Bakım Sonrası Aracımdan Ses Geliyor.

Aracınız
Merhaba arkadaslar,2 hafta once 50 bin bakımına aracımı götürdüm,bakim sonrasinda motor soğukken aracı calistirdigimda ses gelmeye basladi,tekrar servise goturdum cok anlamadilar,yag pompası arizalanmis olabilir dediler diger ana servislerine yönlendirdiler,bugün götürdüm usta bakti ilk normal dedi sonra sesi motor sogukken farketti,yag pompası olamaz dediler, bayram sonrasi getirmemi söylediler detaylı inceleme için,yanlis yağ konulmuş olabilinirmi sizce,ses moralimi bozuyor 50 bin km yapmadı da simdi bakimdan sonra nasil yapabilir?

Ekli dosyalar

• 20180611_225703.jpg
    20180611_225703.jpg
    84.4 KB · Görüntüleme: 10
Merhaba arkadaslar,2 hafta once 50 bin bakımına aracımı götürdüm,bakim sonrasinda motor soğukken aracı calistirdigimda ses gelmeye basladi,tekrar servise goturdum cok anlamadilar,yag pompası arizalanmis olabilir dediler diger ana servislerine yönlendirdiler,bugün götürdüm usta bakti ilk normal dedi sonra sesi motor sogukken farketti,yag pompası olamaz dediler, bayram sonrasi getirmemi söylediler detaylı inceleme için,yanlis yağ konulmuş olabilinirmi sizce,ses moralimi bozuyor 50 bin km yapmadı da simdi bakimdan sonra nasil yapabilir?

Nasıl bi ses aracınız dizel sanırım

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Video atmaya calistim ama yapamadim,ilk calistirmadan sonra bir kac saniye sonra tak tak vuruyomus gibi ses çıkarıyor sonra ses gidiyor,aracim evet dizel.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Video atmaya calistim ama yapamadim,ilk calistirmadan sonra bir kac saniye sonra tak tak vuruyomus gibi ses çıkarıyor sonra ses gidiyor,aracim evet dizel.

Maalesef uygulamamız da video yükleme özelliği yok youtube yükleyerek linkini paylaşabilirsiniz, bayramdan sonra bakılacaksa bu süreçte aracı çok fazla zorlamayın ne olur olmaz.

Aracınız
Video yu yayınlayabildim arkadaşlar bakarsanız sevinirim.Servis le ses yüzünden tartışıyorum,motor sıcakken yapmıyor bu ses soğukken yapıyor.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Video yu yayınlayabildim arkadaşlar bakarsanız sevinirim.Servis le ses yüzünden tartışıyorum,motor sıcakken yapmıyor bu ses soğukken yapıyor.

Aracı bir gün serviste bırakın sabah servise gidip birlikte çalıştırıp sesi gösterin en güzeli böyle yapmanız.

Aracınız
Merhaba,2017 model civic hatcback aracımın müzik sisteminde problem var.sanırım virüs.usb den.cevizlibağdaki honda cem e götürdüm.beceremediler.format attılar vs olmadı.modway e gitmesi lazım dediler.ayrıca honda cem e bakım yaptırdım.hiç memnun kalmadım.frenlerden ses geliyordu,ses halen geliyor.913 tl de bakım ücreti ödedim.müzik sistemi için modway nedir,neresidir daha önce giden oldu mu ?

Aracınız
Servislere gitmeyin diye boşuna yaziyoruz herhalde.. Arabanıza 10 40 yağ koymuşlar sanırım ondan gürültülü çalışıyor bu kadar bir miktarda fazla yakıyorsa direk yağı değiştirin. Honda müzik sistemine gelecek olursam 35 den sonra dağıtır bozar. Eko ayarlarınıza bir baktirin siz. Frenlerin ses yapması 4 sebepten dolayı kaynaklanir; aşırı kayan disk ve kuru balata bu genelde fazla yağmurlarda iyi kulağınız varsa inceden öter ve keser, 2. Sİ toz kapmış pedler balata spreyide bunun icindir, 3 asinmis fren balatalari, balatalarin birbirine paralel baglanmasina hemde belli seviyeden sonra diske sürtüp ses yapmasına sebep olur, 4. Sebep ise sert fren balataları dır. Ben hemen hemen tüm bakımları kendim yapıyorum kafam rahat :) valeye bile araba vermem.

SM-T800 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Aracı bir gün serviste bırakın sabah servise gidip birlikte çalıştırıp sesi gösterin en güzeli böyle yapmanız.
Hocam servise biraktim bursa inallar a ertesi gun gittim ses az yapti herseyine baktik ,bi sıkıntı yok diyorlar,ya beni gecistiriyorlar yanlış yağ koydular yada işten anlamiyorlar.istanbulda honda cem e götürdüm oranin ustası direk sesi aldi dediki silindir hidromatiklerin degismesi gerekecek ,hatta bir kac araba daha gelmiş bunla ilgili onlari gosterdi.icim rahatlattı usta çözülür bi sıkıntı yok,bakimlari tamsa garantiden değişir dedi,ölçüm yaptılar 3 saat garanti den değişmesi icin hondaya yazdilar cevap bekleniyor ,umarım sıkıntı olmaz.

Geri