Benden bir tavsiye: cam filmi düşünenlere

sk67a

0
Aracı alırken bayi allem etti; kallem etti; ne marka olduğunu bilmediğim cam filmi taktık.
Zindan karanlığı gibi; çok koyu. Hiç hoşuma gitmedi; ilk günden beri.
Ön kapı camları koyu olduğu için polis çevirdi bir keresinde.
Şimdi maslak 2. sanayiye gidiyorum bugün. Llumar gibi bilinen bir marka film taktıracağım.
Çok açık kıvam (1 numero bile değil; 0.5/yarım numero) yaptıracağım.
Eski cam filmi sökülecek. Yeni cam filmi takılacak. Bir sürü işçilik; eziyet; sök; tak; zaman kaybı.

Bir iş düzgün yapılmaz ise böyle defalarca tekrarlanıyor; astarı yüzünden pahalıya geliyor.
Benden size tavsiye; cam filmini iyi düşünün; iyi planlayın. Bayinin gazına gelmeyin.

Aynı şey navigasyon cihazı için de geçerli.

Ynt: Benden bir tavsiye: cam filmi düşünenlere

Uzun süredir navigasyon cihazı arıyorum. sırf bu sebepten hala karar veremedim. bakınıp duruyorum.

Cam film hususunda ise, geçmişteki kötü tecrübelerimden sonra 0,5 numara bile olsa Türkiye'de yasal olmadıkça takmamaya kara verdim. Civic için tam boy takmatik perde aldım, 3 numara film havası var. Polisle derdim yok....

[quote author=sk67a link=topic=425.msg5442#msg5442 date=1402042928]
Aracı alırken bayi allem etti; kallem etti; ne marka olduğunu bilmediğim cam filmi taktık.
Zindan karanlığı gibi; çok koyu. Hiç hoşuma gitmedi; ilk günden beri.
Ön kapı camları koyu olduğu için polis çevirdi bir keresinde.
Şimdi maslak 2. sanayiye gidiyorum bugün. Llumar gibi bilinen bir marka film taktıracağım.
Çok açık kıvam (1 numero bile değil; 0.5/yarım numero) yaptıracağım.
Eski cam filmi sökülecek. Yeni cam filmi takılacak. Bir sürü işçilik; eziyet; sök; tak; zaman kaybı.

Bir iş düzgün yapılmaz ise böyle defalarca tekrarlanıyor; astarı yüzünden pahalıya geliyor.
Benden size tavsiye; cam filmini iyi düşünün; iyi planlayın. Bayinin gazına gelmeyin.

Aynı şey navigasyon cihazı için de geçerli.

[/quote]

Katılıyorum bu cam filmi başa bela yaptırsan dert yaptirmasan dert :) Navigasyon güzel ama ben iyiki almisim diyorum şuan.

Wordls

0

Maslakta lumar yapan tanzer var. Hem isi hem kendisi cok iyidir. Maslak sanayi tanir onu.
Ben on cam 05 yanlar 1 en arka cam 2 yaptim.
Yillardir hic sikinti yasamadim.
Ama anadolu yakasinda fener bagdat caddesi taraflarinda bide besiktasta cuma cumartesi gunleri film ve egsoz icin cevirme olur. Polis kotasini doldurur ceker gider.
Bayilere film yapilmaz.

Sent from my iPhone using Tapatalk

sk67a

0

OZET:
=====

1. Dandirik marka cam filmi alirsaniz, uzerinden birkac sene gecince yapistiricisi iyice cama kenetleniyor;
tek parca halinde sokulemeyiveriyor; ozellikle arka rezistansli cam icin bu problem; cam filmini sokerken
bugu cozucu cam rezistans tellerine hasar verme ihtimali var.

2. Arka camin rezistans tellerine zarar gelirse; tamiri mumkun degil. Arka camin komple degismesi gerekiyor.

3. Arka camin parca olarak maliyeti 1,050 TL. Iscilik ve fitiller ile montajinin toplam maliyeti 1,500 TL. (oyyyy)

4. "Arka kapi camlarini 3 numero yaptim; on kapi camlarini 2 numero yaptim", veya, "arka kapi camlarini
2 numero yaptim; on kapi camlarini 1 numero yaptim" .... gibi dusunce tarzi bana uymuyor.

Neden mi?

Polis araci gordugu zaman arka kapilardaki filmerin on kapilardaki filmlerden koyuluk olarak daha farkli
oldugunu tespit ediyor. Bu da su sonuca varmayi dogal olarak beraberinde getiriyor; "bu arabada cam filmi olmali !!".

Bu sebepten dolayi; on kapi camlarini, arka kapi camlarini, ve arka rezistansli cami; hepsini birden ayni
koyuluk kivaminda yaptirdim. Bu sekilde sanki orijinal fabrika cikisi gibi oldu butun camlar. Herhangi bir
koyuluk veya kivam farkliligi yok.

Trafikte giderken on koltuklardaki sofor ve on yolcu disaridan bakildiginda rahatca gozukuyor. Polisin
ceza yazmasi da bu sebebe bagli; eger on camlarda cok koyu film varsa; on yolcular disaridan bakildiginda
gorulemedigi icin ceza kesiliyor.

