Civic FB7 Şoför kısmından su gelmesi (LPG montaj hatasından dolayı)

Trust

0
Aracınız
Daha önce forumda konusu oldu bazı arkadaşlar yoğun yağmurda aracın şoför kısmında su alması şikayeti var idi.
Geçenlerde benim de başıma geldi ufak bi araştırma sonucu motor kısmından lpg kabloları içeriye aktarım sırasinda delinen yerin silikon ile kapatılmaması sonucu çamurluk kısmından gelen suyun kablolar üstünden süzülmüş olduğunu fark ettik.oda suyun içeri girmesine sebep oluyormuş.

Olurda silikon kullanılmamış olan var ise mutlaka silikon yapsın illaki birgün o su girer içeriye. Yerin resmini paylaşıyorum

cf4ffde39cda869efc02ad25d5b54489.jpg

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Daha önce forumda konusu oldu bazı arkadaşlar yoğun yağmurda aracın şoför kısmında su alması şikayeti var idi.
Geçenlerde benim de başıma geldi ufak bi araştırma sonucu motor kısmından lpg kabloları içeriye aktarım sırasinda delinen yerin silikon ile kapatılmaması sonucu çamurluk kısmından gelen suyun kablolar üstünden süzülmüş olduğunu fark ettik.oda suyun içeri girmesine sebep oluyormuş.

Olurda silikon kullanılmamış olan var ise mutlaka silikon yapsın illaki birgün o su girer içeriye. Yerin resmini paylaşıyorum

cf4ffde39cda869efc02ad25d5b54489.jpg

[MENTION=6]Trust[/MENTION] hocam ben hiç yaşamadım ama kontrol etmek isterim. Bu fotoğraftaki yer tam olarak neresi?

Aracınız
Yok abi ben yakın bi zamanda BRC taktıracam araca da , bu bilgi sayesinde o bölgeyi silikonlatırım , garanti olur :)
[MENTION=964]maksu[/MENTION] , direksiyonun altına eğil , karşına o bölge gelecek , görürsün abi... (tahminen o bölge olması gerek )

Trust

0
Aracınız
[MENTION=964]maksu[/MENTION] hocam
Öyle bir yerdeki bakıp da ilk bakışta göremiyorsunuz.
Debriyaj hızasinda gibi düşünün.
Biraz yukarda kalıyor tüm fabrikasyon lpg li olanların yeri aynı zaten. Görmek için kafanızı fren pedalı hizasına getirmeniz gerekiyor.

Aracınız
Güzel bilgilendirme hocam ellerinize sağlık. Civicle ilgili değil ama amcamın oğlunda audi a6 var geçen hafta arabaları yıkıyoruz yıkama işlemlerini bitirdik paspasları sereceğiz bi baktık arabasının şöför kısmı halısı hep su? 1 haftadır suyun geldiği yeri arıyoruz.

E5303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Trust

0
Aracınız
Güzel bilgilendirme hocam ellerinize sağlık. Civicle ilgili değil ama amcamın oğlunda audi a6 var geçen hafta arabaları yıkıyoruz yıkama işlemlerini bitirdik paspasları sereceğiz bi baktık arabasının şöför kısmı halısı hep su? 1 haftadır suyun geldiği yeri arıyoruz.

Hocam büyük ihtimal ile gider kanalları yaprak yada başka birşey tarafından tıkanmış da olabilir. Benim aklıma ilk o geldi eliniz ile her yere dokunun illaki ıslaklığı hissedersiniz.

Aracınız
Hocam büyük ihtimal ile gider kanalları yaprak yada başka birşey tarafından tıkanmış da olabilir. Benim aklıma ilk o geldi eliniz ile her yere dokunun illaki ıslaklığı hissedersiniz.
Abi giderlerin hepsini kontrol edemedik yarın detaylı inceleme yapacağız. Yardımın için teşekkürler ?

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=6]Trust[/MENTION] İsmail hocam faydalı bir paylaşım olmuş eline sağlık :eek:k:

Abi giderlerin hepsini kontrol edemedik yarın detaylı inceleme yapacağız. Yardımın için teşekkürler 😊

Hocam benim başıma gelen olay sizin başınıza da gelmiş olabilir, bütün araçların sunroof su giderleri aynı mantıkta.

http://civictr.com/showthread.php/3...-çözümü-paspasta-su-birikintisi-oluşma-nedeni

Geri