Bugün başımdan geçen acemilik sonucu olan olay

Aracınız
Civic FC5 2018
Herkese selam bugün sonuç olarak ufak bir kazadan kurtulup, tecrübe kazandığım bir olayı yazmak istiyorum. Aracımı önü duvara gelecek bir şekilde market parkına koydum ve hemen annemin elindekileri alıp bagaja koymak için atıldım ki birde ne olsun şu araçla gelen ince sürekli kayan yerinde durmayan paspaslar gaz pedalını sıkıştırmış gibi olmuş hiç fark etmedim bir anda inmek için ayağımla hamle yapınca o paspasta nasıl oluyor artık allahın işi böyle geriye doğru bir çekim gücüne maruz kaldığı için araca gaz verdi, araç pati çekti ama gitmedi eğer gitse duvara girmiştim. (tabi En büyük hatada bendeki aracı çalışır ve D konumunda bıraktığım için). Sonra nasıl oldu da ben aracın frenini çekmeden böyle kitledi kendi araç diye açtım kullanma klavuzunu okudum. Emniyet kemeri takılı iken devreye aldığımız Brake Hold sistemi sağolsun emniyet kemeri söküldüğü anda da el frenini otomatik olarak çekiyormuş. Brake Hold ışıklarda ayağımızın yorulmasını engellemesi dışında bize de böyle bir fayda sağladı. Böylece daha 2500kmlik olan acemiliğimizden böyle bir tecrübe çıkarmış olduk. Paspasları attım zaten yerinde durmuyor forumda da yazmıştım klips felan nasıl oluyor diye o işlere de hiç bulaşmadım halıyı deldirmemek için 4D bir paspas sipariş ettim gelsin bakalım umarım daha iyi olur.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
FC5 brake hold emniyet kemeri takılmadan devreden çıkmıyor, vakanızda göründüğü kadarı ile kurtarmış sizi, geçmiş olsun :)

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
@Omarkai Geçmiş olsun, brake hold un bu işe de yaradığını bilmiyordum öğrenmiş olduk (y)

Geçmiş olsun benimki olsa duvarı delerdi zaar ???

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Geçmiş olsun. Sizi masraftan kurtarmış.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Geri