sanayide dükkan dükkan gezmekten kurtuluruz.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Geri