Brc kit sorunu!!!

Arkadaşlar öncelikle merhaba. Aranıza yeni katıldım. Yaklaşık 2 hafta önce 2009 model fd6 civic aldım izmirden. Ankaraya gelene kadar araba tık demedi. Burdada 4-5 gün kullandım. Fakat daha sonra lpgyle ilgili sorunlar çıkmaya başladı. Arabada benzin ve gazda var yolda giderken birden bire benzine geçiyor sonra gaza geçmiyor bazende stop ediyor. Sanayiye götürdüm MAP sensörü 3 kez değişti, gaz filtresi değişti, müşirden dediler onuda değiştirdim. Sensörün sıcaklık ayarı yapıldı. Hemen hemen her şey değişti fakat sorun devam ediyo. Önceden çok sık yapıyodu gaza alamıyodum. Şimdi bu sorun az oluyo ama ne zaman olacağıda belli olmuyo. Motor sıcakkende soğukkende yapabiliyo. Bu sorun canımı çok sıkmaya başladı artık arabayı satmayı düşünecek duruma geldim. Aynı durumu yaşayan arkadaşlar yardımcı olup beni bilgilendirirlerse çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

E5553 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016

onancc

0
Aracınız
Hocam ankara da Batıkent sanayide üstün otogaz var ömer abi bi ona götür derim birlikte bi denemeye çıkın bi baksınlar ayarına gayarını bence düzeltirler, öyle her yere götürülüp onu değiş bunu değiş bu arızalı şu bozuk diyen esnaftan korkarım oldum olası

[MENTION=3]NoFeaR[/MENTION] Galeriden almadım sahibinden aldım aynı şekilde geçerli midir bilmiyorum araştırcam.
[MENTION=1496]onancc[/MENTION] 2 ustaya daha götürdüm ama onlarda arıza sırasında bakmamız lazım dediler o sorununda ne zaman olacağı belli olmuyo geçen gün tam başkent sanayi lambaları döndüm araba düzeldi normal bi şekilde gazda çalışmaya devam etti :) usta bilgisayara bağladı gitti geldi bişeyi yok dedi :) yani benim şansımdan mıdır nedir ustanın yanında aynı arızayı yapmıyo.

Çetin

0
Aracınız
Arkadaşlar öncelikle merhaba. Aranıza yeni katıldım. Yaklaşık 2 hafta önce 2009 model fd6 civic aldım izmirden. Ankaraya gelene kadar araba tık demedi. Burdada 4-5 gün kullandım. Fakat daha sonra lpgyle ilgili sorunlar çıkmaya başladı. Arabada benzin ve gazda var yolda giderken birden bire benzine geçiyor sonra gaza geçmiyor bazende stop ediyor. Sanayiye götürdüm MAP sensörü 3 kez değişti, gaz filtresi değişti, müşirden dediler onuda değiştirdim. Sensörün sıcaklık ayarı yapıldı. Hemen hemen her şey değişti fakat sorun devam ediyo. Önceden çok sık yapıyodu gaza alamıyodum. Şimdi bu sorun az oluyo ama ne zaman olacağıda belli olmuyo. Motor sıcakkende soğukkende yapabiliyo. Bu sorun canımı çok sıkmaya başladı artık arabayı satmayı düşünecek duruma geldim. Aynı durumu yaşayan arkadaşlar yardımcı olup beni bilgilendirirlerse çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

Aynı sorun bendede vardı stop etmiyodu ama gaza sert basınca benzine geçiyodu bende bu arızanın heryeri degiştirene kadar ugraşan beceriksiz ustalara bulaşmak istemedigim için idare ettim ama artık hiç ama hiç yapmıyo yani lpg ustasının yapamadıgı arıza kendiliginden tamir oldu

SM-E500H cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Lpg Aldığınız yeri degistirin ve aynı yerden almaya özen gösterim mumkumse shell opet gibi bilindik yerleri tercih edin. Çözüm olabilir

LG-H850 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Hep shell kullanıyorum ama benim de bazen stop ediyor servise söyledim lpg ayarları bozuktu yaptık dediler ama yine oldu Subap ayarlarından kaynaklanıyor olabilir ...

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

frkn

0
Aracınız
Subap ayarından araba giderken stop edeceğini zannetmiyorum . Önceki Honda'mda başıma geldi . Aracımı istememe rağmen arkadaşım motorunu yıkamıştı .Lpg beynine su girmiş ve bahsettiğin problem , tekleme LPG'de stop etme benzinde kararsız kalma çözene kadar çok araştırdım ve nokta atışı yapmıştım . Eğer aracı alırken motor çok temiz göründüyse hemen başlamayıp Sudan dolayı oksitlenen beyin bu tip problemler de yapıyor bilginize

Lpg regülatörü değiştirdim sıkıntı devam ediyor servisteki ustaya söyledim düşük devirlerde yapması normal 1000 km sonra getirin tekrar ayarlarını yapıcam bi daha olmayacak o sorun dedi

Geri