Aracın Arkası Yüksek Kaldı

Ad Soyad
Yunus ÇİFÇİ
Aracınız
Civic FD6 2007
Herkese selamlar yakın zamanda eşimin geçirdiği kaza sonrası arka 2 travers değişmek zorunda kaldı. Parçalardan birisi çıkma diğeri de sıfır takıldı. Buraya kadar sıkıntı yok fakat aracın arkası gereğinden fazla yüksek kaldı. Çamurluklan lastik arasına 4 parmak boşluk var.
Ben aracın 2. sahibiyim benden önceki sahibi aracın arkası çukurlarda çok vuruyor ve sanırım kronik olan arkanın çökmesinden dolayı arkaya kauçuk tarzda bir malzeme koydurmuş. Şuan ki yüksekliğin sebebi bu parça olabilir mi diye düşünüyorum. Sanırım ustanın bu ekten haberi yok çünkü arkası zamanla oturur dedi bana.
Konu hakkında fikri olan varsa yazarsa çok sevinirim.

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
Herkese selamlar yakın zamanda eşimin geçirdiği kaza sonrası arka 2 travers değişmek zorunda kaldı. Parçalardan birisi çıkma diğeri de sıfır takıldı. Buraya kadar sıkıntı yok fakat aracın arkası gereğinden fazla yüksek kaldı. Çamurluklan lastik arasına 4 parmak boşluk var.
Ben aracın 2. sahibiyim benden önceki sahibi aracın arkası çukurlarda çok vuruyor ve sanırım kronik olan arkanın çökmesinden dolayı arkaya kauçuk tarzda bir malzeme koydurmuş. Şuan ki yüksekliğin sebebi bu parça olabilir mi diye düşünüyorum. Sanırım ustanın bu ekten haberi yok çünkü arkası zamanla oturur dedi bana.
çıkma takılan traves başka modele ait olabilir mi?

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
Anladım. yani öncesinde yüksek olmayan araç işlemler sonrasında yüksek kalınca değişen parçaların uygunsuzluğu geldi aklıma direk.

usta değiştirirken başında mıydınız? amortisör ve yaylarda bir değişiklik yapıldı mı ?

dediğiniz kauçuk takoz yükseltmek için kullanılıyor ama öncesinde de yüksek değil miydi o zaman ?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Fotograf paylaşırsanız daha net yorum yapabiliriz ama 4 parmak boşluk bence normal, aracın arka kısmı sıfır halindeki boşluğa geri dönmüş muhtemelen.
Size eski çökük haline alışıp normal gibi geldiği için mevcut hali garip görünüyor muhtemelen.

Ad Soyad
Yunus ÇİFÇİ
Aracınız
Civic FD6 2007
Fotograf paylaşırsanız daha net yorum yapabiliriz ama 4 parmak boşluk bence normal, aracın arka kısmı sıfır halindeki boşluğa geri dönmüş muhtemelen.
Size eski çökük haline alışıp normal gibi geldiği için mevcut hali garip görünüyor muhtemelen.
İlk görsel benim aracım ikincisi sitedeki başka bir araç kıyas olsun diye çekmiştim. Bana yüksek geliyor nedense :)

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2022-06-26 at 15.02.38.jpeg
    WhatsApp Image 2022-06-26 at 15.02.38.jpeg
    264.6 KB · Görüntüleme: 48
  • WhatsApp Image 2022-06-26 at 15.02.38 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2022-06-26 at 15.02.38 (1).jpeg
    183.1 KB · Görüntüleme: 48
Ad Soyad
Yunus ÇİFÇİ
Aracınız
Civic FD6 2007
Anladım. yani öncesinde yüksek olmayan araç işlemler sonrasında yüksek kalınca değişen parçaların uygunsuzluğu geldi aklıma direk.

usta değiştirirken başında mıydınız? amortisör ve yaylarda bir değişiklik yapıldı mı ?

dediğiniz kauçuk takoz yükseltmek için kullanılıyor ama öncesinde de yüksek değil miydi o zaman
Malesef araç başında değildim ama usta tanıdığımız bir usta.
Öncesinde bu kadar yüksek değildi hocam.

Aracınız
Hocam fb7 kasa görünüşü gibi olmuş.
Tamam kullanıma bağlı ve 2.resimdeki gibi çökebilir ama yeni takım yapılsa da bu kadar kalkmaması lazım. Yükseklik fd6 orjinali gibi kesinlikle değil.
Yolda rahatsızlık vermiyorsa, uzun yolda, virajda, hızlarsa savurmuyorsa kullanılanılabilir.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
İlk görsel benim aracım ikincisi sitedeki başka bir araç kıyas olsun diye çekmiştim. Bana yüksek geliyor nedense :)
Resmi inceledim, sol resimdeki gibiyse aracınızın arkası sıfır araç yüksekliğine yükselmiş ve gayet iyi görünüyor.
Sağ resimdeki aracın arkası ise bildiğiniz çökmüş.

Örnek olarak FD6nın aksesuar reklam çekimindeki arka fotosuna bakabilirsiniz, onda da arka kısım sizin aracınızla aynı yükseklikte.
AC8DAB88-7FE5-4EBC-9827-F7F7743BD9E6.jpeg

Son düzenleme:
Ad Soyad
Yunus ÇİFÇİ
Aracınız
Civic FD6 2007
Resmi inceledim, sol resimdeki gibiyse aracınızın arkası sıfır araç yüksekliğine yükselmiş ve gayet iyi görünüyor.
Sağ resimdeki aracın arkası ise bildiğiniz çökmüş.

Örnek olarak FD6nın aksesuar reklam çekimindeki arka fotosuna bakabilirsiniz, onda da arka kısım sizin aracınızla aynı yükseklikte.
Ekli dosyayı görüntüle 269024
Teşekkürler hocam şimdi oldu. Demek ki benim gözüm alışmadığı için benim araç bana yüksek geliyor :)

Geri