Body Kit kullananlar lütfen !!!

Aracınız
Şimdi Body kit yaptıracagım için aklımda kalan şüphüleri silmek istiyorum tamamen.

Yaptıracagımız body kit aracınızda yakıt tasaraffu sağlıyormu yol tutuş performansı artıyormu yoksa tam tersine yakıt gittikçe arttımı örneğin ben 8,5/100 Km 'de yakıyorum, sizde body kitten sonra bu değerler nasıl, internette görmüştüm body kitli bir araçta 4,0 kadar düşmüş ve body kitten oldugunu söylemiş ama uzun yolda yapmıştır diye düşünüyorum çünkü body kitsiz bir aracıda gördüm aynı şekilde 4,1 litre gösteriyordu.

Cevaplarınızı bekliyorum.

Ve ABS den üretilmiş http://www.n11.com/honda-civic-2012-ve-sonrasi-modulo-body-kit-seti-P10811056 büyük ihtimalle Tayvan Malı oldugunu düşünüyorum.
Fikirlerini alayım.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Ynt: Body Kit kullananlar lütfen !!!

Body kiti taktırdıktan sonra şehir dışı yapmadım, yakıt anlamında değişen bir şey olmadı, artı veya eksisini görmedim.
Yol tutuşu anlamında etkisi var mıdır net bilmiyorum, aerodinamiyi arttırıyor deniliyor ama, bence bir etkisi olmuyor.
Linkteki kit taiwan mı bir araştırın, benimki çin malı daha önce açtığım konuda maliyetini belirtmiştim.
Kesin taktırmak istiyorsan, taiwan mantıklı görsel için çok para kaçırmıyım dersen çin malıda işini görebilir.

[quote author=eternaltr link=topic=186.msg1782#msg1782 date=1392667670]
Şimdi Body kit yaptıracagım için aklımda kalan şüphüleri silmek istiyorum tamamen.

Yaptıracagımız body kit aracınızda yakıt tasaraffu sağlıyormu yol tutuş performansı artıyormu yoksa tam tersine yakıt gittikçe arttımı örneğin ben 8,5/100 Km 'de yakıyorum, sizde body kitten sonra bu değerler nasıl, internette görmüştüm body kitli bir araçta 4,0 kadar düşmüş ve body kitten oldugunu söylemiş ama uzun yolda yapmıştır diye düşünüyorum çünkü body kitsiz bir aracıda gördüm aynı şekilde 4,1 litre gösteriyordu.

Cevaplarınızı bekliyorum.

Ve ABS den üretilmiş http://www.n11.com/honda-civic-2012-ve-sonrasi-modulo-body-kit-seti-P10811056 büyük ihtimalle Tayvan Malı oldugunu düşünüyorum.
Fikirlerini alayım.
[/quote]

Benim bildigim kadari ile birakin body kiti spoiler bile yanlis takilirsa yakıt sarfiyatı artıyor cünkü sürtünme kat sayısı ile ilgili olmali body kit ile illa ki artacaktir ama bunlar benim dusuncelerim yanılıyorda olabilirim :)

ocelot

0

Bizim takmış olduğumuz body kitler yakıtı kesinlikle etkilemez. Etkilese bile çok üst düzey testlerle belli olabilir.

Yanlış anlama kardeşim ama zaten ne bir yarışa katılıyoruz yok orasını etkiler falan bunlar boş iş gerçekten ben,sen veya bir başkası bunu zaten görüntü için yapıyor ondan buralara takılma yakıtı nasıl arttırır basit bir türk aklıyla araca ağırlık katıcak işte aracın ağırlığı şu kadar body kitin ağırlığı bu kadar bunları topla çıkar çarp böl Vallahi zor iş kısaca taktır gitsin kardeşim :)

Taiwan olsun bu linkteki nedir ne değildir bir fikrim yok ama kesinlikle sor

exwore

0

Valla yakıt sarfiyatı sağlıyor mu bilmiyorum çünkü bodykitsiz halini bilmiyorum direk serviste sıfır aldığımda taktırdığım orjinal modulo kitim var ve çok seviyorum yani hoşuma gidiyor. :)

PARA DAYANMIYOR BU HONDAYA BADY KITMI TAKTIRSAM TUPMU CELIK JANTMI ATSAM AYDINLATSAMMI RAHAT 7000-8000 LIRA ISTIYOR ARAC :)

[quote author=tn901552 link=topic=186.msg1895#msg1895 date=1393083382]
PARA DAYANMIYOR BU HONDAYA BADY KITMI TAKTIRSAM TUPMU CELIK JANTMI ATSAM AYDINLATSAMMI RAHAT 7000-8000 LIRA ISTIYOR ARAC :)
[/quote]

Hiç takmican kafanda rahat olacak ben öyle yapıyorum :)

[quote author=NoFeaR link=topic=186.msg1783#msg1783 date=1392669313]
Body kiti taktırdıktan sonra şehir dışı yapmadım, yakıt anlamında değişen bir şey olmadı, artı veya eksisini görmedim.
Yol tutuşu anlamında etkisi var mıdır net bilmiyorum, aerodinamiyi arttırıyor deniliyor ama, bence bir etkisi olmuyor.
Linkteki kit taiwan mı bir araştırın, benimki çin malı daha önce açtığım konuda maliyetini belirtmiştim.
Kesin taktırmak istiyorsan, taiwan mantıklı görsel için çok para kaçırmıyım dersen çin malıda işini görebilir.
[/quote]

Merhaba ilandaki body kti aldınız mı ?

taiwan malı mı ?

arkadaşlar merhaba,

Bir sitede modulo body kit buldum. kendileri ile irtibata geçtim. Ürünün malzemesini sordum. fiberglass malzemeden üretildiğini sölediler.. Sizce fibeglass malzeme alınır mı? kullanım ömrü ve dayanıklılığı hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlar cevap verebilir mi?

Üründe hatta arka tampon difizörü var ve boyalı fiyatı 800 TL.

Geri