Civic FC5 C sütunu göçük onarım işlemi yaptıranlar ve bilgisi olan arkadaşlar bakabilirler mi ?

Aracınız
Civic FC5 2017
merhaba arkadaşlar, 2017 elegance aldım 13 mayısta..sağ tarafta deformasyon var, solda henüz yok gibi..Samsun Kamer' de -c- sütunu üstündeki dalgalanma için randevu almayı düşünüyorum; Samsun' da bu sorunla karşılaşan arkadaşımız var mı, ücret ne kadar ve işlem süresi uzun sürüyor mu..?

Aracınız
Civic FC5 2017
merhaba arkadaşlar, 2017 elegance aldım 13 mayısta..sağ tarafta deformasyon var, solda henüz yok gibi..Samsun Kamer' de -c- sütunu üstündeki dalgalanma için randevu almayı düşünüyorum; Samsun' da bu sorunla karşılaşan arkadaşımız var mı, ücret ne kadar ve işlem süresi uzun sürüyor mu..?

Bende de ufak bir gamze var 1 tarafta, ama çoğu zaman görmüyorum bile çok ufak. Ben kamer ile görüşmüştüm 750tl gibi bir ücret istemişlerdi fakat büyük göçüklere yapmayı tercih ettiklerini söylemişlerdi.
Not: 2017 Eco Executive/Samsun

Sent from my iPhone using Tapatalk

Aracınız
Civic FC5 2017
Hocam Kamer' le ne zaman görüştünüz ? Onarımın şekli (köpük dolgu veya başka bir şekilde) ve ne kadar süreceğini söylediler mi ?
İlginize teşekkür ederim..

Aracınız
Civic FC5 2017
Hocam Kamer' le ne zaman görüştünüz ? Onarımın şekli (köpük dolgu veya başka bir şekilde) ve ne kadar süreceğini söylediler mi ?
İlginize teşekkür ederim..

Hocam Şubat Mart ayı gibi görüştüm. Stop lambasını söküp köpük dolgu şeklinde olacağını söylediler. Gününü bilmiyorum ama şöyleymiş; önce çift taraflı C sütununda bulunan bütün göçükler düzeltilecek(1 adet veya 10 adet tek fiyat 750tl) daha sonra köpük sıkılacağını söylemişlerdi.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Aracınız
Civic FC5 2017
Tekrar merhaba; göçük problemi için 8 haziran pazartesi günü aracımı Samsun Honda Kamere bıraktım. 10 haziran çarşamba günü teslim aldım. 750 TL ücret ödedim. Araç kabul görevlisi şimdiye kadar 200 üzerinde işlem yaptıklarını ve onarım işleminden sonra olumsuz geri dönüş olmadığı söyledi; hayırlısı diyelim..

Aracınız
Civic FC5 2020
Arkadaşlar merhaba. Geçen cam çatlamıştı hazır yolumuz servise düştü şu meseleyede el atayım dedim :)

2017 Model Civic ECO Elagence sahibiyim. Aracım 30 bin km de ve Beyaz Renk

Bu işlemi aslında daha öncede yaptırmakla yaptırmamak arasında kararsız kalmıştım. Ama içimden artık sanırım yaptırmak geçiyor.

Yaptırmak isteme sebebime gelince, Normal şartlarda ben bu ufak gamzeye takılmıyorum. Aracım beyaz renk sağda da solda da ufacık var ve sadece doğru ışığı ve açıyı denk getirirseniz belli oluyor. Ama aracımı uzun yıllar binmek için aldığımdan yarın bir gün satarken ben dert etmesemde birileri dert edebilir açıkcası diye yaptırıp güzel güzel binmek istiyorum.

Şimdi kafamda bazı sorular var yardımcı olursanız sevirim.

1- Bu işlemi 2 yerde yaptırma imkanım var. Birincisi Bursa İnallar Honda (Osmangazi ) , İkincisi Ankara Bora. Bu iki yerde hiç yaptıran oldu mu bu işlemi, ve bana nereyi önerirsiniz ?

2- Bu işlem sırasında Arka stoplar sökülüyor , özel bir köpükle altı dolduruluyor ve tavanın o kısmı tamamen sökülmeyip sadece sarkıtılıyormuş sonra geri yerine oturtuluyormuş. Benim aldığım bilgi bu. Bunun dışında bilmem gereken bir şey var mı?

3- Bu işlemi yaptırdıktan sonra tekrar problem yaşayan oldu mu ?

4- Gamzeli haliyle binen ve bana bunu yaptırma bence böyle bin diyecek olanlar var mı? Yarın bir gün satarken sıkıntı olur mu bu şekilde ?

Yorumlarınız bekliyoruum Teşekkürler.
Selam Dostum,
Otomotivciyim, 12 senedir bu sektörde çalışıyorum. Ve sana yaptırma diyorum. Kimse satarken o gamzeyi farketmez bile, ama yaptırdığında çok mide bulandırır. Değerinden altına satmak zorunda kalırsın. Kesinlikle yaptırma.

Aracınız
Civic FC5 2017
Selam Dostum,
Otomotivciyim, 12 senedir bu sektörde çalışıyorum. Ve sana yaptırma diyorum. Kimse satarken o gamzeyi farketmez bile, ama yaptırdığında çok mide bulandırır. Değerinden altına satmak zorunda kalırsın. Kesinlikle yaptırma.
Hocam mesajınızı yeni gördüm :)

İlk defa sizin gibi düşünen birisiyle karşılaştım doğrusu. Ne gibi bir mide bulantısı olur ki ? Değer kaybı gerektirecek bir şey yok sonuçta. Kaportada bir işlem yok. boyada bir işlem yok. Değişen vs yok.
Aksine bir çok Civic satıcısı 2.elde satarken ilk bakılan yer orası olduğu için yaptırıp satıyor. Hiç denk gelmedim ucuza veren bir Civic sahibi.Çevremde de çok FC5 kullanıcısı oldu ve kimse C Sütunu meselesine takılmadı açıkcası. Honda servisinde kayıtlar var faturası var :)

Geri