Ayrica mumkun olan en acik kivam cam filmi yaptirdim; 3 numero degil; 2 numero degil; 1 numero degil; 0,50 numero.

Llumar cam filmi zararli UV isinlarini buyuk bir olcude filtreliyor. Zindan koyusu kivaminda olmasina gerek yok.
Ayrica cok koyu film hakikaten benim hosuma gitmiyor.

Bu 0,50 kivam Llumar film hakikaten hosuma gitti.

Eskiden cok koyu Taiwan mali film oldugunda aracin icinde kasvetli bir ortam vardi. Arka koltuklara cocuklar oturduklarinda
disariyi goremediklerinden dolayi surekli camlari aciyorlardi. Bu da benim hosuma gitmiyordu.

Kaliteli bir cam filmi disaridan iceriye dogru bakildiginda icerisi koyu gorunur; iceriden disariya bakildiginda ise daha acik
gorunur. Fakat benim eski cam filminde ise iceriden disariya bakildiginda da disarisi cok koyu ve karanlik gorunuyordu.

---

Benim tavsiyem sudur; eger film taktiracaksaniz butun camlari ayni koyuluk kivaminda yapin. Mumkun olan en acik
kivami kullanin.

Tek istisna; sunroof. Nasil olsa polis kontrolune girmiyor. Sunroof'u ise en koyu kivam olan 3 numara Llumar film yaptirdim.

Neden?

Cunku gunesli bir havada dahi sunroof perdesi acik oldugu halde on koltukta rahat seyahat etmek icin.

Ben Ataturk Maslak 2. kisim sanayi sitesinde Gencler oto cam'a gittim. Tavsiye edebilirim. Yetkili Amerikan
Llumar cam filmi bayi.

http://genclerotocam.com/

6wNGnNt.jpg

LVkq9Pp.jpg

XR2svCJ.jpg

UlPYohH.jpg

8Q6r2SU.jpg

cJysuU9.jpg

fgQbaIm.jpg

3AxQlVb.jpg

1LmNDvW.jpg

sOHyQ4l.jpg

[quote author=Wordls link=topic=425.msg5454#msg5454 date=1402065309]
Maslakta lumar yapan tanzer var. Hem isi hem kendisi cok iyidir. Maslak sanayi tanir onu.
Ben on cam 05 yanlar 1 en arka cam 2 yaptim.
Yillardir hic sikinti yasamadim.
Ama anadolu yakasinda fener bagdat caddesi taraflarinda bide besiktasta cuma cumartesi gunleri film ve egsoz icin cevirme olur. Polis kotasini doldurur ceker gider.
Bayilere film yapilmaz.
[/quote]

sk67a

0

Honda bayi araci satin aldigimda ne idugu belirsiz, muhtemelen Taiwan yapimi "no-name" marka
ve zindan karasi koyu cam filmlerini takmisti. Uzun zamandir muzdarip oldum. 2. Kopru'de
polis cevirdi. Bu filmleri komple degistirmeye karar verdim.

Iste arabayi satin aldigim Ekim 2012 tarihindeki durum; zindan karasi cam filmleri:

photo3hm.jpg

Gerçektende koyu imiş polis olsam bende söktürürdüm sanki

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

sk67a

0

Honda bayinin attigi kelek.

Diger kelek; on park kamerasi. Gittiler; arka gorus kamerasini one taktilar.
Sol-sag goruntu ters oldu. Bir de monte edildigi yer sakat; motor izgarasina
monte ettiler. Aracin tam onundeki bariyeri veya tugla vs. engeli goremiyordum:

JXosHwQ.jpg

Sonra gittim, adam gibi on gorus kamerasini kendim buldum ve yurtdisindan getirttim.
Monte ettirdim. Ne oldu? Ayni isi 2 defa yapmak zorunda kaldim. Astari yuzunde pahaliya
geldi. Ayrica eski kamera da motor izgarasinda esantiyon olarak duruyor. Sokturmedim
zira sokulse orada cirkin bir delik kalacak; motora toz girecek.

24KlPFM.jpg

Siz siz olun; hicbir isi honda bayiye birakmayin. Kendiniz arastirin; kendiniz bulun, kendiniz monte ettirin;
kendiniz pazarlik yapin.

Saglicakla kalin.

[quote author=sk67a link=topic=425.msg5500#msg5500 date=1402134227]
Honda bayi araci satin aldigimda ne idugu belirsiz, muhtemelen Taiwan yapimi "no-name" marka
ve zindan karasi koyu cam filmlerini takmisti. Uzun zamandir muzdarip oldum. 2. Kopru'de
polis cevirdi. Bu filmleri komple degistirmeye karar verdim.

Iste arabayi satin aldigim Ekim 2012 tarihindeki durum; zindan karasi cam filmleri:

photo3hm.jpg

[/quote]

Trust

0
Aracınız

artık bu işlerde cam sökülme işleri çoktan sona erdi abim niye sökmüski bu arkadaş.

Yaşasın tapatalk!

sk67a

0

Cam sokmeden duzgun montaj olmuyor.

[quote author=avansis link=topic=425.msg5587#msg5587 date=1402173449]
artık bu işlerde cam sökülme işleri çoktan sona erdi abim niye sökmüski bu arkadaş.
[/quote]

Geri