Bugün Honda'nıza ne yaptınız?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Aynısı benim de başıma geldi hocam. Bir gün motor üzerindeki tozları bezle silerken hava filtresini kontrol edeyim dedim. 7-8 bin km geçmişti ama bana da sizin resimdekiler gibi oldukça kirli göründü ve geriye takmak içimden gelmedi. 10 bin beklemeden, daha önceden aldığım Mann filtre ile değiştirdim (indirimleri takip edip stok bulundurmanın faydası oluyor).
Peki motor yağı filtresi için durum nedir acaba ? Her yağ değişiminde illaki filtreyi de değiştirmek gerekir mi ? 1 yılda 10bin km yapınca değişim şarttır herhalde ama, peki ya yılda 5bin km yapıp sırf yıl doldu diye motor yağı değiştiriyorsak filtre de değiştirilmeli midir sizce ? Saygılar.

iPad cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Bence motor ömrünü düşünüyorsanız yağ ile birlikte yağ filtresininde mutlaka değiştirilmesi gerektiğini düşünüyorum.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Tavandaki çıtaları söküp altlarını temizledim, 7 yıllık kir mevcuttu ama düşündüğüm kadar kötü değildi :)
ValetPro yumuşak kıl fırça ve Autofinesse Verso notr pH temizleyici kullandım.
Temizlik sonrası çıtaları takmadan kirin tutunmasını geciktirme amacıyla soft99’un cilasıyla elimden geldiğince bütün yüzeyi cilaladım.

Son düzenleme:
Ad Soyad
Efe EFE
Aracınız
Civic FC5 2020
Aldığınız direksiyon kılıf icin ebat var mi acaba internet alışverişi ise link atabilir misiniz?

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
Oğlan sağolsun kol dayamayı ileri geri yaparken nasıl başardıysa iç mekanizmayı dağıtmış.ileri çekmiş geriye de itilmiyor. Bi şekilde söktüm yaptım ama ne çektiğimi ben bilirim.Sağlam şekilde söküp takmak başka bozulanı söküp çalışır hale getirmek başka oluyor. Şunu anladım ki bişeyin sağlamlığını ölçmek için çocuğun eline vereceksin

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

cagdasozkan

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2019
Oğlan sağolsun kol dayamayı ileri geri yaparken nasıl başardıysa iç mekanizmayı dağıtmış.ileri çekmiş geriye de itilmiyor. Bi şekilde söktüm yaptım ama ne çektiğimi ben bilirim.Sağlam şekilde söküp takmak başka bozulanı söküp çalışır hale getirmek başka oluyor. Şunu anladım ki bişeyin sağlamlığını ölçmek için çocuğun eline vereceksin

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Hahaha, şu durumda pek sağlam bir şey yok herhalde yeryüzünde :)

Redmi Note 7 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
Aldığınız direksiyon kılıf icin ebat var mi acaba internet alışverişi ise link atabilir misiniz?

ebat seçimi yok hocam, direk uyuyor..

Geri