Aracımı kilitleyip açtığımda dörtlüler yanmıyor.

Merhaba arkadaşlar,

2010 model honda civic elegance sahibiyim.

Aracımla ilgili bir sorunum var.Sizlerden yardım bekliyorum. 1 ay önce aracımla yola yağ dökülmesi sonucu kaza geçirdim ve ön tamponda hafif bir hasar oluştu. ama kaza esnasında aracım darbe ile aniden stop etti. Daha sonra tamponu yaptırmak için aracımı sanayiye bıraktım ve ustadan 1 hafta sonra aracımı aldığımda kapıları anahtarla uzaktan kilitlediğimde yada açtığımda yanan dörtlüler artık yanmıyor. Sadece iç aydınlatma kitlediğimde sönüyor,açtığımda yanıyor.Kapılar kitleniyor.Kazadan sonra mı oluştu yada sanayideki usta mı yaptı bilemiyorum.

Böyle bir sorun daha önce başına gelen var mı? Forumda daha önce buna benzer konu açılmış fakat sonuca varılamamış.

Saçma ama acaba araçta kaza esnasında ani elektrik kesintisi nedeniyle sinyal sıfırlaması mı oluştu.Bilemiyorum.Bir oto elektrikçi servise götürülmesini ve bilgisayar bağlantısı ile yeni program atılmasını falan söyledi.Çok inandırıcı gelmiyor bana.

Ne yapmayalım.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Konuyu hortlatacağım :)
Bugun Debriyaj değişimi yapıldı yetkili servis Bora otomotivde .saat.8:30 16 30 serviste idim.. Eve geldiğimde merkezi kilidin kapanması ile dörtlülerin yanmadığını farkettim. Yarın pazar ve servis kapalı pazartesi arayıp durumu ileteceğim ama merak da ettim neden oluyor bu durum ..Kapı ve bagajı kitlleyip açıyor ama ışık yok:(

Kaput kilidinde bulunan switchin kablosunu sökmüş olabilir ya da kapı switclerin den bir tanesi çalışmıyor olabilir.

Merhaba arkadaşlar,

2010 model honda civic elegance sahibiyim.

Aracımla ilgili bir sorunum var.Sizlerden yardım bekliyorum. 1 ay önce aracımla yola yağ dökülmesi sonucu kaza geçirdim ve ön tamponda hafif bir hasar oluştu. ama kaza esnasında aracım darbe ile aniden stop etti. Daha sonra tamponu yaptırmak için aracımı sanayiye bıraktım ve ustadan 1 hafta sonra aracımı aldığımda kapıları anahtarla uzaktan kilitlediğimde yada açtığımda yanan dörtlüler artık yanmıyor. Sadece iç aydınlatma kitlediğimde sönüyor,açtığımda yanıyor.Kapılar kitleniyor.Kazadan sonra mı oluştu yada sanayideki usta mı yaptı bilemiyorum.

Böyle bir sorun daha önce başına gelen var mı? Forumda daha önce buna benzer konu açılmış fakat sonuca varılamamış.

Saçma ama acaba araçta kaza esnasında ani elektrik kesintisi nedeniyle sinyal sıfırlaması mı oluştu.Bilemiyorum.Bir oto elektrikçi servise götürülmesini ve bilgisayar bağlantısı ile yeni program atılmasını falan söyledi.Çok inandırıcı gelmiyor bana.

Ne yapmayalım.

Öncelikle geçmiş olsun. Ben de aracımı yeni aldığımda yanmıyordu. Büyük ihtimalle kaza esnasında kaput kilidiniz zarar gördü. Kablosu da çıkmış olabilir. Kaput kilidinde sensör var diğer kapı ve bagaj gibi eğer açık kalmışsa kapılar kilitlenmez ya da kilitlense de ışıklar yanmaz. Çözümü basit.
  1. Kaput kilidinizi değiştirmek
  2. Swici düz bağlamak. (Ben öyle yaptım) çokta güzel çalışıyor.
Açınca 1, kapatınca 3 kere yanıp sönüyor.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2008
FC6 2008 araç aldım. Alarm devreye girmiyor hem. Hemde kapıları kilitlediğimde dörtlüler yanmıyor. Alarm devre dişi ise nerden ve nasıl tekrar aktif ederim. Teşekkuler.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
FC6 2008 araç aldım. Alarm devreye girmiyor hem. Hemde kapıları kilitlediğimde dörtlüler yanmıyor. Alarm devre dişi ise nerden ve nasıl tekrar aktif ederim. Teşekkuler.

Yukarıdaki mesajlarda yazdığı gibi kaput switch ini kontrol edin.

Aracınız
Civic FD6 2010
Öncelikle yazılanlara baktım benim aracımda da benzer bir sıkıntı meydana geldi aracımı kilitleyip açtığımda ön göstergedeki kırmızı ışık yanmıyor dörtlüler yanmıyor sigorta kutusunu kontrol ettim soketlere de baktım kaput ta kapanıyor bagajda denedim tek tek aracımın ön kapı döşemelerini söküp aynı şekilde taktım ondan sonra meydana geldi bu olay neden oldu anlamış değilim

Geri