Bir depo Lpg ile 300 km bile gidemiyorum ( Bayi yanıtı )

Bugün 20 bin bakımı yaptırdım
1.190 tl cik fiyat nasıl ayrıca yorum yaparsanız sevinirim
Asıl konu araç eco Lpg normalde bir depo Lpg 400 km götürmesi gerekirmiş en az bunu Lpg ustası söyledi şans eseri bende bakım önü Lpg yi bitireyim DİE almadan gittim Lpg bitmiş gidilen km de 291 di evet sordum nie böyle ben hiç 300 km yi göremedim bir depoyla ki şehir içi olsa ful 280 i bile göremiyorum dedim
Yanıt abi biz müdahale edemiyoruz fabrikasyon Lpg lere dedi kendimiz sonradan taksak bakardık makinaya bağlardık ayarladık ta buna bişey yapamam dedi yakıt aldığın yeri değiştir dedi dedim shel alıyorum Opet al dedi dedim 100 km mi farkettirecek ne farkeder dediğine göre 400 ü Bırak 300 km bile göremedim bi sıkıntı var belli dedim gittik birlikte fulledik Lpg yi onun dediği yerden km sıfırladık abi böyle bi yine 400 km yi görmezsen fabrikaya yazalım senin durumu dedi
Ne yapayım şimdi ben sizin bir depo ile kaç km gidiyor

Ben ilcede yasiyorum h.sonlari malatyaya gidiyorum h.sonu s.ici,geri kalani uzun yol sayilir 420 kmyi goruyorum. Ful s.ici de 350 civarinda yakiyodu ama sakin kullanimda

SM-A320F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ben ilcede yasiyorum h.sonlari malatyaya gidiyorum h.sonu s.ici,geri kalani uzun yol sayilir 420 kmyi goruyorum. Ful s.ici de 350 civarinda yakiyodu ama sakin kullanimda

SM-A320F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Valla reis ben şehir içi hızım 60 bile olmuyor sakin kullanırım eco mod açık yeşil kadrana çok dikkat ederim devamlı şehir dışı da uzun yol arada oluyor 300 ü göremedim adam dedi zaten 400 km görmen lazım die
Bi sıkıntı var belli

Aracınız
Civic FC5 2018
Eco açıkken daha daha çok lpg yaktığını söylüyor deneyenler, bir süre kapalı kullanarak deneyin.
Bu arada kullanım da çok farkediyor. En az 400 gitmesi lazım diyen ustaya da dikkat etmek lazım bence :)

Aracınız
Aracinizin km si kullanim tarzi, pompa basinci, bir depo ile motorun kaç kere isinip soğuduğu pek çok şey etkilidir hava sartlari dahil. Tek kişi izmire kadar hiç durmamistim yazın 508 km yol yapmıştım 38.5 Litre LPG ile.. Hic mola vermedim ve stabil gittim arabayi yormadan 110 km hızı geçmeden. Şehir içi dur kalk 260 270 km civarlarini görüyor. Otoyol kullanirsam 350 380. Aracinizdaki yük bile bunu etkiler mesela her 45 kg yük + % 2 oranında fazla yakıt demek. Ben her zaman LPG kullanmam, ara sıra benzine alırım ve keyfini cikaririm İzmir Aydın otobanına yarım depo benzin yaktigimi bilirim full gazlamali.. Yeni araçlarda 15 k km ye kadar bir miktar fazla yakabilir.

GM 5 Plus d cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracinizin km si kullanim tarzi, pompa basinci, bir depo ile motorun kaç kere isinip soğuduğu pek çok şey etkilidir hava sartlari dahil. Tek kişi izmire kadar hiç durmamistim yazın 508 km yol yapmıştım 38.5 Litre LPG ile.. Hic mola vermedim ve stabil gittim arabayi yormadan 110 km hızı geçmeden. Şehir içi dur kalk 260 270 km civarlarini görüyor. Otoyol kullanirsam 350 380. Aracinizdaki yük bile bunu etkiler mesela her 45 kg yük + % 2 oranında fazla yakıt demek. Ben her zaman LPG kullanmam, ara sıra benzine alırım ve keyfini cikaririm İzmir Aydın otobanına yarım depo benzin yaktigimi bilirim full gazlamali.. Yeni araçlarda 15 k km ye kadar bir miktar fazla yakabilir.

GM 5 Plus d cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Bir depo Lpg ile ki 35 tl aldı içinde bi kaç tl vardı 280 290 km yapması normal
Şehir için sakin eco modda yeşil göstergeye özenli kullanımda

@Senpaituyun sizin depo simit değil mi? Boş depoyu doldurduğunuzda kaç liraya yada kaç litre alıyor? Bana kalırsa aracınızda sıkıntı yok. Bende de simit depo var. Şehir içi 300 km bulmuyor ama şehir dışı hız sabitleyiciyle 350-360 km yapıyor. Sizin usta en az 400 km yapar diye Nasıl diyor anlamadım şehir içi. Depoyu en son kaça doldurdunuz? O fiyatı 400 km ye bir bölün kaç krş çıkacak? Şu an LPG'li araçlar ortalama 0,27-0,30 krş yakıyor.
Ayrıca bi yakınımın jettasını 10.k bakıma götürdü. 1200 TL standart yağ değişim fiyatı. Servislerin geneli böyle aslında.

Bugün 20 bin bakımı yaptırdım
1.190 tl cik fiyat nasıl ayrıca yorum yaparsanız sevinirim
Asıl konu araç eco Lpg normalde bir depo Lpg 400 km götürmesi gerekirmiş en az bunu Lpg ustası söyledi şans eseri bende bakım önü Lpg yi bitireyim DİE almadan gittim Lpg bitmiş gidilen km de 291 di evet sordum nie böyle ben hiç 300 km yi göremedim bir depoyla ki şehir içi olsa ful 280 i bile göremiyorum dedim
Yanıt abi biz müdahale edemiyoruz fabrikasyon Lpg lere dedi kendimiz sonradan taksak bakardık makinaya bağlardık ayarladık ta buna bişey yapamam dedi yakıt aldığın yeri değiştir dedi dedim shel alıyorum Opet al dedi dedim 100 km mi farkettirecek ne farkeder dediğine göre 400 ü Bırak 300 km bile göremedim bi sıkıntı var belli dedim gittik birlikte fulledik Lpg yi onun dediği yerden km sıfırladık abi böyle bi yine 400 km yi görmezsen fabrikaya yazalım senin durumu dedi
Ne yapayım şimdi ben sizin bir depo ile kaç km gidiyor

Dün itibariyle kayseri inciroğlunda 20 bin bakımına girdim. 2017 nisan ayında alığım aracımın şanzıman yağı değişimi dahil 1970 tl verdim. Ayrıca lpğ konusunda bende aynı konudan şikayetimi serviste dile getirdim. Servis lpğ ye müdehale edemediğini ancak aracı resetledikleri için yakıt sarfiyatının düşebileceğini söylediler. Deneyip göreceğiz bakalım

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri