Araçlar da LPG sistemi ? Orjinal LPG nın Önemi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Usta fazla eşofmanlı şevket hoca izlemiş galiba . Geçenlerde burada 450 bini aşmış lpg li fc5 taksiden bahsediliyordu kaldi ki kara düzen çalışan binlerce km yapmış Tofaş araçlarını biliyoruz kendim 1.2 corsayla 70 bin km yaptım hiç bir sorunla karşılaşmadım bir sürü güvenlik testlerinden geçmiş hatta TRT de bir programda yüksel kalibre kurşunla bile patlatamadılar depoyu nedir bu lpg den zorları

SM-G950F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2017
2 aracim var MK5 mondeo ve 2.0 TDCI ve Civic FB7.
Benzine verecek param var ama neden fazladan B noktasinda gitmek icin para vereyim Degil mi ama haklisiniz. LPG nin yapisi geregi isitilmasi ve ayristirilmasi getekiyor kullanima hazir hale gelebilmesi icin mecbur benzin sart. Inanin Mondeo 8.5 litre civarlarinda geziyor sehir ici buyuk motor her zaman iyidir bir tek vergi problem.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Şehir içi büyük motor iyi dedin tamam dedim bu yorumun dan sonra Akif

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2017
Usta fazla eşofmanlı şevket hoca izlemiş galiba . Geçenlerde burada 450 bini aşmış lpg li fc5 taksiden bahsediliyordu kaldi ki kara düzen çalışan binlerce km yapmış Tofaş araçlarını biliyoruz kendim 1.2 corsayla 70 bin km yaptım hiç bir sorunla karşılaşmadım bir sürü güvenlik testlerinden geçmiş hatta TRT de bir programda yüksel kalibre kurşunla bile patlatamadılar depoyu nedir bu lpg den zorları

SM-G950F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Hocam onuda ben paylaştim şimdi şöyle bişi var benim aracımda LPG li

Ama LPG taktırılan yer çok önemli her arac ın LPG ye uyumu farklıdır uzun km yapabılir bunda sıkıntı yok peki şöyle düşünün LPG taktırılmıs bir aracın motor ömrü mü daha uzun olur yoksa lpg taktırılmamıs mı ?

Askerdeyken ıkinci dünya savası zamanı Türkiye'ye gelmis benzınlı kamyonlar vardı ve hala calsıyordular benzınlı motor kolay ölmez dizel olsaydı o kamyonlar calısmaları zordu benzinli motorlar yapısı gereği uzun ömürlü olurlar .

Ve dogru montaj yapılmayan LPG tesisatı bu aracların ömrünü kısaltır . Usta bundan bahsedıyor.

Ve ayrıca 35 senelik ustaya da boş yapıyor diyorsunuz ya pes vallahi

Aracınız
Civic FC5 2020
ellerini avuştururken bile izlenme sayısını düşünen dayı boş yapmış... LPG sistemini aracına göre tavsiye etmeyeni anlarım, ama böylesine iddaalı konuşanı ciddiye almam.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
LPG'li araçtan çok şikayet ediyorsa dükkanında LPG'li araçlara bakmasın. İstemem yan cebime koy hesabı yapmış boş ustamız...

Aracınız
Şehir içi büyük motor iyi dedin tamam dedim bu yorumun dan sonra Akif

Amacim tartisma cikarmak degil, ama buna beni zorluyorsunuz. Orada nokta koymayi unutmusum herkesin ozgurce yorum yaptigi bir platform burasi. Cevap vermin diyorum ama geriliyorum bu seferde.

Ustacik burada LPG li araclari yerden yere vurmus. Ikinci sinif vatandas muamelesi yapmis. Ticari kullanmayan takmayin kardesim bizi ugrastirmayin demis kisacasi. Bu tutum hos degil, burasi TR o kapali otoparklara almamalarinin sebebi yangin yoneltmeligidir LPG li araclarin degil. Türbo beslemeli ve motorin yakitli bir arac tabi kide daha az tuketim saglayacaktir bunu herkes bilir. Fakat konu burada motor hacmi, verimlilik. Lutfen her buldugunuz video icin bir konu acmayin cunku bu konu oyle bir konu, hayirli geceler.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2017

Şu video izleyin ondan sonra yorum yapın insanları tanımadan yorum yapmayın

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
@Honda_Civic_ hocam merhaba, videoda ki İsmail usta ile bir yakınlığınız var mı merak ettim? Konuşma tarzı ve verdiği bilgiler bizimde piyasada karşılaştığımız kendini yenilemeyen, yirmi yıl önceki teknoloji ile cevaplar veren ustalardan bir farkı yok. Youtube kanalı olduğu için farklı gibi algılanıyor. Videoya gelirsek, önceki mesajımda da belirttiğim gibi benimde boş usta dememin sebebi, LPG'li araçlardan bıkmış, ama hâlâ bu araçlara bakmaya devam ediyor. Zoruna gidiyorsa veya yapmak istemiyorsa dükkanına LPG'li araç sokmasın, zorla yaptıran yok. Ama o da biliyor ki LPG'li araç olmazsa kendisi de yeterli iş yapamaz. Konu içerisinde mesajları okudum ve bazı arkadaşlar ile dalga geçer tarzda konuşuyorsunuz. Herhangi bir üye hakaret etmediği sürece istediğini yazar ve bu kendi fikirdir. Yazdığı ile kimseyi mutlu etmek zorunda değildir. Siz İsmail ustayı beğenirsiniz başkası beğenmeyebilir. Lütfen yazdıklarınıza dikkat edin.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri