Bugün Honda'nıza ne yaptınız?

Aracınız
Civic FC5 2019
Bütün sarı olan lambaları beyaz lede çevirdim. ,Muhteşem gidiyor. Lakin torpido lambasını değiştiremedim. Torpido lambasının nasıl söküleceğini bilen varsa yardımını bekliyorum..

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Şu ürünü sipariş verdim arkadaş uygulamış araç içi çok güzel kokuyordu.

Ekli dosyalar

• 11C667D9-E7BD-42B0-AE5C-22A28F16C1AA.jpeg
    11C667D9-E7BD-42B0-AE5C-22A28F16C1AA.jpeg
    24.9 KB · Görüntüleme: 96
Aracınız
Civic FB7 2015
Arkadaşlar motor bölümü yağ vs temizliği için bu ürünü kullananlar var YouTube de video falanda çekmişler baktım bayağı iyi de temizliyor.
Buradaki kullanıcılardan bu Ürünü kullanan varmı acaba.
Kullansam herhangi bir sorun yaşarmıyım yorum bekliyorum saygılar.

Ekli dosyalar

• images.jpeg
    images.jpeg
    26.1 KB · Görüntüleme: 101
Aracınız
Civic FB7 2015

LPG’ye zam geliyor​

Otogaza bu geceden itibaren geçerli olmak üzere 4 kuruş zam gelecek. Zam pompaya yansımayacak.​

kapak_184705.jpg

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (Epgis) LPG otogaza bu geceden itibaren geçerli olmak üzere 4 kuruş zam geleceğini açıkladı. Fiyat artışı Eşel Mobil Sistemi gereği ÖTV'den karşılandığı için pompaya yansımayacak.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Yakın zamanda yaptığım harcamalar. Zamanı gelen rutin işler:
> Kış lastiklerim sac jantta hazırdı, balans tak çıkar yaptık.
> Ön tabla burçları sağ ve sol yırtılmış yenisi çakıldı. 10.000 bakımda çatlak olduğunu farketmiştik. Üstüne 4.000 daha gitmiş olduk. Yolda giderken en çok tırtıklı şerit atlamalarında net şekilde sağa ve sola çekme yapıyordu.
> Sol ön Z rot değişim.
> Arka iki amortisörde yağ akıtması vardı. Ömürleri dolmuş. Dj marka ile değişim yapıldı.
> Soğutma suyunun dercesi düşük çıktı. 10 litre saf su ile komple hat temizleme, ardından Castrol RF Mavi 3 litre organik antifiriz eklemesi yaptık. Son 1 litre elde bıraktık. Sistem havasını aldık. Ardından 1 litreyi ekledik. Yedek depo temizliği için sökmek lazım dediler. Kalsın dedim. Kendim sert hortum ile tabana kadar indim suyu bastım çıkan su tertemiz olasıya kadar takip ettim. Ardından hortum ile nefes çekerek genleşme deposunu komple boşalttım. Ardından yarım litre saf su ekledim.
> En son 4 teker rot ayarı yaptırdım.
> Toplam masraf 1.195 tl.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FB7 2012
Yakın zamanda yaptığım harcamalar. Zamanı gelen rutin işler:
> Kış lastiklerim sac jantta hazırdı, balans tak çıkar yaptık.
> Ön tabla burçları sağ ve sol yırtılmış yenisi çakıldı. 10.000 bakımda çatlak olduğunu farketmiştik. Üstüne 4.000 daha gitmiş olduk. Yolda giderken en çok tırtıklı şerit atlamalarında net şekilde sağa ve sola çekme yapıyordu.
> Sol ön Z rot değişim.
> Arka iki amortisörde yağ akıtması vardı. Ömürleri dolmuş. Dj marka ile değişim yapıldı.
> Soğutma suyunun dercesi düşük çıktı. 10 litre saf su ile komple hat temizleme, ardından Castrol RF Mavi 3 litre antifiriz eklemesi yaptık. Son 1 litre elde bıraktık. Sistem havasını aldık. Ardından 1 litreyi ekledik. Yedek depo temizliği için sökmek lazım dediler. Kalsın dedim. Kendim sert hortum ile tabana kadar indim suyu bastım çıkan su tertemiz olasıya kadar takip ettim. Ardından hortum ile nefes çekerek genleşme deposunu komple boşalttım. Ardından yarım litre saf su ekledim.
> En son 4 teker rot ayarı yaptırdım.
> Toplam masraf 1.195 tl.

Hocam burçların çatlak olmasının başka belirtileri var mı? Bende de düz yolda, virajlarda sıkıntı yok. Logar kapağı gibi bozuk yerlerden geçerlen arkadan sağa çekiyor gibi

Aracınız
Civic FC5 2019
hocam bu yağ efsanedir..bizim evin vazgeçilmezidir.. motor için bilmiyorum ama fırın için bu markadan başka almıyoruz.. ankara bauhaustan tesadüfen almıştık fakat hanım kullandıktan sonra başka marka bakmaz olduk.
Arkadaşlar motor bölümü yağ vs temizliği için bu ürünü kullananlar var YouTube de video falanda çekmişler baktım bayağı iyi de temizliyor.
Buradaki kullanıcılardan bu Ürünü kullanan varmı acaba.
Kullansam herhangi bir sorun yaşarmıyım yorum bekliyorum saygılar.

SM-A605F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Hocam burçların çatlak olmasının başka belirtileri var mı? Bende de düz yolda, virajlarda sıkıntı yok. Logar kapağı gibi bozuk yerlerden geçerlen arkadan sağa çekiyor gibi
> Benim dediğim tablada yatay ve dikey olarak 2 burç var. Dikey olan pek yüke maruz kalmıyor. Yatay olanlar sağa ve sola olan esnemelerde yükü karşılıyor. Kontrol testini araç yanal sallayarak anlıyorlar.
> Fb7'nin arka kısmının nasıl olduğunu tam bilmiyorum. Fakat aynı test arkaya yapılsa attan burçlar kontol edilebilir. Eski konunuzu gördüm. Bir kaç işlem yapılmış. Kamber açılarıda aynı olmalı. Onlarda kontrol edebilir.

Geri