Börü 2039 (Bilimkurgu-aksiyon Türk Dizisi)

Aracınız
Civic FB7 2013
Arkadaşlar Aralık 2021'de BluTv'de gösterime girecek ve 6 bölüm olarak çekilecek olan bir dizi var. "Börü 2039".
Daha önce "Börü" adıyla Türk polisiye türünde bir dizi vardı. İzlemeyenlere tavsiye ederim. Klasik yerli askeri dizelerden çok daha kaliteliydi.
Burada da 2039 yılının felaket sonrası İstanbul'unu konu alan ve sektörde alışık olmadığımız özel efektlere fazlasıyla yer verilmiş bir yapım çıkıyor karşımıza.
Bir Türk dizisi olarak fragmanı izleyiciyi etkiliyor. En azından ben bir umut ışığı gördüm. Umarım dizi de fragmanı gibidir. Eğer öyleyse Türk dizi/tv tarihinde efsaneler arasına girer.

Dizinin başında yine Dağ ve Börü yapımlarının arkasındaki Alper Çağlar bulunuyor.
Dizinin yönetmen koltuğunda ise The Cure adlı kısa filmin yönetmeni olan Ahmet Atalay olacak. (Bu adam çok başarılı işler çıkartıyor)
Dizinin oyuncu kadrosunda ise Dağ 2 filminden Murat Arkın (Cüneyt Arkın'ın oğlu) ve Fatih Çetintaş gibi isimleri görüyoruz.

Sektörde birkaç kaliteli yapım hariç milleti zengin oğlan-fakir kız tipleri, yalıda kahvaltı sonrası Holding'e geçmeler, zenginin hayvan gibi zengin, fakirin hayvan gibi fakir olduğu,
dakikalarca bakışmalar sonrası fon müziği ile sarılmalar, umutsuz aşklar, entrikalar, arkadan iş çevirmeler vs..vs.. hikayelerine öyle alıştırdılar ki insanların beyni sinema/tv konusunda kaliteyi ayıramayacak kadar hamur kıvamına geldi.

Neyse "Börü 2039" umarım bir umut ışığı olur da yapımcılar popülist oyunculara para harcamak yerine yapımların kalitesini artıracak efekt, yönetmen ve mekan kullanımına para harcarlar.

Dizinin fragmanı aşağıda. ilk bölümü de İzledikten sonra bölüm yorumları hakkında konuşuruz.

https://www.beyazperde.com/diziler/dizi-28215/video-19561155/

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
@Hezarfen34 Paylaşımınız için teşekkür ederim. Dağ 2 yi beğenmiştim, tek beğenmediğim kısmı köy içerisinde geçen çatışma sahnelerinin Er Ryan'ı kurtarmak filminden bire bir kopyalanması idi. Umarım yeni projeleri daha özgün olur.

Ad Soyad
asdemirtas
Aracınız
Civic aracım yok
Sağlam işlerin adamı Alper Çağlar, gerçek bir Türkçüdür, merakla bekliyorum.

Geri