Audi A3 mü / Fb7 Civic mi Yardımcı Olursanız Sevinirim

Aracınız
Turkiyede Sifir alirken kdv ve otv, yol yaparken yakit fiyatlari, bozulunca yedek parca... bircok veriyi degerlendirerek araba aliyoruz. Arabistanda benzin 20 kurus, mazot 10 kurus lpg yok diyorlar, orada olsam herhalde en azindan 3000 motorlu bir araca binerdim. Velhasil Turkiye sartlarinda civice binmek bence A3 e gore tercihe sayan.

yazıyı görünce kendimi yazmaktan alıkoyamadım. İranda bir arkadaşım gidip geliyor 1 depo lpg ortalama 10-12 tl ye doluyormuş :)

Aracınız
Bence öncelikle sizin bir araçtan istedikleriniz neler onun bir listesini çıkartmak gerekiyor.

A3 ile civic arasında illaki fark olacak Civic en full modelinin fiyatı A3 en baz modelinin fiyatından çok çok düşük.

Aradaki bu fiyat farkını konfor ve özellik olarak Civic'e eklerseniz kesinlikle Civic dışında araç almazsınız.

Birde Eğer şu anda otomatik bir araç kullanıyorsanız şiddetle otomatik almanızı tavsiye ediyorum. Düz vitese geçince belli bir süre sonra size işkence geliyor.
Ayrıca düz vites ile otomatik arasında ben performans olarak fark olduğunu zannetmiyorum. Otomatik araçta benzine alıp econu kapatırsan ve spor moda alırsan düz vistesten daha perfırmanslı olacaktır vites geçişlerinden dolayı.

Bir kaç ekstra özellik ekleyerek Audinin tadını Civicten de alabilirsin. Gerekli eklemeleri zaten forumdan bulabilirsin iç aksesuar dış aksesuar ve araç modülleri vs. vs.

Her iki firma da da %1 hissemiz yok :)
Fakat bütçene göre sana en uygun olanı almalısın. Modifiye açısından civic A3 den daha iyidir.

Aracınız
Merhaba

yazıyı görünce dayanamadım yazmadan gecemedim :) 2011 a3 1.6 102 aracım hondadan önce vardı. şimdi ise 2010 fd6 1.6 125 civice biniyorum. KESİNLİKLE AUDİ diyorum... civic iyi güzel ancak o bir alman... kullanmayanlar bilemez :) o süspansiyon yol tutusu konfor kalite saglamlık daha ne olsun...

Aracınız
a3 teki duz 1.6 motor vw golfteki motorla ayni. golf 1.6 dusunuyordum. o motoru cok arastirdim yigilma bogulma yapiyormus kalkista cok hantal dediler. acikcasi keyif alamassin motordan dediler. yakitta fazla denildi.
kullanmadim ama olumlu hic bir.yorum.alamadim.
o yorumlarla.civici kiyaslayinca civic acik ara onde.
audi nin donanimini bilmiyorum.ama vw deki.trendline di.
yine.honda. onde.bu durumda da :)

1,6 102 hp lik motorlar eski teknoliji piyasanin pancar ya da hitler motoru dedigi motorlar. lpg ile uyumu oldukca iyidir. vag grubunda artik yok, yani eger benzinli gidecekseniz tsi sart. onlar da 122 ve 140 hp olarak var sanirim

kisisel tercihim, dogus grubundan nefret ettigim icin herhangi bir vag modeli almazdim. audiye verilecek para ile bir suru alternatif de var. benim sebebim bu, bu yuzden a3 mu civic mi derseniz, civic derim

Aracınız
audiler piyasanin en pahali araclari.
bmw den mercedesten daha pahalilar.
bunun sebebi ise teknolojidir.
adamlar arabayi agzina.kadar.teknoloji sistem.sensor ile insa ediyorlar. A7 nin telefonla park videosunu cogumuz izlemistir.
sonra eskiye donersek ilk dort ceker binek otomobili audi cikartti quattro adiyla.
ilk.turbo motor.
eski 1,8T ler.
son uc dort yildir.turbo konulmaya.basladi.
adamlar onculuk yapiyor.dunyaya karsiliginida aliyor :)
aslinda audiden cok devlet.kazaniyorda.bakma.iste.
audi kazaniyor diyelim biz oyle olsun bugunlukkk :)

Geri