Bu sitede neden bu kadar cok reklam var

Aracınız
Civic FC5 2020
Selamlar admin kardesler reklamdan gormek bakmak istedigim konu ve yazilarini bulmajtan zorlaniyorum bir benim mi dikkatimi cekti

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
> Bu konu hakkında biraz çalışma yapmıştım. Amacım kökten kaldırmaktı. Çünkü reklamları bende hiç sevmiyorum. Reklam üzerinden yıllık 500 dolar gibi bir gelir var. Daha uygun fiyatlı olsaydı aramızda halledip geçelim diyecektim. Şuan için zor duruyor. Şahsınız için ise özel üye olup reklamlardan kurtulabilirsiniz. (Wep sitesinde işe yarar, fakat Mobil uygulama kullanıyorsanız reklamlar devam eder.)
> Reklam sekmeleri için ayarlama yapılabiliyor mu bilmiyorum.
> Bu konu hakkında @NoFeaR hocamdan bilgi alalım.

Son düzenleme:

kayhanbozkus

0
Yönetici
Malumunuz sitenin maliyeti sadece belli kişiler uzerinden dönüyor ve reklam almak zorunda ki ayakta durabilsin. "Ben reklam gormek istemiyorum gerekirse siteye yardim edebilirim" diyorsaniz ozel uyelik sistemine kayit olabilirsiniz. @NoFeaR abim bu konuda yardimci olacaktir. Ayrica asagida linkini verdigim konuyu inceleyebilirsiniz.

Selamlar admin kardesler reklamdan gormek bakmak istedigim konu ve yazilarini bulmajtan zorlaniyorum bir benim mi dikkatimi cekti

SM-G965F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Yönetimdeki arkadaşlar gerekli açıklamayı yapmış, ek olarak şu şekilde bir iyileştirme yapmaya çalıştım, Google otomatik reklamlarının görünürlük oranını %20 kadar azalttım.
Forum uygulaması içerisindeki reklamların gruplara göre ayarlanabilmesi için mevcut uygulamanın üreticisi aylık 89$ talep etti :)

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
@h.k_Ahmed Hocam, bir düzeltme yapayım giderler yaklaşık 500$, bazı aylarda reklam gelirleri giderleri karşılamayabiliyor ;)

Aracınız
Civic FC5 2019
ben zaten reklamları engelliyorum(son 20 yıldır smart tv hariç reklam görmedim, smart tv'yi de halledicem yakında) o konuda bir yorum yapamam ama reklam geliri artırma konusunda bir fikir verebilirim.

google'da honda ile ilgili bir şey aratınca bu sayfaya denk geliyorsunuz, ama üye değilseniz sayfa bulanık çıkıyor. yazıları okuyamıyorsunuz.
tamam eğer honda sahibiyseniz benim gibi üye olur girersiniz reklamları da görürsünüz, ama honda sahibi değilseniz sayfayı kapatır çıkarsınız.
bu hem bounce rate(sayfadan kaçma oranı) yükseltir hem de reklam gelirinizi düşürür.

honda alsam mı diye araştırırken bu sayfaya bolca denk gelip üyeliğe zorladığını görünce kapatmıştım, sonra iyice sinirlenip üye olmadan bulanıklığı kaldırıp o şekilde gezmeye başlamıştım.
arabayı alana kadar da üye olmadım.

site sahibi değilim ama bolca dijital pazarlama eğitimi almıştım çalıştığım şirketlerde, onlar da tr'de en tepede sitelerdi.

bir de eski arabamın(fiat) forumuna parçacılar çok reklam verip forum üyelerine indirim yaparlardı, site parçacılardan da para kazanıyordu.
honda aksesuarcıları biraz tok satıcı olduğu için bu topa girmiyorlar sanırım.

