BOŞA ATINCA DEVİR DÜŞMESİ

Aracınız
Merhabalar 2004 civic, daha doğrusu diğer forumlarda araştırdığım kadarıyla 7.jenerasyonda ve bir çok diğer marka model araçlarda şikayet edilen; lpg de vitesi boşa atınca olan devir düşmesi (bende 400e düşüyo) ve toparlaması sıkıntısı nedeniyle bu başlığı açıyorum. Öncelikle başına gelenler nasıl çözdüler? Çünkü adam akıllı bir çözüm göremedim. Diğer sorum bizim araçlarda rolanti ayar vidası( idle screw diye geçiyo) var mı, varsa nerde? Lpg ayarlarım düzgün ama atiker gold(atikfast obd2 ecu) kullanıyorum bunda yazılımla yapılabilecek bir ayar var mı bunla ilgili

Aracınız
Benim sorularıma da cevap gelmiyo arkadaş ? neyse lpg ayarını yaptım alt devirlerde fakirde kalan satırları normale getirdim 700de tutuyo şu an zamanla ne olur bilmem

myna

0
Tps ayarı, subap ayarı, Boğaz kelebeği temizliği yaptırın . Ayrıca araç motor arıza lambası yakıyor mu? Yakıyorsa hangi arıza?

FIG-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

myna

0
Hepsi tam arabada hiçbir sıkıntı yok. Gaz kelebeği temiz valf ayarı yapılı benzinde hiçbir sıkıntı yok
Gaz filtresine bakın dolmuş olabilr maf sensörünü de kontrol etmekte fayda var kirlenince olabiliyor Bi temizlik ile hallolur sadece lpg de yapıyorsa enjektörlerde de sorun olabilr lpg sistemine yönelmeniz gerekiyor önce gaz filtresi sonra enjektörlerden vs en uygun fiyattan başlayan parçalara yönelin bu sayede daha uygun çözebilirsiniz aynı iş başıma gelmişti ustaya bırakırsak tüm sistemi değiştirmeye kalktı

Aracınız
Gaz filtresine bakın dolmuş olabilr maf sensörünü de kontrol etmekte fayda var kirlenince olabiliyor Bi temizlik ile hallolur sadece lpg de yapıyorsa enjektörlerde de sorun olabilr lpg sistemine yönelmeniz gerekiyor önce gaz filtresi sonra enjektörlerden vs en uygun fiyattan başlayan parçalara yönelin bu sayede daha uygun çözebilirsiniz aynı iş başıma gelmişti ustaya bırakırsak tüm sistemi değiştirmeye kalktı

Enjektörler yeni. Gaz filtresine bi bakmam gerekebilir arabanın çekişi ve yakıt tüketimi harika motor sorunsuz zaten. Bu yakıt parametrelerini bi düzenledim kendine geldi rolanti ve 1000rpm arası kesinlikle fakirde kalmamalı benim yüzde 9 10 fakirdeydi şimdi 700de tutuyo motor 400e düşme yapmadı hiç ayardan sonra

Geri