Civic FB7 benzin göstergede 0 km. yanıyor ne kadar gidebilirim?

Aracınız
selam; benzin göstergesinde 2 diş kalınca malum benzin uyarı ışığı yanıyor; bir türlü fırsat bulup alamadım benzin-biraz da üşendim- şu an hiç diş kalmadı- menzil de 0 km. gösteriyor...

acaba bu gerçekten de benzin sıfırlanmış mı yoksa daha 20-30 km gider mi?
en yakın benzinci 3-4 km. uzağımdan işten çıkar çıkmaz alacağım ama bun yürek dayanmaz :)...inşallah yolda kalmam..yok yere.

Aracınız
Civic FB7 2012
Aleykümselam, bu yaz başıma geldi lpg+benzin tamamen bitmişti yolda kaldım bidonla benzin almıştım. Dişler bitip mesafe 0'ı gösterdikten sonra yaklaşık 30-40 km daha gitmiştim. Ama o gün dersimi aldım artık ışığı yaktırmıyorum. Olay sadece yolda kalmak değil benzin pompasına da iyi bakmak gerek.

Aleykümselam, bu yaz başıma geldi lpg+benzin tamamen bitmişti yolda kaldım bidonla benzin almıştım. Dişler bitip mesafe 0'ı gösterdikten sonra yaklaşık 30-40 km daha gitmiştim. Ama o gün dersimi aldım artık ışığı yaktırmıyorum. Olay sadece yolda kalmak değil benzin pompasına da iyi bakmak gerek.

0 km gosterdikten sonra 30 km civarinda(sehirler arasi) gidiyor. Ama o riske girmeyin

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
Lpg li araçlarda araç ne kadar lpg ile çalışsa da benzin pompası yakıtı gönderir , yakıt piskürtülmez bypass hattından geriye depoya gelir. Her gidip gelmede motordan ısınarak gelen yakıt depodaki yakıtı da ısıtmaya başlar. Deponuzda az yakıt varsa bu süre daha kısa olur,üzerine bir de pompanın çalışarak ısınması + depoda az yakıt olduğundan soğuyamaması da eklenince benzin pompasını yakarsınız. Bunun için de deponuzda yarıya yakın benzin olması sizi olası bir benzin pompası masrafından kurtarır

06 HONDA 2234

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Lpg li araçlarda araç ne kadar lpg ile çalışsa da benzin pompası yakıtı gönderir , yakıt piskürtülmez bypass hattından geriye depoya gelir. Her gidip gelmede motordan ısınarak gelen yakıt depodaki yakıtı da ısıtmaya başlar. Deponuzda az yakıt varsa bu süre daha kısa olur,üzerine bir de pompanın çalışarak ısınması + depoda az yakıt olduğundan soğuyamaması da eklenince benzin pompasını yakarsınız. Bunun için de deponuzda yarıya yakın benzin olması sizi olası bir benzin pompası masrafından kurtarır

06 HONDA 2234
Hocam sayenizde süper bir bilgi güncellemesi yaptım. Benzin pompası nasıl yanar olayını tam çözüyor. Motordan yakın dönen sıcak benzin.

Faaliyet ayn-ı lezzettir.

Geri