Aracımın stepnesi ve döşeme altları ıslak

Arkadaşlar herkese merhaba. 2007 model FD6 kasa aracımın bir kaç zamandır sağ ve sol döşeme altları ıslanıyordu. Bugün stepneyi çıkardım ve gördüm ki stepne havuzu baya ıslanmıştı. Daha sonra arka sağ koltuk ve sağ döşeme altlarının bir hayli ıslak olduğunu farkettim. Ön döşemelerde bir sorun yok. Daha önce sol arka döşemede de ıslaklık olmuştu ama kurudu. Elimden geldiğince ıslak yerleri kurladım. Döşemeleri sökebildiğim kadar söktüm. Bu sorunu daha önce yaşayan ve çözüm önerisi olan varsa çok memnun olurum. Hayırlı geceler.

Son düzenleme:

gunesec

Özel Üye
Eyvallah. Şu günleri bi atlatalım inşallah ilgileneceğim. Çok teşekkürler

Hocam kapı altlarında şu tahliye contaları var. Oralar zamanla toz vb yüzünden tıkanıyor. İçeri su sızıyor. Öncekç aracımda olmuştu, sadece aysk basılan yer ıslaktı. Kapıyı açıp elinizi kapının alt tarafında gezdirin. Orada tıpa gibi conta gibi bir şey olacak. Biraz oynatın. Umarım çözüm olur.

Hocam kapı altlarında şu tahliye contaları var. Oralar zamanla toz vb yüzünden tıkanıyor. İçeri su sızıyor. Öncekç aracımda olmuştu, sadece aysk basılan yer ıslaktı. Kapıyı açıp elinizi kapının alt tarafında gezdirin. Orada tıpa gibi conta gibi bir şey olacak. Biraz oynatın. Umarım çözüm olur.
Eyvallah hocam. Zaten sadece arka sağ kapı ile oradaki plastiğin buluştuğu yer ıslak oluyor. Sanırım oradan da kaynaklı olabilir. Ama tabi bagajdaki mazgal ve stoplara da bakmak lazım kanaatindeyim. Bilgi için çok teşekkürler.

Geri