Bayan şoför hediyesi hasar!

Aracınız
Civic FB7 2015
Merhabalar değerli forum üyeleri,

Bu akşam maalesef kaza yaptık. Müthiş yetenekli bir bayan şoför sol arka taraftan vurdu. Fotoğrafta da görüldüğü gibi tamponda hafif çizikler var ama benzin kapağının arkasında göçük ve tampon birleşim yerinde boya atması var. O kısım kesin boyanacak. Karşı taraf kabahatinin farkında olduğu için hasar kaydı olmasın ve kaskoyu deldirmeyeyim ben yaptırayım dedi. Şimdi şöyle bir durum var hasar kaydı oluşmaması için dediği tamam mantıklı ama sonuçta araçta boya olacak, ileride satarken de illaki alan kişiye böyle bir ufak kaza oldu diye söyleyeceğiz. Bir değer kaybı söz konusu olacak. Böyle bir durumda hasar kaydını göze alıp sigortadan değer kaybı istemek mi daha mantıklı yoksa karşı tarafın direk masrafı karşılayıp hasarı tamir ettirmesi mi? Bu konuda fikir verirseniz sevinirim.

fd8606412deae50a26f92733686ea560.jpg

dc57bbaaeeb57c34b0bb2c579e1809a1.jpg

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Merhabalar değerli forum üyeleri,

Bu akşam maalesef kaza yaptık. Müthiş yetenekli bir bayan şoför sol arka taraftan vurdu. Fotoğrafta da görüldüğü gibi tamponda hafif çizikler var ama benzin kapağının arkasında göçük ve tampon birleşim yerinde boya atması var. O kısım kesin boyanacak. Karşı taraf kabahatinin farkında olduğu için hasar kaydı olmasın ve kaskoyu deldirmeyeyim ben yaptırayım dedi. Şimdi şöyle bir durum var hasar kaydı oluşmaması için dediği tamam mantıklı ama sonuçta araçta boya olacak, ileride satarken de illaki alan kişiye böyle bir ufak kaza oldu diye söyleyeceğiz. Bir değer kaybı söz konusu olacak. Böyle bir durumda hasar kaydını göze alıp sigortadan değer kaybı istemek mi daha mantıklı yoksa karşı tarafın direk masrafı karşılayıp hasarı tamir ettirmesi mi? Bu konuda fikir verirseniz sevinirim.

700f8bbfabc102c7b525b5712a301eac.jpg
fd8606412deae50a26f92733686ea560.jpg

dc57bbaaeeb57c34b0bb2c579e1809a1.jpg

geçmiş olsun hocam. araçta kaynaklı işlem olmayacağı için değer kaybınız çok olmayacak. Konuyu uzmanına sorup detaylı bilgi alabilirsiniz ama değer kaybınız çok cuzi olur bu kazada.

Aracınız
Geçmiş olsun, Bence sigortadan yaptırmayın. Bu hasar için değer kaybı en fazla 500 tl alabilirsiniz.(Daha önce değer kaybı aldığım için söylüyorum) Değer kaybını model ve km etkiler.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=2987]joseph41[/MENTION] Geçmiş olsun, hasar çok az değer kaybına girer mi bilmiyorum, plastik parça değer kaybında sayılmıyor sadece çamurluğun alt kısmı var.
Tamir aşamasında lokal boya yaptırın, parçayı komple boyamasınlar dikkat edin.

Aracınız
Civic FB7 2015
[MENTION=964]maksu[/MENTION], [MENTION=5475]umutunal[/MENTION], [MENTION=3]NoFeaR[/MENTION] Görüşleriniz için teşekkür ederim. Yalnız tampon olsa zaten sıkıntı yoktu. Maalesef çamurlukta göçme ve boyanması gereken alan var. Biraz da karşı tarafın tanıdığım yerde yaptırayım gibisinden gevelemeleri nedeniyle tereddütte kaldım. Aslında sigortadan yapılmasa bile serviste yapılmasını tercih ederim. Bilmediğim, tanımadığım bir kaportacı yapacak birşeyler işçiliği nasıldır, rengi tam tutturabilecek mi bunlar soru işareti..

İzmirde araç kullanmaktan tiksinmeye başladım artık, sürücülerin belki yarısı bayan ve gerçekten rezalet kullanıyorlar. Her gün yanımda hanım uyarıyor bayan şoför görünce dikkat et diye...Hoş erkek sürücülerin de durumu pek iyi değil ya..

ANGANS

0
Aracınız
Karşı taraf zorunlu trafik sigortası ile sizin hasarınızı karşılarsa. Karşı tarafa dava açıp değer kaybını kişiden temin edebiliyorsunuz. [MENTION=2987]joseph41[/MENTION]

Aracınız
Civic FB7 2015
Evet, bunu biliyorum. Benim esas kafama takılan hasar kaydı çıkmaması için karşı tarafın masrafları karşılamasının daha avantajlı olup olmayacağı. Değer kaybı ne kadar çıkacak meçhul çünkü..

Karşı taraf zorunlu trafik sigortası ile sizin hasarınızı karşılarsa. Karşı tarafa dava açıp değer kaybını kişiden temin edebiliyorsunuz. [MENTION=2987]joseph41[/MENTION]

Aracınız
Bence yetkili serviste yaptırıyorsa karşı öyle yaptırın. Yok tanıdık yer var filana girmeyin. Çünkü karşı taraf cebinden az para çıksın diye bakar. İyi yapılması onun için önemli bir kiriter olmayabilir.

ANGANS

0
Aracınız
[MENTION=2987]joseph41[/MENTION] iyide cepten yaptırsanda satarken boyaya bakarlarsa çıkıcak orasının boyalı olduğu. E karşı tarafta Türk olduğundan haliyle aracı 5 liraya da versen çamurluk vurukmuş abi 4 e alırım diyecektir.
Hem tutanaksız yaptırırsan direkt cepten yani. Karşı tarafa hak iddia edebilir misin bilmiyorum

Aracınız
Civic FB7 2015
[MENTION=2987]joseph41[/MENTION] iyide cepten yaptırsanda satarken boyaya bakarlarsa çıkıcak orasının boyalı olduğu. E karşı tarafta Türk olduğundan haliyle aracı 5 liraya da versen çamurluk vurukmuş abi 4 e alırım diyecektir.
Hem tutanaksız yaptırırsan direkt cepten yani. Karşı tarafa hak iddia edebilir misin bilmiyorum
Ben de zaten aynı şekilde düşündüğüm için serviste yapılması için ısrarcı oldum. Bugün servisle görüşüp fiyat aldım. 1000 lira çıkınca ve ben servis konusunda ısrarcı olunca karşı taraf cepten ödemekten vargeçti. Yarın tutanağı hazırlayıp sigortadan halledeceğiz. Bir de zaten ben arabayı satacak olsam, alacak olan boyaya baktırsın ya da baktırmasın sormadan söylerim arabada ne hasar olduğunu. Üç günlük dünya için insanları kandıracak halimiz yok.

Geri