Aracimda çözülemeyen sorunlar

Merhaba 2006 Vtec Es araca sahibim. Araca yaptırdığım rot başları, z rotları, tabla burçları, NTN prizdirek bilyası, NTN debriyaj uç bilyası, F.C.C baskı-balata-bilya, MTF3 şanzıman yağı, 5W-30 Castrol Magnatec motor yağı parçalarını alıp yaptırdım/taktırdım/koydurdum. Bunların değişmesinin sebebi araçta kasislerde vurma, debriyaja bastığımda kesilen debriyajdan ayağımı çektiğimde gelen bir ses, hareket halinde vites farketmeksizin gaza bastığımda şırıltı, zırıltı, zangırtı ne derseniz artık oluşan bir ses, bazı hızlarda vites ve boş farketmeksizin uğultu(lastikler kontrol edildi), debriyajın üstte kavraması, aracın rolantide titremesi(koltuklardan falan hissediliyor) idi. Ve inanır mısınız bu sıkıntılarımın hiçbiri geçmedi. O kadar para,emek,zaman kayboldu hissi veriyor araçtan soğutuyor böyle şeyler. Bi kaç methedilen ustada ve özel serviste yapıldı bu işlemler. Yetkili servisten bazı parçaları alıyorum ama işçilik yaptıramıyorum fiyatlardan dolayı maalesef. Araç 145000km'de ve ben bayağı takıntılı biriyim.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Merhaba,
Kasislerde vurma sesi için aynı parçaları bende değiştirdim 1 ay sonra aynı sesler tekrar başladı.
Debriyaja basınca kesilen ses ise debriyaj bilyasından kaynaklanıyor. Bende bu seste vardı değiştirdim fakat yaklaşık 2 ay sonra tekrar başladı.
Dışardan gelen uğultu sesi bence kronik. Hemen hemen herkes bundan şikayetçi zaten.
Titreme olayı ise bi çok sebepten dolayı olabilir. Rolanti sensörü, subap ayarı, boğaz kelebeği kirlenmesi, motor kulaklarında çatlak/kırık,bujilerin görevini yapamaması gibi sebepler bunlardan bir kaçı.

"VTEC" Bir milin yaptığı fırlamalıklar bütünüdür...

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Bu hareket halinde zırıltı sesi ile alakalı bi görüşünüz var mı?

Zırıltı sesinden kastınız ne onu anlamadım açıkçası? ve bu ses hangi bölgeden geliyor?

Bu ses her viteste hareket halinde her devirde, hareketsizken de belki çıkıyordur ama motor sesi bastırıyor duyamıyorum, sadece cam açıkken duyabildiğim ve sadece gaz pedalına bastığım zaman emin olmamakla birlikte aracın altından veya önünden geldiğini düşündüğüm bi ses. Önceden camlar kapalıyken içeri hava sesi geliyordu aynı işlemler yapıldığında şimdi vermiyor. Özellikle bi duvar kenarı refüj vs yanından geçerken daha çok duyuluyor ses ince bi zırıltı

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=5548]fhdikmen[/MENTION] Zırıltı dediğiniz ses, aracının titremesinden kaynaklanan trim sesleri vs. olmasın.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Bu ses her viteste hareket halinde her devirde, hareketsizken de belki çıkıyordur ama motor sesi bastırıyor duyamıyorum, sadece cam açıkken duyabildiğim ve sadece gaz pedalına bastığım zaman emin olmamakla birlikte aracın altından veya önünden geldiğini düşündüğüm bi ses. Önceden camlar kapalıyken içeri hava sesi geliyordu aynı işlemler yapıldığında şimdi vermiyor. Özellikle bi duvar kenarı refüj vs yanından geçerken daha çok duyuluyor ses ince bi zırıltı

Ses problemlerinin çözülmesi bazen uzun sürebiliyor. Mesela bende rolantide iken alttan bi ses geliyordu. Baya bi aradık bulamadık. Sonra aracı lifte kaldırdık egzoz ile egzozun sac muhafazası arasına bir taş girmiş taş muhafaza içinde geziyormuş. O şekilde bulmuştuk. Dikkatli bir şekilde takip etmek gerekiyor. [MENTION=3]NoFeaR[/MENTION]'ın dediği gibi trim sesleri de olabilir. Ayrıca refüj ve duvarların yanında sürüş esnasında normalde duyulmayan sesler duyulmaya başlıyor.
Ustana göster bişey yoksa seslere fazla takılma bence sonuçta 10 yaşında araba...

Aracınız
Hocam maalesef sorunu deneme yanılma şekliyle cozmeye çalışan ustalar olduğu müddetçe bizim araçlarda deneme tahtası olmaya devam eder şunu yaparsanız olayı cozersiniz parçayı siz almayın sorunu cozmezse parçayı sokmesini yada garantili yapmasını soleyin. Cozmezse sizin sorununuz olmaz

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri