Civic FD6 & FB7 arka tampon demirinin olmayışı sorunu

Aracınız
Merhaba Herkese,
Forumu vakit bulabildiğim kadar inceledim ama bulamadım. Öğrenmek istediğim 2016 model Dream modellerinde arka tampon darbe emici demir bulunup bulunmadığı. Bu konu ile ilgili bilgi paylaşmanızı rica ederim.

Çözüm
Tampon demirini takmak için 150 lira istenince bende 150 liraya aldığım lokma takımı-cırcır'ın gelmesi sonrasında montajı kendim yaptım, artık ufak tefek tamiratları yapabileceğim bir lokma takımım var :)
Yanlız şntgarage'nin sattığı bu demirin vida yerleri %100 uyumlu değil, deliklerin tam hizalanması için montaj öncesi biraz çekiçle düzeltme yapmam gerekti.
Ayrıca bu parça kargodan önce dükkanda bekletilirken muhtemelen açıkta ve üstüste bekliyor, demirin üstünde ciddi boyayı kalkmaları ve çizikler vardı.

tampon0.jpg

Açıkçası boyası açılan noktaların fazlalığı nedeniyle ilerde olası pas oluşma ihtimalini yok etmek ve evde de hazırda doğalgaz borularını boyamak için kullandığım antipas metal boyasında artanda olduğu için tampon...
Aracınız
Fd6 Hybrid modelinden sonra ki üretimlerde arka demir yok , ama şu var , kasa da tırnaklı şaşe , yani vuruldugu zaman katlanabiliyor. burada nasıl anlatsam bilemedim ama en basit şöyle örnek vereyim belki kafanızda canlanır. bir kagıt düşünün sinema bileti gibi , ya da makbuz , koparırız deliklerinden , arka şaşe nin yapısı bu şekilde işte.. ama o kadar sıklıkla değil tabii ki. belli aralıklarda. bunun sebebi(yurtdışı forumlarda) maliyet ve ağırlık olarak ifade ediliyor. bundan dolayı konmuyormuş. Servise sordum gösterip izah ettiler güzelce. Ne kadar faydalı olmuştur size bilemem tabi ;)

Aracınız
Verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim. Arka şasenin anlattığınız şekilde olması ve arka demir olmaması aracı daha güvenli bir hale getirir mi diye düşünüldüğünde sanırım cevap olumsuz olacak. Sonuçta ABD üretimlerinde bu demiri test videosunda net bir şekilde gördüm. Şasenin ABD'den farklı yapıda olduğunu zannetmiyorum, bu durumda arka demirin olmaması, arkadan olan kazalar için daha dayanıksız bir yapıda olacağını düşündürüyor, bilmem atladığım bir nokta var mı ?

Arkadaşlar bir markanın adıyla bütünleşen , göz bebeği modeline yaptığına bakın..
5 ay önce yine aynı şekilde kaza yaşamıştım .. Işıklarda beklerken bugün yine bir şoför gelip arkadan vurdu.
IMG_6390.JPG
İçten far kırıldı , tamponun bi kısmı yırtıldı. Tampon sol taraftan tırnaklarından çıktı ve içeri göçtü.

IMG_3042.JPG
bu resimde 5 ay önceki kazama ait.
NEDEN ŞU ARKA TAMPONA KORUYUCU DEMİR KOYMAZSINIZ ?
5 ay önceki kazamda bagaj kapağını da boyatmak durumunda kalmıştım.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Moderatörün son düzenlenenleri:

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaşlar bir markanın adıyla bütünleşen , göz bebeği modeline yaptığına bakın..
5 ay önce yine aynı şekilde kaza yaşamıştım .. Işık’larda beklerken bugün yine bir şoför gelip arkadan vurdu Ekli dosyayı görüntüle 7825
İçten far kırıldı , tamponun bi kısmı yırtıldı. Tampon sol taraftan tırnaklarından çıktı ve içeri göçtü.
Ekli dosyayı görüntüle 7826 bu resimde 5 ay önceki kazama ait.
NEDEN ŞU ARKA TAMPONA KORUYUCU DEMİR KOYMAZSINIZ ? 5 ay önceki kazamda bagaj kapağını da boyatmak durumunda kalmıştım.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Geçmiş olsun hocam...

LG-D802 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=4673]İntercooler[/MENTION] Geçmiş olsun, yıllar önce Türkiye üretimi fb7 de olmayan bu parçanın Amerika versiyonunda oluşunu çok konuşmuştuk, maalesef durum ortada.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Geri