Aracınız
Civic FC5 2019
Reklam benim için sıkıntı değil hatta tıklayalım üstüne foruma destek olunacaksa ama reklamlar genellikle böyle tanışma, görüntülü chat uygulamalarının biraz müstehcen tanıtım reklamları şeklinde karşıma çıkıyor yanımda biri filan varken tedirgin oluyorum forumda dolaşırken. Bu reklamları kişiselleştirebiliyor muyuz acaba
> Bu konu hakkında biraz çalışma yapmıştım. Amacım kökten kaldırmaktı. Çünkü reklamları bende hiç sevmiyorum. Reklam üzerinden yıllık 500 dolar gibi bir gelir var. Daha uygun fiyatlı olsaydı aramızda halledip geçelim diyecektim. Şuan için zor duruyor. Şahsınız için ise özel üye olup reklamlardan kurtulabilirsiniz. (Wep sitesinde işe yarar, fakat Mobil uygulama kullanıyorsanız reklamlar devam eder.)
> Reklam sekmeleri için ayarlama yapılabiliyor mu bilmiyorum.
> Bu konu hakkında @NoFeaR hocamdan bilgi alalım.

CPH1951 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Son düzenleme:

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Reklam benim için sıkıntı değil hatta tıklayalım üstüne foruma destek olunacaksa ama reklamlar genellikle böyle tanışma, görüntülü chat uygulamalarının biraz müstehcen tanıtım reklamları şeklinde karşıma çıkıyor yanımda biri filan varken tedirgin oluyorum forumda dolaşırken. Bu reklamları kişiselleştirebiliyor muyuz acaba

CPH1951 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
İstenmeyen reklamları iletip kaldırılması sağlanabiliyor. Dediğiniz meseleyi daha önceden @NoFeaR hocama iletmiştim. Daha önceden ise Hıristiyan menşeli reklamlar forumda istek üzerine kaldırıldı.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
@Civictr42 @h.k_Ahmed Mobil uygulamada çıkan flört tanışma vs. içerikli reklamlar engellendi (y)

@Vututu Honda kullanıcılarının büyük bir çoğunluğu sosyal medya kullanmayı daha çok seviyor, forumumuz ise daha çok araştırmayı seven kitleye hitap ediyor. Durum böyle olunca da Honda içerikli iş yapan firmalar hiç bir masrafı olmayan facebook ve instagram gruplarıyla iş birliğini tercih ediyor. Diğer markalarda yetkili satıcılar hatta markanın kendisi bile forum sitelerini destekler iken 7. yılını doldurmak üzere olan sitemiz Google reklamları ve üyelerimizin destekleri ile bugünlere kadar geldi.

İçerik gizlemeyi kaldırmak dediğiniz gibi hemen çıkma oranlarını düşürür belki reklam kazancına da etkisi olabilir, ilerleyen süreçte belki de denenebilir.

Aracınız
Civic FC5 2019
@Civictr42 @h.k_Ahmed Mobil uygulamada çıkan flört tanışma vs. içerikli reklamlar engellendi (y)

@Vututu Honda kullanıcılarının büyük bir çoğunluğu sosyal medya kullanmayı daha çok seviyor, forumumuz ise daha çok araştırmayı seven kitleye hitap ediyor. Durum böyle olunca da Honda içerikli iş yapan firmalar hiç bir masrafı olmayan facebook ve instagram gruplarıyla iş birliğini tercih ediyor. Diğer markalarda yetkili satıcılar hatta markanın kendisi bile forum sitelerini destekler iken 7. yılını doldurmak üzere olan sitemiz Google reklamları ve üyelerimizin destekleri ile bugünlere kadar geldi.

İçerik gizlemeyi kaldırmak dediğiniz gibi hemen çıkma oranlarını düşürür belki reklam kazancına da etkisi olabilir, ilerleyen süreçte belki de denenebilir.

Evet instagramda bir süre o sayfalarda takıldım, hiç bilgi olmuyor sadece üyeler saçma modifiyeler yapıp onların fotosunu atıyor.

belki o tarz sayfalardan da açmak lazım, ya da clickbait tarzı başlıklardan koyup içine metinler yerleştirmek lazım. bu şekilde hit artarsa reklam geliri de artar.
mesela otomatik vites nasıl kullanılır başlığı deli gibi ziyaretçi çekerken, bizim tartıştığımız cvt kayışı sadece meraklısının ilgisini çekiyor :)
tabi normalde ne iş yaptığınızı meşguliyet durumunuzu bilmediğim için şunu yapın bunu yapın diye akıl veremiyorum, ben de senelerdir araba blog'u açayım derim işten güçten domain alacak fırsatı bile bulamadım.

Geri