BRC Lpg göstergesi

Aracınız
Meraba arkadaşlar. Benim aracımdaki lpg göstergesi lpg yi aldıktan sonra hemen yanmıyor.. Belli bir zaman geçiyor. Arabayı çalıştırdıktan sonra ya yavas yavas yanıyor ya birden yanıyor o ledler. Bugun fulledim depoyu ledler yine hemen yanmadı. Babamın arabasında atiker var. O doldurdugu zaman kontagı açtıgı gibi dolum seviyesi dolu gösteriyor. Bu brc nin bir özelliğimi yoksa benim aracımdaki göstergemi sıkıntılı.

Hocam kisa mesafe ve 5 isik var ki boyle olmasa daha az yakar. Ortalama 9 yaksa 9×4.25=38 kuruş ki bu yaza daha da ii olur diye umuyorum. Hocam senin hesap dogru mu? 100 km de 17 litre mi yakiyon sen yani

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son lpg verilerim :
1,95 tlden 35,6 litre gaz aldım. 69,5 tl tuttu. Toplam 440km yol yaptım.
Bursa eskişehir bursa 280 km şehirlerarası, kalan eskişehirde ve bursada şehiriçi tüketim.
Litre olarak 8litre tüketime denk geliyor.
Tl olarakta 15,6 kuruş.

Sevgili mert bey.
Aynı sorunu yazın bende yaşadım. Araç birden sizinki gibi astronomik yakmaya başladı. Brc ye gidip ayar yaptılar. Ancak enteresandır ki yakıt hemen düşmedi. Bikaç depo sonra yine yavaş yavaş düştü ve bu makul seviyeye geldi.
Hatta brc deki eleman düşmezse sübap ayarı yapmak gerekir dedi. 27 bindeki araca sübap ayarı bana mantıklı gelmedi. Ayrıca sübap ayarı isteyen motor rölantide titreme yapar, vuruntu sesi gelir diye biliyordum. Bunların hiçbiri yoktu. Neyseki dediğim gibi tekrar rayına oturdu.

Mert92

0
Aracınız
Sevgili mert bey.
Aynı sorunu yazın bende yaşadım. Araç birden sizinki gibi astronomik yakmaya başladı. Brc ye gidip ayar yaptılar. Ancak enteresandır ki yakıt hemen düşmedi. Bikaç depo sonra yine yavaş yavaş düştü ve bu makul seviyeye geldi.
Hatta brc deki eleman düşmezse sübap ayarı yapmak gerekir dedi. 27 bindeki araca sübap ayarı bana mantıklı gelmedi. Ayrıca sübap ayarı isteyen motor rölantide titreme yapar, vuruntu sesi gelir diye biliyordum. Bunların hiçbiri yoktu. Neyseki dediğim gibi tekrar rayına oturdu.

cevabınız için tşekkür ederim araç şu an daha yeni 2000km de otomatik ortamada 12 lt civarında geziniyor artık ilk bahar gibi gidip baktıracam düşme olmazsa şu an için havalar soğuk ısınınca belki biraz düzelme olabilir.

Aracınız
Valla benim aracımda çok yakıyor lpg de. Tekrar fulledim ve deniyorum. ilk ışık söndü 55 kmde. Şehir içi trafikte. sonucunu tekrar yazıcam.

Aracınız
Benim yakıt tüketimim şehir içi 21-22 kuruş (akıcı trafik) şehir dışı 14 kuruş ( klima çoğunlukla kapalı ankara izmir arası ). Tabiki LPG de :)

Geri